Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: MichasKrk »

Ja zazwyczaj płacę przez PP, zwłaszcza po ostatnich zakupach, gdzie zakupiłem podkoszulków (niby ze stanów) za ponad 120$ z przesyłką no i niestety, po miesiącu, ani widu ani słychu. Na szczęście płaciłem przez PP i kasę bardzo szybko odzyskałem. Tak więc robią zakupy w niepewnych sklepach, warto dać "zarobić" PP, chodź ogólna opinia jest dokładnie taka jak napisali chłopaki wyżej, czyli, że PP ma swój przelicznik i zawsze te parę złotych drożej wychodzi. Na forum jest nawet gdzieś temat o zakupach i płatnościach kartą bądź PP i różnymi walutami.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Żółtki to cwaniaki ! Jak już pisałem wcześniej , płaciłem w Bg kartą Visa . Przelałem z karty na ich konto 30,72$ , tj. 125,24zł ( po przewalutowaniu Bg ). Po chwili anulowałem transakcję , lecz pieniądze zdążyły już wpłynąć na ich konto . Po trzech dniach zwrócili mi kasę - 115,04zł . Napisałem do nich maila co się stało z 10,20 zł ( 2,5$ ) ? Czy to jakaś prowizja za anulowanie transakcji ? Odpisali mi że żadnych prowizji nie pobierają ale chcą bym im przesłał zrzut ekranu tych transakcji . Po przesłaniu im tego zrzutu odpowiedzieli mi że tego dnia gdy im przelewałem kasę był inny kurs dolara a inny był w tym dniu gdy oddawali mi kasę . :-D Przez trzy dni nagle kurs dolara spadł o 0,33zł . ;-) . 2,5$ za frajer zarobili ? Zarobili ! Ciekawe że zmiany kursu akurat na moją korzyść nie było ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Xandareva
Posty: 2
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:25

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Xandareva »

hornet2 pisze:Żółtki to cwaniaki ! Jak już pisałem wcześniej , płaciłem w Bg kartą Visa . Przelałem z karty na ich konto 30,72$ , tj. 125,24zł ( po przewalutowaniu Bg ). Po chwili anulowałem transakcję , lecz pieniądze zdążyły już wpłynąć na ich konto . Po trzech dniach zwrócili mi kasę - 115,04zł . Napisałem do nich maila co się stało z 10,20 zł ( 2,5$ ) ? Czy to jakaś prowizja za anulowanie transakcji ? Odpisali mi że żadnych prowizji nie pobierają ale chcą bym im przesłał zrzut ekranu tych transakcji . Po przesłaniu im tego zrzutu odpowiedzieli mi że tego dnia gdy im przelewałem kasę był inny kurs dolara a inny był w tym dniu gdy oddawali mi kasę . :-D Przez trzy dni nagle kurs dolara spadł o 0,33zł . ;-) . 2,5$ za frajer zarobili ? Zarobili ! Ciekawe że zmiany kursu akurat na moją korzyść nie było ?
Kurs dolara przy kupnie i sprzedaży jest zupełnie inny, stąd owa różnica ;)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Tak , teraz rozumiem . To jest tak samo jak w naszych kantorach walutowych . Po innym kursie sprzedają , a po innym kupują . Na tym właśnie zarabiają właściciele kantorów . Na to wygląda że i też Bg zarobił . Moja wina ża dałem się wyr.... .zamiast w $ mogłem od razu płacić w zł .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: DawidM »

hornet2, też byś dostał mniej, przecież tak samo usd jak i pln muszą przeliczyć (kupić/sprzedać). Gdybyś płacił w juanach też byś mniej dostał, bo twoja karta nie jest rozliczana w juanach i wtedy tylko pp by sobie zarobił. A druga sprawa, że bg rozliczając transakcje też te waluty kupuje i sprzedaje gdzieś, więc jakim cudem by mieli nie mieć różnych kursów - dopłacać do zwrotów?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Tanner »

Nikt nie zarobił, zapłaciłeś $30,72 i dokładnie tyle dostałeś spowrotem. Jak będziesz chciał mi dać $100 to pójdziesz do kantoru i dajmy na to zapłacisz 385zł, za tydzień oddam Ci $100 i wrócisz z nimi do kantoru, dostaniesz albo 390zł albo 370zł, w obu przypadkach ja nic nie zarobiłem. Możesz zacząć grać na forexie :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: hornet2 »

Trudno ! Będę dychę w plecy . ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Czy jest jakaś różnica w płatności ?

Post autor: Z.W15 »

hornet2 pisze:Trudno ! Będę dychę w plecy . ;-)

A i tak masz fart,bo gdybys anulowal w Hk, to by wciskali zwrot w ich punktach :-)
ODPOWIEDZ