TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-RC

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

bartolomeo
Posty: 0
Rejestracja: środa 17 paź 2012, 13:22
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: bartolomeo »

MatManiak współczuję, ale na szczęście da się naprawić.

Ja musiałem dorobić dodatkowe chłodzenie dla silnika. Na śmigle 6x5,5 strasznie sie grzał.

Nowy wlocik powietrza:

Obrazek

Obrazek

Powinien łapać dość dużo powietrza i mam nadzieję że wystarczy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Dzisiaj wreszcie mój wolny czas zbiegł się z w miarę lotną pogodą więc postanowiłem przeprowadzić dalsze testy pływaków Sky-Surfera. Niestety po dotarciu na plażę okazało się że od ciekłej wody dzieli mnie konkretny kawał niestabilnego lodu więc żeby nie marnować jakże cennej okazji poszedłem za radą JasQ i sprawdziłem pływaki w roli nart.

Co się zmieniło w modelu od ostatniego razu:

Po pierwsze zaklajstrowałem mu nos kawałkiem styroduru żeby nie opychał się piachem, śniegiem czy co mu tam pod nos podeszło.

Obrazek

Po drugie - regiel na grzbiet żeby przestał świrować

Obrazek

Po trzecie - nowe mocowania pływaków wycięte ze sklejki na podstawie tego co zostało po oryginalnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyniki testu? No cóż, po raz kolejny stwierdzam że to maszyna ciężka do ubicia. Jeden kret niemal pionowo w glebę (podmuch wiatru przy nawrocie i zbyt mała prędkość), kilka mniej lub bardziej agresywnych podskoków przy zetknięciu z Matką Ziemią, dwa cyrkle w tym jeden z przewrotką na plecy i nic. Zero uszkodzeń. Dopiero po dziewiątym przyglebieniu (celowo nie nazywam tego lądowaniem :mrgreen: ) sklejka (sic!) w mocowaniach się poddała.

Obrazek

A pianka? Nienaruszona - ot, trochę rysek od lodu na pływakach. Z resztą zobaczcie sami - same starty i "sprowadzenia na ziemię"



Widoczne na filmie nagminne skręcanie modelu w lewo podczas startu było spowodowane dość nieprzyjemnym wiatrem od morza co sugeruje że w przypadku nadmiernych ruchów mas powietrza przy startach z wody lepiej jednak będzie dać ster na pływaki...

Teraz nie pozostaje nic innego jak zrekonstruować pływaki i czekać na dostęp do wody - na Wisłę się nie odważę póki nie dojdę do ładu ze swoimi "lądowaniami". W międzyczasie spróbuję zlokalizować trochę czystego asfaltu lub betonu żeby podręczyć kółka i zmontować jakiś układ trener-uczeń do testów na ludziach.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Ładnie ładnie :)
Ja otwór na dziobie zakleiłem taśmą zbrojoną i też daje radę.
A co do pływaków, to widzę, że sklejka się spisuje lepiej od tego fabrycznego plastiku - dobrze, że jeszcze nie kleiłem swoich pływaków, to od razu zrobię mocowania ze sklejki, co bym potem nie musiał rozklejać pływaków, celem wyjęcia resztek oryginalnych mocowań, które zapewne szybko by się złamały, znając moje umiejętności lądowania....

A co do umiejscowienia regla, to zastanawiam się nad przeniesieniem go z kabinki (mam pod dolną półką go), do wnętrza tej komory gdzie jest silnik (ja swój mam na zewnątrz, zamocowany na odwrót niż stockowy). Mierzyłem i pozbywając się termokurcza z regla oraz przelutowując/wyginając te duże kondensatory THT, regiel by wszedł do środka, więc byłby zaraz za silnikiem. Obawiam się tylko o środek ciężkości... No ale jak dołożę kamerkę na dziób to powinno być ok;)
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jeżeli maszyna ma być do FPV to się o SC nie martw. Napchasz tyle do kiniola że się będziesz zastanawiał co dać na ogon żeby ci przestał na dziób lecieć. Co do regla to dałem go tam gdzie będzie dobrze wietrzony bo zamknięty oryginalnie pod półką w nosie potrafił falować obrotami przy maksymalnym położeniu przepustnicy. Jak go dasz do tej plastikowej wieżyczki to powinno być ok - w razie czego zawsze możesz nawiercić kilka dodatkowych otworów wlotowych.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Verid pisze:Jeżeli maszyna ma być do FPV to się o SC nie martw. Napchasz tyle do kiniola że się będziesz zastanawiał co dać na ogon żeby ci przestał na dziób lecieć. Co do regla to dałem go tam gdzie będzie dobrze wietrzony bo zamknięty oryginalnie pod półką w nosie potrafił falować obrotami przy maksymalnym położeniu przepustnicy. Jak go dasz do tej plastikowej wieżyczki to powinno być ok - w razie czego zawsze możesz nawiercić kilka dodatkowych otworów wlotowych.
O przegrzanie regla się nie boję, bo mam 40A, więc dotychczas gdy był pod dolną półką, całkowicie zamknięty (otwór na dole zaklejony) to był tylko trochę ciepły, a robiłem "acro" na full gazie przez 5 minut, więc w miejscu po silniku powinno być tym bardziej ok, bo tam boczne wloty są, a w kabince nie miałem żadnych.

