Nowości/ciekawostki na Banggood

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Co do Runcama. Oscarliang testował opóźnienie, wyszło na poziomie Runcam Eagle (~40 średnio) (czyli około 15ms więcej niż popularne HS1177), a co do zacinających kamer lub małej ilości klatek. To jest kwestia software'owa i zostało to już rozwiązane dla wszystkich nowym wydaniem oprogramowania. Mój preorder powinien dotrzeć w ciągu tygodnia może dwóch do mnie, nie będę pierwszą osobą na forum, która go będzie mieć, ale w razie pytań odpowiem :)
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Majk99 »

40ms to już dużo. Jeśli się tylko bujasz po niebie to spoko, ale do racerów to już słabo. Dlatego ludzie dalej latają na hs1177/swift bo jest opóźnienie, Eagle oczywiście ma lepszy obraz ale opóźnienie ją zabija (dlatego zrobili Eagle2)
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Gmeracz »

Zapomnij.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 lip 2017, 01:06 przez Gmeracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Gmeracz »

Będę podskakiwać. Uprzedzam z góry. Mam po prostu inne doświadczenia. Na polu latają ze mną różni inni i to Angole. Pomacałem, użyłem i obejrzałem. I tyle wiem.

No nie przesadzajmy z tymi HF1177. Wiem, że jest świetna. ale już stara.
Wiele z tych poematów bierze się z faktu, że wygrała Dubaj rok temu, no i nie ma innych ocen. Albo się przyjęło, że analogi mają tak małe opóźnienie, że go nie ma.

Sam latam racerem na nowszych kamerkach i te też wymiatają. Np. RunCam Eagle.
Fakt, że od zawsze mam 16/9 google i takie kamerki dobieram. Ale ze mną latają ludzie z Anglii z 4:3 Fatshatkami i jak to widzę, to jest kicha. Autentycznie. Wyblakłe to i mało szczegółów.
Może to tez kwestia przyzwyczajenia. Ale nie dla mnie.

Jakość? Heh. Powiem jedno. Dziękuję...
Różnica pomiędzy 4:3 a 16:9 jak dla mnie to wymiata. Ale to własne preferencje i to, jak kto lubi widzieć.

I koniec tematu. No fakt, mam Cinemizery, a nie jakieś Fatsharki...
Ale opóźnienie? No może z 10ms.

Jakość obrazu? Heh, co tu dużo mówić. Cyfrowy bije na głowę analoga jak dla mnie. I to podwójnie.
Nie ma też block-out od słońca, ani innych zapowiadanych niespodzianek. Widzę wszystko doskonale do późnego wieczoru.
Może też to kwestia sprzętu, ale ja tam wolę moje Cinemizery od Sharków. No chyba, że najnowsze HD i to z diopriami dla plusów.
No i?
Ostatnio zmieniony czwartek 20 lip 2017, 01:12 przez Gmeracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: cebulator »

Gmeracz, czy mógłbyś wrzucić jakiegoś dvr ze swojego lotu?
Gmeracz pisze:Jakość obrazu? Heh, co tu dużo mówić. Cyfrowy bije na głowę analoga jak dla mnie. I to podwójnie.
Możesz rozwinąć co cyfrowe? Bo nasze nadajniki (poza connexem) są analogowe.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Co do opóźnienia. Nie wiem czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę, że różnica pomiędzy Runcam Swift 2, a Runcam Split to jedna klatka, zobaczysz wszystko tylko jedną klatkę później (najwyżej, w najgorszym przypadku). Jak lecisz 150km/h to aż 1,38 metra. Bądźmy szczerzy, to nie jest opóźnienie, które da się zauważyć dopóki nie ciśniesz się tylko w wydajność.
Tutaj daje link do artykułu Oscara, można zobaczyć jak działa większość popularnych kamer.
https://oscarliang.com/fpv-camera-latency/
P.S Eagle 2 został stworzony, bo Eagle się sypał przy flipach i miał kilka wad wieku dziecięcego :D
Mam HS1177 prawdopodobnie w domu, więc chętnie sobie popatrzę czy zauważę różnicę.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Gmeracz »

cebulator pisze:Gmeracz, czy mógłbyś wrzucić jakiegoś dvr ze swojego lotu?
W sumie mogę, ale nagrywarka to Echine ProDVR, a jakość z niej to nawet nie połowa tego, co mam w googlach.

No postaram się i jutro i updatuję ten post po wrzuceniu filmu.

