wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: Andziak »

Witam 2 razy probowalem sprzedac drona z tym samym efektem.... w ostatniej chwili licytuje jakaś szuja z 0 iloscia komentarzy i fałszywym numerem telefonu.
Mieliście podobnie ?
Pisalem do allegro i nie mogą zablokować licytowania w taki sposób.
Pisałem do osób , które potem pojawiają sie w komentarzach u takiego delikwenta oczywiście negatywnych i wygląda to na masową akcję w stylu licytuje 100 ofert dla uzyskania danych osobowych jak się domyślam.
Dzowniłem do rmf , ale nie są w stanie pomóc...
Macie pomysły ?
Dla mnie to skandal...
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: Kowal »

Andziak pisze:Witam 2 razy probowalem sprzedac drona z tym samym efektem.... w ostatniej chwili licytuje jakaś szuja z 0 iloscia komentarzy i fałszywym numerem telefonu.
Jest coś takiego, jak "czarna lista". Wprowadzasz tam gostka, i już nie zalicytuje.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: MichasKrk »

Dokładnie, jedyne co możesz zrobić to wprowadzić kolesia na czarną listę, tyle że to może być syzyfowa praca, bo nowe konto otwiera się w parę minut. moje allegro --> moje konto --> ustawienia sprzedaży --> czarna lista kupujących. Jest też opcja ograniczeń dla kupujących, ale... allegro robi pod siebie, więc teraz nie można tak jak kiedyś, zablokować użytkowników nowych bez komentarzy i niezarejestrowanych itd .

Ja natomiast dostaje co chwile info typu " Koszt kuriera + ostateczna cena napisać do mnie tutaj: fass8230@gmail.com" albo "Daj mi ostateczna cena tutaj proszę: anitahill99@gmail.com" :evil:
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: Andziak »

jaka czarna lista... gosc licytuje snajperem 100-500 ofert po czym allegro i tak konto blokuje, gdy tylko ludzie po 3 dniach nie maja kontaktu z tym co kupowal. Przeciez te 2 razy to nie te sama osoba i nie to samo konto litosci...
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: matulekpl »

Andziak pisze:Pisalem do allegro i nie mogą zablokować licytowania w taki sposób.
powinno wrócić licytowanie tylko dla zarejestrowanych i zidentyfikowanych poprzez przesyłkę listową.
Andziak pisze:Dzowniłem do rmf , ale nie są w stanie pomóc...
do radia?...

Coś tam próbują robić, ale wszystkiego się nie da. Im bardziej otwieramy się na świat tym więcej problemów się pojawia więc trzeba się z tym liczyć...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: Kowal »

Nawiązać kontakt z innymi "poszkodowanymi", napisać pozew zbiorowy o wyłudzeniu danych osobowych, i zgłosić sprawę do prokuratury.
Jak dla mnie, jest to jedyna droga aby ukrócić takie działanie.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: wyłudzanie danych osobowych na aledroggo

Post autor: Tanner »

To też może być trudne, bo żeby założyć konto na allegro i licytować, wystarczy adres e-mail, więc punktem zaczepienia będą tylko adresy IP logowania do allegro i ew. adresy IP logowania do poczty, mało...

Na eBayu jest tak, że każdy sprzedający może ustawić sobie limit ilości punktów/komentarzy poniżej którego użytkownicy nie mogą u niego kupować ani licytować.

Jeszcze śmieszniejsze pare lat temu było to - zakładasz konto, kupujesz coś u swojej konkurencji, masz ich dane. Zakładasz nowe konto na identyczne dane, kupujesz znowu coś od nich, wystawiasz pozytywa. Z innego konta zgłaszasz naruszenie zasad - że sprzedawca nabija sobie komentarze, co jest zabronione i od razu allegro blokuje mu konto, conajmniej parę dni trwa wyjaśnienie sytuacji. Nie wiem jak teraz allegro podchodzi do takich sytuacji.
ODPOWIEDZ