W moich planach związanych z FPV, chcialem po prostu jak najbardziej porozmieszczac elementy z dala od siebie, stąd pomysł tego regla zaraz za silnikiem. Gdybym go dał nad skrzydłami, tak jak u Ciebie, to bardziej go zbliżam do linku RC, który mam zaraz za serwami w kabince. Z przodu sama kamerka, a na ogonie fox800. GPS albo na samym dziobie, albo nad skrzydlami wlasnie. Jak będzie trochę cieplej, to potestuję taki setup.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A widzisz - ja u siebie w platformie mam też regiel na plecach i przy nim VTX ale za to antena RC wyjechała na ogon a GPS siedzi (póki co) na dziobie i jakoś komponenty nie drą kotów. Na moje 2 km (dalej nie latam bo i po co :mrgreen: ) wystarcza.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wczoraj, korzystając z ładnej (czyt.: bezwietrznej) pogody, postanowiłem podciągnąć swoje braki w pilotażu klasycznym i urządziłem sobie symulator IRL. Córcia wydatnie pomagała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wprawne oko zauważy że oryginalny napęd został wymieniony na RCTimer'owską wersję CF2822. Oryginał zaczął wyć i grzać się niemiłosiernie (łożyska odjechały) więc założyłem co miałem. Śmigło dałem 7" bo więcej nie wejdzie (i tak musiałem kadłub podciąć delikatnie) ale i tak jest dość. Maszyna jest cichsza i mniej prądożerna. Prawie 40minut wygłupów, wind i niskich przelotów zużyło ledwie 1/3 z pakietu 3000mAh.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: Adrián »

Verid pisze:Opcja hydroplan:

Pływaki tak jak model są wykonane z pianki, mają długość 68cm i szerokość w najszerszym miejscu 7,5cm. Elementy konstrukcyjne i ster to biała, cięta laserowo plexi i stalowe pręty grubości 2,6mm skręcane na śruby samohamowne.

Obrazek

Pływaki są puste w środku

Obrazek

Elementy z plexi mocowane są w specjalny przetłoczeniach w krawędziach pływaków.

Obrazek

Jeden z pływaków posiada ster zwiększający zwrotność modelu na wodzie napędzany dodatkowym serwem umieszczonym na jednej z blokad mocujących podwozie do samolotu.

Obrazek

Całość to dość masywna konstrukcja o łącznej wadze 205g dająca prześwit w okolicach 13cm w zależności od zanurzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


cdn...
Wiem, niezłe wykopalisko :-D
Można jeszcze dostać u nas w Pl takie pływaki? Chciałbym je zamontować w bixie. Głównie zależy mi na lądowaniu na wodzie, startować może z ręki.
Mam jezioro pod nosem, na którym w zasadzie się nic nie dzieje, w okresie jesienno-zimowo-wiosennym praktycznie nie używane.
Załatwi mi to fajną miejscówkę na latanie.

Ewentualnie z HK. Znalazłem coś takiego, ale nie wiem, czy są odpowiedniej długości http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... plane.html

Tu coś taniego http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Jak myślicie nada się?

Nie chciałbym na nie wydawać dużo $..

Editt:
Druga pozycja odpada.. Z opisu i komentarzy, nie na da się, za krótkie, to lżejszego zestawu.

Pierwsza powinna się sprawdzić, tylko drogo wyjdzie z przesyłką..

Editt
"Problem" rozwiązany, już znalazłem odpowiednie pływaki :-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: MorF »

Panowie chcialem zapewnic ze model dalej lata :-)
Pilot tylko troche noga i dopiero moje pierwsze kroki wiec "trzesie" jak diabli :)


Nosek dostal tylko tymczasowe "wzmocnienie" z PETa na wypadek przyziemnienia:)
Swoja droga zrobilem maly research po modelarskich i internetach i nikt nie slyszal o "SkySurfer II 1400" a konkretnie o tej dwojce "II":-)
nawet w abc-rc nie bardzo wiedzieli :lol:
Porownujac dostepne teraz wersje wiekszosc ma oslonke silnika na EPP a u mnie plastykowa (na plus).
Inaczej tez troche wygladaja mocowania serwomechanizmow (popychacze ida dolem do okienka pod brzuchem).

Jedym slowem unikat :)
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: attyla »

Melduję że model odkupiony od Morf-a nadal lata :-D , bardzo przyjemnie mnie zaskoczył swoją zwinnością i mozliwościa latania tylko za pomoca lotek i steru wysokości jao że jestem przyzwyczajony do latających skrzydeł to steru kierunku nie bardzo umiem używać :oops: . Aktualnie po parunastu lotach zapoznawczych zainstalowałem kamerkę fpv i nadajnik 5,8 z myślą o jutrzejszym lataniu. Myślę nad przeniesieniem serw na ogon w celu wygospodarowaniu miejsca na eleresa i osd co o tym sądzicie ?
łukasz
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: Verid »

attyla pisze:Melduję że model odkupiony od Morf-a nadal lata :-D
Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy że maszynka służy.
attyla pisze: Myślę nad przeniesieniem serw na ogon w celu wygospodarowaniu miejsca na eleresa i osd co o tym sądzicie ?
Oczywiście można choć wydaje mi się że eleres i OSD zajmują na tyle mało miejsca że bez trudu je zmieścisz bez ruszania serw.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: Adrián »

Jak tylko wyważysz, nie dokładając zbędnego balastu, to pomysł ok.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: TEST MODELU SKY SURFER II Z PODWOZIEM/PŁYWAKAMI DLA ABC-

Post autor: MorF »

U mnie latał z fpv 5.8 200mW I runcam 2 oraz kfc32f3 I wszystko ciasno ale weszło :)
Wersja z serwami na ogonie ma znacznie więcej przestrzeni :)
ODPOWIEDZ