Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Byczek »

czok123 pisze:Jest może ktoś z okolicy Dobczyc, Myślenic? czy tylko sam Kraków.

Latam koło Gdowa, Zręczyce-Gruszów. ;-)
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
andrzej86kr
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 12 lut 2017, 20:02
Lokalizacja: KRK

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: andrzej86kr »

Witam. Jestem z Krakowa. Chętnie dołączę się do grupy latającej w okolicy - zaczynam z rc latającym (przesiadka z łodzi rc). Mam pioneera 1400. Póki co zaliczyłem kilka szybkich kretów i jakoś nie idzie mi wdrożenie się w nowe hobby. Szukam osób latających w Krakowie/okolicach w celu podszkolenia się i wspólnego latania. Pozdrawiam Andrzej
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

https://www.facebook.com/groups/1198683 ... f=NEWSFEED
zapisz się do tej grupy, co parę dni się skrzykujemy na różne lokalizacje, główne łąki solvaya :)
andrzej86kr
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 12 lut 2017, 20:02
Lokalizacja: KRK

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: andrzej86kr »

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: ziele »

Wybiera się ktoś dziś na Czyżyny?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Lataliśmy dzisiaj w trójkę na solvayu, zapisz się na grupę na fb którą wyżej wkleiłem to będziesz miał info na bieżąco, każdy mile widziany :)
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: ziele »

Tylko ja się raczej nie pościgam ;) Latam grubszym kalibrem.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Ja ostatnio też tylko X8 zabieram, jest jeszcze jeden kolega 650-tką więc duże też mile widziane :D Grupa na FB pomaga się dogadać, szybki post czy ktoś dzisiaj/jutro będzie latał zawsze motywuje żeby znieść sprzęt do auta i przejechać się w 2-3 osoby.
piotrale
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 lip 2017, 17:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: piotrale »

Napisane jest tak:
nazwa
TMA EPKK B
opis
Min: 3500 ft, Max: 9500 ft
Rejon kontrolowany lotniska Kraków-Balice - Sektor B
Źródło: AIP ENR 2.1, MIL-AIP ENR 2.1

Wdg DroneRadar do 150 metrów można w tej strefie latać.
Czy to oznacza, że w tej strefie TMA mogę teoretycznie latać poniżej wysokości 3500ft bez zgody??
Inaczej rzecz ujmując czy jak będę sobie latał w strefie TMA do wysokości np. 80 m to nie muszę tego nikomu zgłaszać?

Jest to dla mnie nie jasne...

Może ktoś to wyjaśnić?
Z góry dzięki
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Byczek »

Witam, nie orientuje się ktoś z Krakowa lub okolic czy jest jakiś serwis elektroniczny który zajął by się naprawą spalonej końcówki mocy w nadajniku fox 800 mw?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: luc4s »

Hej, kiedy latacie w Czyżynach, jestem nowicjuszem w temacie i pogadałbym z kimś, kto by doradził coś na temat dronów sportowych. Na razie latam Maviciem.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: karusz »

Pomóżcie proszę, jestem początkujący/
1.Czytam od paru godzin przepisy - chcę kupić kopter poniżej 650g.
Głownie jestem w Krakowie. Teraz pytanie takie, bo wiele tu osób pisze że można na przykład latać przy dawnym lotnisku na czyżynach. Mapy mówią że cały Kraków jest w strefie TMA EPKK. Drone Flights Are Forbidden. O co tu chodzi? Mogę gdzieś na przykład polecieć nad swoim domem w zabudowaniach? Można tam przy tym lotnisku?
Czy to na przykład jest tak że w sektorze B można latać gdzie chcę do wysokości 3500

2. A jeśli bym miał jakiegoś cięższego to gdzie własciwie mogę latać do tej wysokości bez zezwolenia?
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Mako »

karusz pisze:Pomóżcie proszę, jestem początkujący/
1.Czytam od paru godzin przepisy - chcę kupić kopter poniżej 650g.
Głownie jestem w Krakowie. Teraz pytanie takie, bo wiele tu osób pisze że można na przykład latać przy dawnym lotnisku na czyżynach. Mapy mówią że cały Kraków jest w strefie TMA EPKK. Drone Flights Are Forbidden. O co tu chodzi? Mogę gdzieś na przykład polecieć nad swoim domem w zabudowaniach? Można tam przy tym lotnisku?
Czy to na przykład jest tak że w sektorze B można latać gdzie chcę do wysokości 3500

2. A jeśli bym miał jakiegoś cięższego to gdzie własciwie mogę latać do tej wysokości bez zezwolenia?

Polecam poczytac przepisy, jest pelno opisow w necie. Tak, nie wolno w strefie TMA, tyle ze ta strefa jest nie od poziomu gruntu. Ciebie interesuje strefa CTR. Modelem powyzej 0,6kg mozesz latac powyzej 6km od ogrodzenia lotniska nawet w strefie CTR. Do wysokosci 100m. Musisz przez caly lot zachwac odleglosc 100m od linii zabudowy i 30m od ludzi. Masz OBOWIAZEK latac w zasiegu wzroku wiec nie ma znaczenia czy mozesz do 3500 bo taka mala maszynka po 100-200m znika z oczu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: karusz »

Mako/ dzięki - to konkret - poczytałem tez przepisy. W sumie żałuje ze nie mam nic powyżej 600g - kupiłbym może cięższy model gdybym wiedział ze one na takich samych zasadach mogą latać a jedyne co je różni to fakt ze cięższym niż 600g można latać dalej od lotniska :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: marlabs »

Hej czy ktoś wie co budują na łąkach Solvay że ogrodzili wszystko ? Czy ktoś tam latał po tym jak ogrodzili ? Ja latałem z 2-3 tygodnie temu ale akurat nie było w okolicy nikogo kto móglby się burzyć
ODPOWIEDZ