dobry monitor w fajnej cenie

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

dobry monitor w fajnej cenie

Post autor: ECO400 »

Mam taki jeden, teraz dokupiłem drugi. Dobra cena i dwa wbudowane odbiorniki 32CH 5,8GHz bez BS.
118$ (~400zł)
http://www.aliexpress.com/item/LCD-Scre ... 90496.html
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mam z kolei ten: http://www.banggood.com/Skyzone-SKY700D ... 26987.html <--- przetestowany na zlocie, wszystko pięknie działa.
Ale jakbym miał teraz kupować to bym się zastanowił nad tym: http://www.banggood.com/RC732-DVR-7-5_8 ... 47348.html <--- zamiast zworkowania ma software'owy wyszukiwacz kanalów :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

I byś dobrze się zastanowił, bo pomimo niechlubnych recenzji na BG to gdy go trochę pomacałem to :shock: obraz retuszowany elektronicznie jak w Gopro a cała reszta to porównywalna do 801 tylko ma baterię.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pieth pisze:I byś dobrze się zastanowił, bo pomimo niechlubnych recenzji na BG to gdy go trochę pomacałem to :shock: obraz retuszowany elektronicznie jak w Gopro a cała reszta to porównywalna do 801 tylko ma baterię.
Czyli jest dobry czy zły bo nie wiem w końcu co chciałeś napisać? A co to jest "801" bo to mi się nie kojarzy za bardzo?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Rurek pisze:
Pieth pisze:I byś dobrze się zastanowił, bo pomimo niechlubnych recenzji na BG to gdy go trochę pomacałem to :shock: obraz retuszowany elektronicznie jak w Gopro a cała reszta to porównywalna do 801 tylko ma baterię.
Czyli jest dobry czy zły bo nie wiem w końcu co chciałeś napisać? A co to jest "801" bo to mi się nie kojarzy za bardzo?
Pewnie koledze chodziło o keychaina 808 :-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Się pomyliłem chodzi o RC800 http://www.uuustore.com/boscam-monitor- ... p-340.html

A tu filmy nagrane na przez RC732 a patrzyła Sony Super Had 600tl z zalecanymi ustawieniami. Filmy to takie testy i porównania quada z samolotem na tym samym sprzęcie video i test ustawień kamerki pod słońce.
Ten lot nurkowy coptera zamierzony bo chciałem sprawdzić prędkość max więc poleciałem trochę samolotowo :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=Cbo4pNje8Us

https://www.youtube.com/watch?v=Hd7XK-khQVo
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

i rzeczywiscie w tych monitorach blue screen jest wylaczony
jak myslicie ile pochodzi na tej wbudowanej baterii
i na karte 32 nagra minut?
podoba mi sie to automatyczne wyszukiwanie kanalow
Chce zaraz zamowic chyba ze ktos poda cos jeszcze ciekawszego ?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Na razie zrobiłem przez dwa dni kilka lotów i bateria spokojnie wytrzymała, ale czy da radę przetrwać aby zapełnić 32G to wątpliwe, zawsze można podpiąć zewnętrzne zasilanie.
Obraz jest bardzo ładny ale poprawiany przez elektroniczny retusz, czy jak to się nazywa.
Ostre testy jak pogoda będzie bardziej słoneczna, bo chcę zrobić jeszcze porównanie SJ4000 i SjCam M10
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

czy ten elektroniczny retusz przeszkadza czy pomaga ?
polecisz ten monitorek ?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Świat jest bardziej kolorowy ;-) , ale opiszę zalety i wady jak się trochę pobawię.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Norton
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Norton »

Chciałbym zapytać Was o czułość odbiorników w tych monitorach. Przez jakiś czas używałem monitora z zewnętrznym odbiornikiem (RC832) i nadajnik TS351/TS353 - jeśli transmisja była, to była dobra - z przyzwoitym zasięgiem. Niestety bardzo często zdarzało się, że na monitorze nie było synchronizacji, tylko ślady obrazu - jak gdyby częstotliwości nadajnika i odbiornika się nieco różniły. Niedawno kupiłem monitor Flysight Black Pearl, który sporo osób chwali, z nadajnikiem Flysight 0,4W. Z tym kompletem zawsze mam bezproblemową transmisję, ale jej zasięg jest gorszy - około połowę mniejszy, niż wcześniej wspomnianego. Słyszałem, że czułość odbiorników wbudowanych w monitorach jest wyraźnie niższa. Czy macie podobne spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Się pogoda poprawi zrobimy testy ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Norton
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 03 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Norton »

Prawdę mówiąc, liczyłem na bardziej rozwiniętą wypowiedź ;-) a z dotychczasowych doświadczeń?
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Norton pisze: Słyszałem, że czułość odbiorników wbudowanych w monitorach jest wyraźnie niższa. Czy macie podobne spostrzeżenia?
Mam podobne spostrzeżenia w stosunku do RC800 Boscama. Ale to są tylko moje subiektywne odczucia.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Do monitorów wbudowywane są identyczne moduły, jak w normalnych odbiornikach. I teraz kwestia czy trafi się lepszy czy gorszy.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