Płatność PayPal

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

morel
Posty: 44
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płatność PayPal

Post autor: morel »

hornet2 pisze: Przykładowo dzisiaj mam na koncie PP 500zł . Chcę te 500zł zamienić na Euro . Na dzień dzisiejszy będzie to 109,54 EUR po kursie 1PLN = 0,219096EUR
hornet2 pisze: Jak by to było gdyby powiedzmy za trzy miesiące za te 109,54EUR coś kupował a kurs Euro w tym czasie byłby wyższy ? Dalej by była na koncie ta suma ?
Jak już kupisz X euro w PP to będziesz u nich mieć X euro, bez znaczenia jak kurs się będzie zmieniać.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Płatność PayPal

Post autor: volender »

Mam kartę USD podpiętą do paypala, robię zakupy w USD, a płacąc domyślnie PP proponuje mi płatność w PLN. Można to łatwo zmienić podczas transakcji, ale trzeba o tym pamiętać, i jest to dosyć wkurzające.
Wie ktoś może, czy da się to zmienić na stałe, żeby płatność była w oryginalnej walucie (ew. przewalutowanie u wystawcy karty, a nie przez PP)?
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Płatność PayPal

Post autor: tombstone »

a nie wystarczy w zarządzaniu walutami zaznaczyć $USD jak waluta podstawowa ?

Obrazek
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Płatność PayPal

Post autor: majek »

tombstone pisze:a nie wystarczy w zarządzaniu walutami zaznaczyć $USD jak waluta podstawowa ?
niestety nie.

Co do rozliczania karty, to trzeba pisać do PP, że dana karta jest rozliczana w danej walucie i oni to zmieniają. Ale nie da się tego nigdzie wyklikać
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Płatność PayPal

Post autor: rika2017 »

Telefon do paypal, konsultant w 30s wszystko ustawi

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Płatność PayPal

Post autor: photolucas84 »

Czyli jak zrobie przelew z konta walutowego w USD na paypal to wystarczy jak mam ustawiona domyslna walute w PayPal na USD tak? Czy musze dzwonic do nich by cos tam uatawili aby czasami mi nie przewalutowali z Usd na Pln i spowrotem na USD?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Płatność PayPal

Post autor: rika2017 »

Tylko po co tak robić, jak to jest kosztowne? Dostałeś przynajmniej dwie opcje gdzie kasa jest w sekundę na koncie a nie w dniach i jest bez prowizji.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Płatność PayPal

Post autor: PiotrSz »

photolucas84 pisze:Czyli jak zrobie przelew z konta walutowego w USD na paypal to wystarczy jak mam ustawiona domyslna walute w PayPal na USD tak?
Nie robisz przelew a podpinasz kartę walutową do paypal ... Przelewają tylko Ci co nie mają konta walutowego z kartą ale po co przepłacać... po za tym jak zarejestrowałeś konto w paypal na Polskę to waluta domyślną masz PLN i nawet jeśli zrobisz normalny przelew w USD to Ci przewalutuje automatycznie na złotówki, nie wiem czy Ci się to będzie opłacało.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Płatność PayPal

Post autor: photolucas84 »

jednym słowem nie da się zrobić przelewu w USD z konta walutowego/kantoru na PayPal ?
Mavic Pro Platinum Combo
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Płatność PayPal

Post autor: rika2017 »

Da się ale paypal zamieni to na PLN

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