EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrzegam

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrzegam

Post autor: tombstone »

EACHINE Official Store na Ali - Sim Cheng oszust i kłamca - ostrzegam

kupiłem przedmiot, zapłaciłem i po sześciu dniach pytam czy wysłał ?
odpisuje mi że chciał, ale mój adres jest niewłaściwy/zdalny i poczta mu odrzuca paczkę
i żebym szybko dopłacił 13$ ! to mi wyśle - zagotowałem.
napisałem mu że przesyłka miała być darmowa i nic mu nie dopłacę
on naciska, znowu zażądał dodatkowych USD $13
poprosiłem o zwrot moich pieniędzy skoro nie chce wysłać i dodatkowo złożyłem raport do Ali
opisując sprawę.
reakcja typa, a zwie się Sim Cheng była taka że przysłał mi nr. paczki i z głowy,
ale zasiał mi już ziarno niepokoju. okazało się że taki nr. istnieje i paczka wysłana do PL
tyle że nie do mnie, tylko do innego miasta !
sporu otworzyć nie mogę, bo musi minąć 10 dni od wysłania przedmiotu -taki mi komunikat wyskakuje
ale on go do mnie nie wysłał, dzisiaj znowu napisałem do Ali i nie wiem co będzie bo sprawa się przeciąga już 16-ty dzień.
a dzisiaj na forum znalazłem komentarz @majek że taż miał takie same problemy z tą gnidą
majek pisze:Z tego sklepu brałem.... Sprzedawca najpierw podał numer jakiejś innej przesyłki do Polski, dopiero jak tracking pokazał dostarczenie do Zamościa zamiast Wrocławia i otworzyłem spór, to podał nowy numer i po ponad 2 miesiącach w końcu doszły. Nie byłem jedyny, którego tak zrobili, jeden gość nawet dostał zestaw pilników do paznokci zamiast gogli. Kontakt ze sprzedawcą jest beznadziejny, chinol kłamie i kity wciska, mi pomogła w sporze dopiero interwencja Ali...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=45 ... ead#unread
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: Adrián »

Kupuj przez paypal, jest bezpieczniej.

Niestety, sytuacje z lewym trakingiem znam, sprzedawca dzięki gra na zwłokę i trzeba udowodnić, ze przesyłka nie jest do Ciebie. Co gorsza gdy ktoś odbierze przesyłkę z pl
Nie można dać się wyrolować.

W PP miałem taka sytuacje i dzięki temu, ze odwołałem się od niesłusznego zamknięcia sporu przez pp na moja niekorzyść , udowodniłem, ze wysyłka była do innego miasta i nie była to moja paczka.

Po odwołaniu, odrazu dostałem zwrot $
Gdybym się nie odwołał, to by było pozamiatane.

Z Ali jest trudniej..
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: skazi »

Miałem od nich z 7 zamówień, w dwóch przypadkach też dostałem lewy numer (paczka doszła do innego miasta). Raz okazało się że nie mieli czegoś na stanie i później dostałem już prawidłowy numer, innym razem dostałem zwrot kasy po sporze.
Mam wrażenie że na Ali to coraz częstszy proceder, 11.11 zrobiłem na Ali 6 zamówień (u innych sprzedawców) i w dwóch przypadkach również ta sama historia (nie mój nr, paczka dostarczona do kogoś innego w Polsce).
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: maxiiii »

Daj linka do jego sklepu.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: tombstone »

to jest oficjalny sklep eachine - czyli marka BG
https://www.aliexpress.com/store/2534028

po drugim zgłoszeniu do Ali, przed chwilą odblokowali mi możliwość założenia sporu
bo taki komunikat mi wyskakiwał, teraz spór będzie trwał kolejne 14 dni
Obrazek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: maxiiii »

Tylko g..... (bardzo potrzebujący) kupują ze sklepu z taką opinią.
Obrazek
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: tombstone »

ale kilka tys. pozytywów też jest, przyznaję że skusił mnie black friday, cena
i że to oficjalny sklep eachine - tego się nie spodziewałem :-/
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: maxiiii »

Chodzi o obsługę a ta jest dużo poniżej normy. (to wszystko co jest na czerwono). :(
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: majek »

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że w moim przypadku przynajmniej chinol popłynął na $100. Bo za drugim razem rzeczywiście wysłał goggle, ale doszly po deklarowanym czasie 60dni i jak otworzyłem spór i eskalowałem do ali, to dostałem zwrot kasy i nadal mam okulary (ale z pierwszej partii ze wszystkimi wadami).

