Hajnówka i okolice Hajnówki

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 57
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 20:22
Lokalizacja: Hajnówka, Podlaskie

Hajnówka i okolice Hajnówki

Post autor: Adamek »

Tak jak w temacie czy jest może ktoś na forum z okolic Hajnówki ? Potrzebuję pomocy w odnalezieniu hexy . Oczywiscie nic za darmo. czekam na wiadomosc :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Chętnie pomogę. Podstawa to omówić szczegóły.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=127654#127654
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 57
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 20:22
Lokalizacja: Hajnówka, Podlaskie

Post autor: Adamek »

U mnie sytuacja wygląda tak ze latam bez fpv . Pionowo wzbiłem się do góry w celu zrobienia pięknych i nie zapomnianych zdjęc :) był dośc duży wiatr i już przy schodzeniu ku ziemi oddalił się od mnie w stronę lasku , a gdy już próbowałem wrócic do siebie trochę spanikowałem że baterii nie starczy i odbiłem jeszcze dalej od lasku i usiadłem dalej i tyle już go widziałem ;/ chodziłem ze znajomymi 3 dni i nic nie znalazłem. Teren jest trochę nieprzyjazny, porosniety suchą trawą i delikatnie podmokły . Myślę że przy użyciu widoku z góry są szanse na odnalezienie hexy . na zdjęciu zaznaczyłem potencjalne miejsce w którym może odpoczywac hexa :) na priv wysyłam nr. tel. w celu omówienia szczegółów .pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 57
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 20:22
Lokalizacja: Hajnówka, Podlaskie

Post autor: Adamek »

Zrobię tyczkę 3 ~ 4 metrową , umieszczę kamerkę i spróbuje w ten sposób poszukac hexy , bo niestety nikogo niema w mojej okolicy z kopterem ;/ trudno trzeba będzie samemu poradzic .
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: oko »

W takiej sytuacji to chyba jednak lepiej przejść pieszo, bo mógł wbić się w rośliny tak że nie będzie nic widać z góry. Trzeba przeszukiwać systematycznie i nie fiksować się na ograniczonym obszarze. Kilka razy miałem tak że model spadł minimalnie w bok i troszkę dalej niż sobie wyobraziłem - i w terenie oznaczało to 300 metrów dalej i w inną stronę.
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 57
Rejestracja: środa 18 wrz 2013, 20:22
Lokalizacja: Hajnówka, Podlaskie

Post autor: Adamek »

Na zdjęciu przedstawiam gdzie stałem i jak ją ostatnio widziałem (oczywiście mniej więcej ) jak myślicie w którym regionie sie bardziej skupic na szukaniu ?
Obrazek


w tym regionie w którym spędziłem bardzo duzo czasu zaznaczyłem czarną linią a w czerwoną linią zaznaczyłem gdzie tez szukałem ale juz troche mniej
Obrazek
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Jeśli wiał mocny wiatr to spodziewaj się modelu daleko dalej niż w założeniach :-)

Miałem taki przypadek z samolotem.

Obstawiałem miejsce zaraz przy torach a jak obejrzałem video z nagrywarki i wpisałem dane GPS do mapy to okazało się że leży 3 km dalej niż przepuszczałem.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