Nikogo nie chcę przekonać do swoich racji, po prostu widzę, że wszyscy chcą lepszej jakości obrazu. No to ja poszedłem inną drogą i mam chyba to, co chciałem.
Czyli obraz mimo wszystko 16:9, wysoką jakość i małe opóźnienia. Czyli można poszaleć :):):)

A co do "cyfrowe" - no kamerka jest digital. Ma inny procesor obróbki obrazu, jest on bardziej wyrazisty i inaczej działa WDR. Np. po ścięciu trawa na łące dawała aż za dużo szczegółów tła, a na Fatsharkach było to zlane. Różnice widzę na co dzień przed lataniem. Biorę inne google i porównuję. I nawet, gdy któryś z Angoli kupuje nowsze FS, to sorry... No nie ta klasa. No nie miałem najnowszych Sharków w dłoni, ale jak wielu, chyba to trochę potrwa, bo cena jest trochę zaporowa.

A jeżeli chodzi o jakość, to po prostu do nadajnika trafia lepszej jakości obraz. I to mam na myśli mówiąc o digitalach, z 10ms opóźnienia.

Rozumiem, że większość pilotów może się lekko teraz wzburzyć. I to jest OK. To jest wasze.

Kwestia przyzwyczajeń, ja tam szukam czegoś innego. Ale jakem "Gmeracz" szukam innych rozwiązań, a nie chcę iść utartymi szlakami. Sprawdzałem na upartego, czy np. black-out od słońca jest faktycznie taki kiepski w digitalach, jak pisali ludzie na forach...

No i ??? U mnie słońce ładnie widać, czyli nie jest interpolowane do wyciętego dysku, tylko wygląda naturalnie, z przejściami i nie oślepia za bardzo. W sumie to wcale, w porównaniu z normalnym zestawem na 1177. Jedyne co mogę zarzucić, to pora szarówki, bo wtedy WDR nie może się określić, czy już wzmacniać obraz, czy nie. To powoduje chwilowe przeskoki jasności. To trwa jakiś kwadrans. Może mogę to zmienić w menu kamery, ale nie chciało mi się... Hahaha...

Rozumiem, że system transmisji jest analogowy, ale od źródła obrazu zależy, jaka jakość będzie finalnie widoczna.
OK, może i śmiesznie wyglądam w kasku budowlanym, na którym mam google, Tx, baterię i nagrywarkę, ale olał to. A do tego jeszcze rozwiązany problem z oczami. Potrzebuję +3 dioprie do latania.
A tu mam wszystko.

Swój projekt oparłem na tym:

Obrazek Obrazek

Ponieważ Google zmieniło zarządzdanie fotkami, nie pokażę teraz mojego kasku. W każdym bądź razie mam na górze pada od googli z wejściami, oraz z tyłu nagrywarkę.
Nakłądam to na głowę i latam. Lepsze? Nie. Wolałbym Faty z diopriami dla mnie i nagrywarką min, 800x600. Ale takie mamy czasy. To się rozwija, albo szybko niedługo zostanie stłamszone i zgaśnie.

Bo tak BTW, wczoraj się ukazał projekt nowych ograniczeń w UK co do tzw. dronów. Heh, to inny temat na inny zupełnie wątek.

Pozdrawiam kolegów.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: fragles »

Talon Mini za 200 zł z przesyłką kurierem z magazynu UK:
https://eu.banggood.com/Wholesale-Wareh ... 83331.html

Zamówiłem przedwczoraj a dzisiaj dostałem powiadomienie z DPD UK, że paczka wysłana.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Gogle od eachine, planowane pojawienie się w banggood *sierpień*
http://www.eachine.com/Eachine-2017-New ... p-996.html
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Pytanie, czy warto mieć na to oko, czy sobie darować?
https://www.banggood.com/Jumper-T8SG-Mu ... s=category
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Kowal »

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do... :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: df2 »

Takie to multi, że ciekawe jest jak z zasięgami. Być może tylko do indoor?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Kowal »

150mW to raczej nie InDoor :-P Jeśli jest to rzeczywista moc TX-a :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Właśnie tego jestem ciekawy, bo w sumie nie znam mocy nadajników np. Flysky i chyba jestem zbyt leniwy by to znaleźć. Ciekawi mnie zasięg tego urządzenia :D
Edit: Czy dobrze widzę, że X9D ma <100mW?
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: JasQ »

Flysky i6s ma 25mW eleres ma 100mW
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
ODPOWIEDZ