Co do innych przypadków, to ostatnio od 'Reallac official store' miałem podobną sprawę, ale tu było już ciepło, bo fejkowy numer trackingu prowadził do Wroclawia i dopiero na samym końcu wyskoczyła inna poczta. Na następny dzień jak miałem tam podjechać zobaczyć czy da się chociaż obejrzeć przesyłkę, to ktoś już odebrał. Jak miałem już spór otwierać, to dostałem nowy numer trackingowy i tym razem to już były moje graty.

Jeszce inny chińczyk chyba zapomniał wysłać paczki, bo po wpisaniu numeru śledzenia przez 2 tygodnie nic się nie ruszało. Dopiero jak się zapytałem o co biega, to paczka trafiła na ichnią pocztę i zaczęła wędrówkę.

Generalnie trzeba mieć do nich cierpliwość i jak mocno zależy na czasie, to kupować w Polsce. Co do samych sporów na Ali, to jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym spór przegrał, a kupuję sporo od kliku lat i sporów też trochę zaliczyłem. Ale ja najpierw piszę do chińczyka, jak odpowiada z szablonu, jakieś bajki wciska, czy olewa, to wtedy nie mam skrupułów żeby otworzyć spór. I trzeba normalnie opisywać w czym rzecz, a nie 'gimme my money you m*cker' :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: tombstone »

dopisuję kolejnego oszusta z Ali
StoreChildren Hobby Store
jak ktoś kupił u tego matoła gogle to może otwierać spór
wszystkim wysłał ten sam fałszywy numer z niezgodną sumą kontrolną

to jakaś plaga w tym roku u skośnych :!:
zrobili sobie darmowy kredyt u kupujących
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: maxiiii »

majek pisze:ale doszly po deklarowanym czasie 60dni i jak otworzyłem spór i eskalowałem do ali, to dostałem zwrot kasy i nadal mam okulary (ale z pierwszej partii ze wszystkimi wadami).
Polak potrafi......Kali znaczy się :)


tombstone,
podasz linka do sklepu?
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: majek »

maxiiii pisze:
majek pisze:ale doszly po deklarowanym czasie 60dni i jak otworzyłem spór i eskalowałem do ali, to dostałem zwrot kasy i nadal mam okulary (ale z pierwszej partii ze wszystkimi wadami).
Polak potrafi......Kali znaczy się :)
Ale i co chodzi? Sprawdzilem i tam było nawet 50 dni na dostawę. Jeżeli sprzedawca najpierw podaje cudzy numer trackingowy, a wysyła sprzęt dopiero po miesiącu, w międzyczasie kłamiąc bezczelnie, że poczta mu zwróciła moją paczkę, to chyba całkowicie jego wina, że nie wyrobił sie w 50 dniach, które ON sam zadeklarował?
Nie raz dostawałem paczki po terminie i jak chińczyk nie sciemnia czy beczelnie chce mnie zrobić w ch.., to zawsze zamykam spory albo pozwalam wydłużać czas na dostawę nawet o kilka tygodni.
Jak sprzedawca czegoś nie ma na stanie, to też się można dogadać. Tu były tylko kłamstwa od strony sprzedawcy.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: tombstone »

