Zamawianie w Aliexpress

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Dlaczego porównujesz koptera za ponad 3 klocki do koptera za niecałe 7 stów ?
Zeby Ci pokazac ze twoje argumenty w stylu wiekszy = stabilniejszy sa wyssane z palca.
hornet2 pisze:Porównaj mi jakiegoś koptera za 7 stów do tego toysa który jest lepszy od niego .
Uzywany Phantom.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Verid »

hornet2 pisze:takich kopterów nie produkują ?
Produkują. Tylko nie za 700PLN
hornet2 pisze:Wydaje mi się
Tak, masz rację - wydaje ci się. Do koptera dają takie silniki za jakie zapłaciłeś. Zapłaciłeś za kopter 7 stów - dają gówniane. Zapłacisz więcej - dadzą lepsze. Ot, i cała tajemnica.
hornet2 pisze:Kupując gotowego koptera nie ma się wpływu na stosunek waga - moc silników .
Owszem ma się - wystarczy omijać niższą półkę.
hornet2 pisze: Nie wyobrażam sobie przykładowo Aosenmy z silnikami Phantoma . Po prostu za delikatna rama do takich silników i mogłaby się rozpaść .
Bzdurzysz jak osoba która w życiu nie skalała się budową koptera. Szczególnie że silniki Phantoma to nie jest jakieś super hiper nie wiadomo co. Po prostu znośne silniki, dobrze dobrane do tego co mają nosić. W przypadku Aosenmy to najtańsze silniki przy których kopter jeszcze jest się w stanie wzbić w powietrze i nie stanąć w płomieniach.
hornet2 pisze:Porównaj jakiegoś koptera w tej samej cenie
Tak jak Pawelsky napisał - kupiłbyś używane Ph2 w tej cenie i miałbyś kopter 2 klasy wyżej.
hornet2 pisze:Dla kogoś kto kupił koptera za 20 czy tam 10 klocków Mavic może być badziewiem
Fajnie by było jakbyś przynajmniej udawał że opanowałeś sztukę argumentacji. Ktoś kto kupuje kopter za 10 czy 20 klocków ma wymagania którym Mavix nie sprosta i bynajmniej nie dlatego że jest badziewiem tylko do czego innego jest przewidziany. Myślisz że ktoś kupując TO uważa że TO jest badziewie?
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Chyba skończę , a raczej na pewno skończę z zakupami na Aliexpress . Po raz kolejny sprzedający próbował mnie oszukać wysyłając mi fałszywy numer śledzenia przesyłki . Scenariusz był taki sam jak poprzednio . Sprzedający na Aliexpress ma jakiś tam czas na wysłanie przesyłki od chwili złożenia przez kupującego zamówienia . W tym przypadku było to aż 10 dni . Przez 9 dni praktycznie nic się nie działo . Cały czas był status przygotowanie do wysyłki . Wczoraj , tzn. w niedzielę status zmienił się na wysłana i otrzymałem numer śledzenia tej przesyłki . Po sprawdzeniu w historii śledzenia na stronie Poczty Polskiej okazało się że jest już na Wer Warszawa . Poprzednią przesyłkę też niby z moim numerem śledzenia odebrał ktoś we Wrocławiu . PayPal zwrócił mi całą kasę . Ta jest przygotowywana do odbioru w Warszawie . Tak że po raz kolejny będzie zwrot kasy . Ale przecież nie o to chodzi .

Co ciekawe . Na stronie Aliexpress Package Information niby wszystko się zgadza . Numer zamówienia mój . Adres mój . Numer śledzenia przesyłki nie mój ale Aliexpress o tym nie wie . Więc niby jest mój . W tej chwili Aliexpress ma informację że przesyłka dotarła do kraju docelowego i czeka na odbiór przez adresata . Jeśli ktoś ją odbierze w Warszawie info zmieni się na udane doręczenie . Z punktu widzenia Aliexpress wszystko będzie okey .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Po sprawdzeniu w historii śledzenia na stronie Poczty Polskiej okazało się że jest już na Wer Warszawa
Siejesz niepotrzebnie panike. Poczekaj spokojnie az WER Warszawa przesle przesylke dalej.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: piwko »

