dobry monitor w fajnej cenie

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Norton
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Norton »

Jestem po pierwszym locie z podglądem na monitorze, który polecił ECO400 ( http://www.aliexpress.com/item/LCD-Scre ... 90496.html ). Czułość świetna - o niebo lepsza, niż Black Pearl, który używałem dotąd. Porządna jakość wykonania, menu ekranowe proste, przejrzyste i intuicyjne. W komplecie nie ma ładowarki - ale to żaden problem. Za tę cenę naprawdę warto kupić. Dzięki za cynk :)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Czy to normalne, że na tym monitorze co powyżej odbierany jest obraz z Immersiona, a nie idzie audio?
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Szlag...
2015-01-24 08:13, WER Zabrze, Held by customs
UC Zabrze = na 99% będzie cło... ciekawe ile dowalą ;/
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Cła nie będzie. Za to 23% vatu od całości (towar+koszt przesyłki) to i owszem :-) Plus kilkanaście złotych "opłaty manipulacyjnej"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: sz4dy »

Wlasnie przyszedl do mnie rx-lcd5812 (nastepca modelu 5802).
funkcje:
av in
av out
HDMI IN
USB IN (divx ... )
1024x600
wbudowana bateria
diversity
brak bluescreena - tak mi sie wydaje bo sniezenie widze ;P
sunhood ładny chroniacy wyswietlacz po zamknieciu
osd - bateria, kanal, ant A/B itd.
dołączony zasilacz sieciowy
jak przetestuje to napisze cos wiecej, ale zapowiada sie niezle
http://www.rc-fans88.com/goods.php?id=2127
po utworzeniu konta i zalogowaniu sie cena wyskoczyla 150$ (bez cła przyszło do mnie dhlem w 4dni - 29$ wysyłka)
na invoice jest tylko 20$ bez shippingu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: Rurek »

Szybkie dwa pytania:
1) opisany jest sygnał RSSI że jest wyświetlany - czy to prawda/fałsz?
2) Czy video out nie wygasza ekranu? Wobec braku nagrywarki logiczne wydaje się podłączenie zewnętrznej...ale głupio by było jakby ekran wtedy wygasał...

Z pewnych niejasności jak dla mnie - HDMI niby podają że "łyka 1080p" - w takim razie dlaczego monitor nie ma takiej rozdzielczości? Downgraduje do czego? 600 linii to nie jest 1080p niestety :-/ To jeszcze w związku z tym pytanie dodatkowe - po podaniu na wejście sygnału HDMI co się wtedy pojawia na AVout?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: kolsek345 »

Jego bliżniak LCD5806 ma już nagrywarke wbudowaną - tyle ze kosztuje 199$ - ale nie wiem czy nie wart dołożyc i nie bawić sie z kablami i zewnetrzną nagrywarką - http://www.banggood.com/RX-LCD5806-5_8G ... 47201402BL
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: sz4dy »

jak go wlaczylem to po lewej u gory jest jakas antenka, ale jestem aktualnie w pracy i nie wiem czy jak podam sygnal z nadajnika to faktycznie pojawia sie tam jakies bary.. wieczorem sprawdze ;)
obawiam sie ze na pytanie odnosnie hdmi nie odpowiem bo potrzebna jest jakas przejsciowka do hdmi mini czy cos ktorej nie mam :/
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: Rurek »

kolsek345 pisze:Jego bliżniak LCD5806 ma już nagrywarke wbudowaną - tyle ze kosztuje 199$ - ale nie wiem czy nie wart dołożyc i nie bawić sie z kablami i zewnetrzną nagrywarką - http://www.banggood.com/RX-LCD5806-5_8G ... 47201402BL
To w sumie ciekawy kombajn ale specyfikacja i manual są tak niejasne że same wątpliwości się pojawiają - czy jest gdzieś już jakiś wiarygodny (np RCgroups) test tego sprzętu?

