Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

Z.W15 pisze:musiales tam kupowac ?,wielu wylewa zale na ali, a i tak tam ponownie zamawia ,bo tanio
BG to BG a ALI to ALI, z ali trzeba sie liczyc z terminem dostawy do 2m-cy,jezeli chcesz szybko to zakup w polsce i przy okazji wspierasz
gospodarke kraju gdzie mieszkasz.
Zrobiłem tam już kilkadziesiąt zamówień - niektóre prawie groszowe, inne droższe. Z przesyłką bywało różnie - ale naprawdę ten pierwszy raz przydarzyło mi się oczekiwać na przesyłkę taki szmat czasu. Już szybciej przychodziły diodki, śmigiełka, uchwyty itd itd.
Radio też tam zamówiłem, bardzo szybko przyszło. Rama do racing'a najszybciej (ReadytoSky). Dlatego dalej tam właśnie kupuje, bo są "fajne ceny i przyzwoity sprzęt"
W Polsce - już nie raz próbowałem coś zamówić np. abc-rc. Ostatnio śmigiełka - ale uwierz mi wkurzyłbyś się gdybyś zrobił zamówienie na 40 zł i miałbyś zapłacić haracz za przesyłkę wielkości dużej koperty "listy" w kwocie 14zł.
Albo widzę ten sam chiński sprzęt z marżą 60%. Na ali 60zł - w Polszy 96zł. Do tego dolicz przesyłkę.. skórka za wyprawkę.

Krokiem w przód są Paczkomaty albo POP (punkt odbioru paczki), bo zamiast stać w kolejce na poczcie po odbiór (bo listonosz nigdy mnie nie może złapać), idę sobie o wygodnej porze i odbieram. Cenowo to lepiej wygląda bo ok 10zł. Ale niektóre sklepy mają klienta w dupie i chcą jeszcze na przesyłce się nachapać.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

W tym tygodniu wysłałem paczkę do punktu i zapłaciłem 24 zł. A między 10 i 14 zł jest 4 zł różnicy. Pomijalne.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

nie gadaj to dwa piwa :P
Teraz już Inpost ma lepsze oferty, przesyłki w kwocie 6-8 zł netto, tak z ciekawości zerknąłem.
POP doręczam po zrobieniu etykiety na sendit, tylko tam zaznaczam że doręcze do POP.
Zdecydowanie mniej wychodzi za paczki kurierskie wówczas. Od 14 zł duże przesyłki już lecą.
Ostatnio zmieniony piątek 19 sty 2018, 22:08 przez krzyszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Lech55 »

krzyszo pisze:haracz za przesyłkę wielkości dużej koperty "listy" w kwocie 14zł.
Właśnie wysyłałem, polecony priorytet 10zł, plus koperta 1,80. Niestety, nie jest dzisiaj taki koszt naciąganiem sprzedającego, tylko droga PP.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: krzyszo »

Silniczki przyszły - dzisiaj flashowanie regli i test.
A swoją drogą, chińczyk od momentu założenia sporu mnie niesamowicie pilnował;]
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Zamówiłem na Aliexpress przesyłkę za nieco ponad 200$ . Mogą nią zainteresować się celni ? Wszędzie gdzie indziej jest przesyłka DHL . Tą na pewno by się zainteresowali . Na Alie jest wysyłana darmowo poprzez China Post Registered Air Mail .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Baqsthc »

Zależy ile zadeklarowali na paczce i jakiej jest wielkości. Ale szanse spore.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Baqsthc pisze:Zależy ile zadeklarowali na paczce i jakiej jest wielkości. Ale szanse spore.
Nie wiem ? Podają że 2,140kg . 1,850kg ? Wymiary paczki : (L x W x H): 34.6*32.4*23.6 cm
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

Deklaracja na przesyłce nie ma znaczenia i nikt na to nie patrzy a w szczególności UC. Przesyłki do cła idą czysto losowo. Najczęściej do sprawdzenia idą przesyłki o gabarytach pudełek od telefonu. Wiadomo dlaczego.
Czy te 200 $ to jeden towar?
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: piwko »

Oj chłopie... To kolejny raz, że najpierw kupujesz, a potem pytasz... Coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Verid »

piwko pisze:Oj chłopie... To kolejny raz, że najpierw kupujesz, a potem pytasz... Coś jest nie tak.
To nie pierwszy raz kiedy pyta kolejny raz o to co już było omawiane do znudzenia w co najmniej kilku wątkach... :roll:
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Z Chin kupowałem nieraz . Ale podatek zapłaciłem tylko raz . Dlatego że przesyłka poszła DHLem . Przeważnie zamawiam z Bg . Z "Alie" to jest drugie zamówienie . Poprzednie było za dużo niższą kwotę i przesyłka miała mniejsze gabaryty . A zamawiałem w Alie bo tylko oni mieli opcję wysyłki tej przesyłki innej niż kurierem . Kurierem podatek byłby bankowy .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

Nie odpowiedziałeś na pytanie.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: skazi »

VAT masz jak w banku przy takiej paczce.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

maxiiii pisze:Deklaracja na przesyłce nie ma znaczenia i nikt na to nie patrzy a w szczególności UC. Przesyłki do cła idą czysto losowo. Najczęściej do sprawdzenia idą przesyłki o gabarytach pudełek od telefonu. Wiadomo dlaczego.
Czy te 200 $ to jeden towar?

Tak , te 200$ to jeden towar . A Wam przy zakupie z Chin droższego koptera udawało się uniknąć podatku ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