Aliexpress page not found

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Aliexpress page not found

Post autor: Tanner »

Hej, mam dziwny problem. Przesiadłem się na nowy komputer i nie działa mi aliexpress :shock:
Zanim się zaloguję na swoje konto na ali, wszystko działa. Po zalogowaniu widzę "page not found" na każdym produkcie. Po wylogowaniu problem jest nadal, do momentu wyczyszczenia cache przeglądarki. Efekt taki mam na każdej przeglądarce - jakby aliexpress ustawiało jakąś flagę na moim logowaniu na tym komputerze.
System czysty, chrome/firefox/safari, brak dodatków blokujących reklamy. Moje konto na ali nie jest "zablokowane" w żaden sposób bo ze starego komputera robię zakupy bez problemu.
Poklikałem, pogooglowałem, znalazłem choćby tutaj, że nie jestem sam - https://www.reddit.com/r/Aliexpress/com ... f=readnext
Może ktoś ma też taką magię? :-D

Co zaobserwowałem, gdy jestem wylogowany, linki do produktów mają taki format:
Natomiast gdy jestem zalogowany, początek mają inny:
PS. nie pomaga użycie "dobrego" linku po zalogowaniu się, automatycznie przekierowuje mnie na ten zły.

Wiem, że brzmi trochę jak z archiwum X, no ale macki mi już opadły.
Zrzut ekranu 2019-05-10 o 08.17.23.png
Zrzut ekranu 2019-05-10 o 08.17.23.png (260.46 KiB) Przejrzano 7425 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aliexpress page not found

Post autor: Verid »

A jak użyjesz fragmentu linku, tylko do .html, bez tego całego ogona?
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Aliexpress page not found

Post autor: Tanner »

Bez zmian - wywalałem ogon, zmieniałem początek żeby pasowało do oryginalnych linków (sprzed zalogowania) i też bez skutku. Ale dzisiaj rano się naprawiło! :-) Musieli dostrzec jakiś bug i go po prostu poprawić.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aliexpress page not found

Post autor: analogowy »

Domyślam się, że raczej padła sesja BGP u któregoś operatora po drodze do majfrendów ;-)
Efekt jest tego taki, że u niektórych osób działa, a u innych nie. Zależnie od dostawcy łącza internetowego.
ODPOWIEDZ