BTW - Kolsek Ty chyba już od pół roku kupujesz któryś z tych "kombajnów" i jakoś się nie możesz zdecydować :-) może pora tym razem zaryzykować , kupić i zrobić fajny test/tutorial?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: kolsek345 »

No szukam czegos w miare konkretnego i czekam aż dolar troche pójdzie w dół :mrgreen: W miedzy czasie studiuję RCGroup i wszystkie z tych tanszych maja jakies wady ( a to brak nagrywarki a to obraz ciemny a to odbiornik do dupy itp...) Na placu boju pozostały te dwa typy : http://www.banggood.com/RX-LCD5806-5_8G ... 47201402BL oraz http://www.banggood.com/FeelWorld-PVR73 ... 58752.html .Może jakies testy sie pojawią bo trzeba sie bedzie na cos zdecydowac ;-)
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
sz4dy
Posty: 97
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 14:04
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: sz4dy »

odpalilem w domu, pochodzilem po domu i na okolo ;)

zasieg identyczny jak 5802 (mam go tez w domu) jezeli chodzi o sciany betonowe itd.. identyczny uklad anten
jezeli chodzi o rozdzielczosc to jest zauwazalna roznica.. na kanapie widze wiecej zmarszczek ;) i osd wydaje sie duzo wyrazniejsze
ale jest jeden problem ktory mnie troche zniechecil.. polozylem dwa obok siebie i zaczalem szybko ruszac quadem.. 5812 ma delikatne latency.. kolo 20ms mysle. Pewnie gdybym nie mial dwoch obok siebie to bym tego nie zauwazyl ale teraz to zaczalem sie zastanawiac..
Faktycznie pokazuje RSSI, z kazda kolejna sciana betonowa ilosc barów przy antence sie zmniejszala, ale dziala to tak dynamicznie i jest ich tylko 5 (powinno byc jakos % to pokazane) ze nawet czlowiek ze zdazy zauwazyc ze zostal ostatni pasek i nagle spadlo z 5;)
W hangarze:
2x DemonRC Fury - KISS CompactCTRL CC All-in-One, Frsky XSR, Emax RS2205S 2300kv, Tramp 5.8GHz, Runcam Swift 2

FatShark Dominator v3
Taranis X7
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: Rurek »

sz4dy pisze:5812 ma delikatne latency.. kolo 20ms mysle.
Uuu niedobrze.
Czyli znaczy się że "silnikiem" tego urządzenia jest cyfrówka w HDMI skoro są opóźnienia. A sygnał analogowy wchodzi na ADC procesora i jest samplowany. Niby same plusy takiego rozwiązania oprócz tego jednego minusa czyli nieszczęsnego opóźnienia :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: Pieth »

kolsek345 pisze:
Mała uwaga, monitor z pierwszego postu z aliexpress nie ma dvr. Tak, na wszelki wypadek, żeby się ktoś nie naciął przez pośpiech, tak jak ja.
Nagrywarki mają te trzy egzemplarze : RC800 , RC732 ,SKY700D - pozostaje kwestia który z nich ma najlepszą czułość wbudowanego odbiornika(ów) .Pieth ma chyba wszystkie i tu mała prośba - mógłby zrobic jakies porównanie w testach choćby naziemnych.
Trochę późno odpowiadam, bo byłem oderwany od cywilizacji przez jakiś czas ale porównując te trzy monitory wydaje mi się, że to w praktyce to samo z lekkim wskazaniem na RC732 ze względu na obraz bo w nim nie stosuję żadnych osłon, obraz jest wyraźny nawet w ostrym słońcu.
Zasięg na antenach kierunkowych przy 400mw taki sam czyli około 3-4km zależnie od pogody.
Trochę jestem zdziwiony negatywnymi opiniami na BG bo u mnie chodzi jak zegarek gdzie np RC800 przy nagrywaniu lubił się zawiesić.
Widzę zmianę na forum to może w końcu wstawię swój avatar.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: direk »

Szybkie info dotyczące RC732-DVR - na dzień dzisiejszy raczej odradzam komukolwiek zakup tego monitorka (ładnie żarło a zdechło...).

Przyjechał, wszystko było ok dopóki nie zacząłem robić testów nagrywarki - na różnych kartach SD nagrywał max 2 minuty, ekran na chwilkę robił się czarny i tworzył kolejny plik (max 2min). Za problem obwiniłem firmware i zrobiłem aktualizację do najnowszego. Po aktualizacji monitor zdechł całkiem, a na banggood umieścili adnotację że coś jest nie teges z najnowszym fw. Teraz mam ugadany zwrot sprzętu i zwrot kosztów, ale pytanie do bardziej wyrobionych w temacie - jak odzyskać to co zabrał urząd celny?
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: yelloo »

Poczekajcie jeszcze z tymi osądami, do mnie doleciał Sharp Vision 7 z diversity i DVR za jakieś 150$. Kupiłem teraz bo podobno dolar ma dalej rosnąć przez cały rok... Przetestuje go porównując do odbiornika boscam, ale już wygląda to obiecująco Wyświetla RSSI i obraz nie znika przy AV out
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
ODPOWIEDZ