@maxiiii ty podajesz w wątpliwość prawdomówność swoich, nieładnie się wyrażając
a to chińczyki nawalają, wczoraj otwarłem spór z StoreChildren Hobby Store, a dzisiaj już zakończony i czekam na zwrot - tu częściową "winę ponosi" kaczmarsky ;-) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=559376#p559376 który zbudował złudną nadzieję na tani zakup gogli. linku do sklepu nie podaję, bo nie będę go reklamował, kto kupił to sobie sprawdzi w zamówieniach nazwę sklepu i już wie co robić.
wynik sporu z EACHINE Official Store będę znał dzisiaj - ale bezczelność obu sprzedawców jest na najwyższym poziomie, bo chcą 5 gwiazdek i pozytywny komentarz :shock:
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: hornet2 »

tombstone pisze:EACHINE Official Store na Ali - Sim Cheng oszust i kłamca - ostrzegam

kupiłem przedmiot, zapłaciłem i po sześciu dniach pytam czy wysłał ?
odpisuje mi że chciał, ale mój adres jest niewłaściwy/zdalny i poczta mu odrzuca paczkę
i żebym szybko dopłacił 13$ ! to mi wyśle - zagotowałem.
napisałem mu że przesyłka miała być darmowa i nic mu nie dopłacę
on naciska, znowu zażądał dodatkowych USD $13
poprosiłem o zwrot moich pieniędzy skoro nie chce wysłać i dodatkowo złożyłem raport do Ali
opisując sprawę.
reakcja typa, a zwie się Sim Cheng była taka że przysłał mi nr. paczki i z głowy,
ale zasiał mi już ziarno niepokoju. okazało się że taki nr. istnieje i paczka wysłana do PL
tyle że nie do mnie, tylko do innego miasta !
sporu otworzyć nie mogę, bo musi minąć 10 dni od wysłania przedmiotu -taki mi komunikat wyskakuje
ale on go do mnie nie wysłał, dzisiaj znowu napisałem do Ali i nie wiem co będzie bo sprawa się przeciąga już 16-ty dzień.
a dzisiaj na forum znalazłem komentarz @majek że taż miał takie same problemy z tą gnidą
majek pisze:Z tego sklepu brałem.... Sprzedawca najpierw podał numer jakiejś innej przesyłki do Polski, dopiero jak tracking pokazał dostarczenie do Zamościa zamiast Wrocławia i otworzyłem spór, to podał nowy numer i po ponad 2 miesiącach w końcu doszły. Nie byłem jedyny, którego tak zrobili, jeden gość nawet dostał zestaw pilników do paznokci zamiast gogli. Kontakt ze sprzedawcą jest beznadziejny, chinol kłamie i kity wciska, mi pomogła w sporze dopiero interwencja Ali...
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=45 ... ead#unread
Ha ! Ha ! Miałem na Ali identyczny przypadek . Zamówiłem drona za prawie tysiaka . Przelałem Ali odpowiednią ilość kasy. Po czterech dniach odezwał się sprzedawca że wyśle mi drona jak dopłacę mu za przesyłkę . Odpisałem że przecież wyraźnie pisze że przesyłka jest darmowa . Po przeszło tygodniu od zamówienia dostałem informację że dron został jednak wysłany . Dostałem numer śledzenia przesyłki . Po miesiącu przesyłka pojawiła się na Wer Warszawa a po trzech dniach na Wer Wrocław . Z Wer Wrocław zamiast do mnie dotarła do innego adresata pod Wrocławiem jakieś 80km od mojej miejscowości .


Co się okazało ? Gościu podał mi numer przesyłki innego klienta . Gdy zażądałem zwrotu kasy gościu z początku zaczął palić głupa że przecież dostałem przesyłkę . Dopiero gdy udowodniłem mu że przesyłka z podanym mi przez niego numerem dotarła do całkiem innego adresata oddał mi całą kasę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: EACHINE Official Store na Ali - oszust i kłamca - ostrze

Post autor: tombstone »

nie ha ha - tylko podaj nazwę sklepu i na czarną listę
muszę jeszcze dodać że np. ceny na polecanym BangGood poszybowały ostro w górę
niektóre przedmioty są 3x droższe niż na Ali !
ale i banggood i gearbest i aliexpress - przysyłają śmieci
uszkodzone, nie w pełni sprawne lub naprawiane rzeczy
ja już się wyleczyłem z zakupów typu flash, black friday itp. promo
w tym roku to jakaś masakra jest
ODPOWIEDZ