To się ciesz, że jest już na WER Warszawa. A że nie widzisz pośrednich "stacji" to standard od dawna. Faktycznie robisz problem jak zwykle z niczego...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

pawelsky pisze:
hornet2 pisze:Po sprawdzeniu w historii śledzenia na stronie Poczty Polskiej okazało się że jest już na Wer Warszawa
Siejesz niepotrzebnie panike. Poczekaj spokojnie az WER Warszawa przesle przesylke dalej.
Z Wer Warszawa dzisiaj poszła do Wer Pruszcz Gdański . A to raczej do mnie nie po drodze . Gdyby Wer Wrocław to by jeszcze była jakaś nadzieja . Nie rozumiem ich dlaczego wysyłają numery śledzenia przesyłki kogoś innego ? Raz że i tak muszą oddać kasę . No i paprają sobie opinię . Nie zgadzają się też ani waga ani rodzaj przesyłki . Takie coś ważyło by 0,75 kg ? https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 2792360244 Chyba że do paczki dorzucili cegłówkę . ;-)

Dzisiaj (wtorek) z Wer Pruszcz Gdański poszła na Wer Lisi Ogon. :-D Ciekawe gdzie na koniec wyląduje ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

I moje przypuszczenia się potwierdziły . Niby moja przesyłka dzisiaj ( wtorek ) z Wer Lisi Ogon została przekazana do UP Toruń 2 a stamtąd do UP Lubicz do doręczenia . Znowu zakładanie sporu , potem roszczenia i zwrot kasy poprzez PP . A pytałem gościa przed złożeniem zamówienia czy aby na pewno ma na magazynie ten towar . Tak ! Mamy go dużo ! Możesz śmiało u nas zamawiać . :evil:
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Adrián »

To jesteś jakiś pechowy, bo ja jeszcze (odpukać) nie miałem takiej sytuacji. Może dlatego, że przeglądam komentarze i nie te pozytywne?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: Tanner »

Prawda, jakie oceny miał sprzedający, czy były na zielone jako "powyżej średniej"?
Oczywiście dochodź swego i zostaw soczyste jedynki aby ustrzec kolejnych kupujących.

PS. miałem podobnie raz, zamiast zamawianego towaru który był naprawdę trudno dostępny, sprzedawca wysłał najtańsze badziewie i musiałem przechodzić przez całą procedurę zwrotu.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: maxiiii »

Możesz podać nr przesyłki i miejsce zakupu?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

Sprzedający nazywa się Just for you-baby66888 . Ma 97,2% pozytywnych opinii . Ale pytałem przed zakupem czy aby na pewno gościu ma ten towar ? Pisał że bez obaw mogę go u niego zamówić . Co Ciekawe ? Po złożeniu zamówienia wyświetlił mi się czas jaki ma sprzedający na wysyłkę . Było to 10 dni ! Przez 9 dni cały czas był status przesyłki oczekiwanie na wysyłkę . Dziewiątego dnia nagle dostałem numer śledzenia przesyłki i status zmienił się na oczekiwanie na dostawę . W historii śledzenia po podanym numerze śledzenia okazało się że przesyłka jest już na Wer Warszawa ! Poprzednio było tak samo . Sprzedający również podał mi fałszywy numer śledzenia przesyłki . PP zwrócił mi kasę .Więc złożyłem zamówienie u innego sprzedawcy . I znowu taki sam przekręt.

Czekam niech przesyłka zostanie odebrana i zakładam spór .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: draki »

Może to kwestia branży/specyficznego towaru? Jeśli szukasz towaru, którego w Chinach nie ma, to automatycznie trafisz na oferty oszustów.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

draki pisze:Może to kwestia branży/specyficznego towaru? Jeśli szukasz towaru, którego w Chinach nie ma, to automatycznie trafisz na oferty oszustów.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Dlatego przed złożeniem zamówienia pytałem sprzedającego czy na pewno ma na magazynie ten towar ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: pawelsky »

A pytales sprzedawcy czy aby przypadkiem nie wyslal Ci niewlasciwego numeru sledzenia?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Zamawianie w Aliexpress

Post autor: hornet2 »

pawelsky pisze:A pytales sprzedawcy czy aby przypadkiem nie wyslal Ci niewlasciwego numeru sledzenia?


Cały czas go o to pytam . Pali teraz głupa że on ma info że przesyłkę już otrzymałem . Dalsza dyskusja nie ma z nim sensu bo będzie się upierał przy swoim . Zakładam spór a potem roszczenie podobnie jak w poprzednim przypadku . Znalazłem ten element na Ebayu i złożyłem zamówienie . Może tym razem się uda . :mrgreen:

Sprzedawca wysłał mi taki numer śledzenia LE005048977CN . Według tego numeru Alie ma info że przesyłka została mi doręczona . :-D

Obrazek

Zresztą możecie sobie sprawdzić całą historię śledzenia wpisując ten numer na stronie Poczty Polskiej .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