TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: photolucas84 »

Witam.

Chciałbym się zabrać za kupno Mavica z TomTop - wszyscy mówią że jest taniej itp itd... ale czym więcej czytam o tym tym widzę coraz większe kwoty.

Żeby zasilić swoje konto paypal - przelać pieniądze np za mavica - muszę takowe konto pierwsze zasilić daną kwotą (przelew może być tylko z mojego konta bankowego).

Przykładowo w banku Millenium chcę wysłać dolary na PayPal i od razu informują mnie że pobierają prowizję od przelewanej kwoty :0,5% min 20 PLN max 125 PL. To jeszcze nic: żeby mieć pewność że banki pośredniczące w transakcji przelewu kwoty nie zabiorą swoich % za przelewy mogę wykupić "SIC" usługę (zapewnienie) że cała moja przesłana kwota dotrze do odbiorcy (czytaj paypal) - koszt usługi w banku to 60 zł !

Ciekawe czy Paypal pobierze opłatę za kupno drona w TomTop i czy Paypal nie policzy sobie % za środki które do niego przeleję (zasilenie konta w USD). Samo przesyłanie PLN na Paypal i tam przewalutowanie na USD się nie opłaca bo kurs nawet 30gr wyższy niż w kantorze walutowym.


Macie jakiś pomysł jak zasilić konto paypal bym nie stracił na tym dużo ? jak się za to zabrać ?

Nie bardzo chciałbym zakładać karty czy nowe konta bankowe bo dla "jednorazowego" użytku mi się to po prostu nie opłaca (cała zabawa z zakładaniem kont czy kart). Jak to mądrze , prosto i tanio zrobić ?
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: volender »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=3 ... or#p438608
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=38644&p=537753

kantor online (np. alior) + karta w usd do rachunku w kantorze + ta karta podpięta do paypala + paypalem płacisz w usd (bo często ustawia w PLN i trzeba to zmienić w trakcie płatności)

tak chyba mimo wszystko najprościej
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: photolucas84 »

a czy zwykłym przelewem z aliora walutowego na paypal będzie opłata ? wiecie może ? chodzi mi o to że karta do konta w aliorze wychodzi 5 zł miesiecznie a szkoda płacić za kartę tyle miesięcznie jak to raczej jednorazowy zakup
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: volender »

eee... mi jeszcze nikt nie zjadł żadnych pieniędzy za kartę w alior kantor - co prawda z tej dolarowej korzystam dosyć regularnie, ale mam też euro, z której praktycznie nie korzystam.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: rika2017 »

Jaki przelew to nie będzie, to będzie opłata. Dodajesz kartę wirtualna revolut i podpinasz pod paypal w $

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: photolucas84 »

@rika 2017 - napisałem wcześniej że chcę maksymalnie zmniejszyć formalności - Twój sposób to kolejne utrudnienie - nie chcę przesyłać skanu dowodu....wolę od ręki założyć konto w banku
Mavic Pro Platinum Combo
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: Tanner »

Konto na revolucie zaklada sie 5 min aplikacją a skan dowodu to jest po prostu fotka zrobiona otwartą aplikacją, mimo wszystko polecam, do zakupów ali/bg/gb i innych. Rate lepszy niż w kantorach (minimalnie) oraz odpada przerzucanie kasy przelewami, doładowanie + wymiana zajmuje 30 sekund i można zrobić przy zakupach.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: Adrián »

To chcesz tanio, czy łatwo i drogo?
Niestety, żeby coś zaoszczędzić, trzeba coś zrobić więcej. Ale chyba nie jest to jakiś Wielki wysiłek, którego nie ogarniesz? :-)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: volender »

photolucas84, miszczu, zawracasz w postach i w pm ludziom głowę od dłuższego czasu tym, że chcesz kupić tego mavica, ale że tylko platinum, ale że paypal, ale nie taki tylko śmaki - kurcze ludzie Ci tu praktycznie podają rozwiązania na tacy, a ty zamiast poczytać i coś wybrać, to marudzisz ciągle.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: Adrián »

Hehe :mrgreen:
Co racja to racja 8-)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: TomTop - płatnośc przez PayPal - a zasilenie konta

Post autor: rika2017 »

photolucas84 pisze:@rika 2017 - napisałem wcześniej że chcę maksymalnie zmniejszyć formalności - Twój sposób to kolejne utrudnienie - nie chcę przesyłać skanu dowodu....wolę od ręki założyć konto w banku
Wchodzisz na tomtop podajesz nr karty debetowej w zł. Karta sama ci zamieni I nic nie musisz zakładać proste i szybkie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