Oszustwo na Allegro i OLX

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: kamilborkowski »

Raz też dałem się nabrać na ofertę na OLX i przy tamtej okazji dowiedziałem się, że można wycofać przelew dzwoniąc na infolinię swojego banku a jeśli już się zaksięgowała wypłata z konta to można nawet próbować poprzez bank docelowy. Procedura może trwać długo, ale podobno się da. U mnie niestety nie udało się ponieważ zorientowałem się dopiero po 2 tygodniach.
Z kolei niedawno ciekawą rzecz znalazłem: można sprawdzać w jakim banku ktoś ma swoje konto w serwisie http://www.jakitobank.pl/ oraz komentować konkretne numery kont. Zdarza się, że widać już w komentarzach, że właściciel konta to oszust.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: matulekpl »

kamilborkowski pisze:Raz też dałem się nabrać na ofertę na OLX i przy tamtej okazji dowiedziałem się, że można wycofać przelew dzwoniąc na infolinię swojego banku a jeśli już się zaksięgowała wypłata z konta to można nawet próbować poprzez bank docelowy. Procedura może trwać długo, ale podobno się da. U mnie niestety nie udało się ponieważ zorientowałem się dopiero po 2 tygodniach.
Z kolei niedawno ciekawą rzecz znalazłem: można sprawdzać w jakim banku ktoś ma swoje konto w serwisie http://www.jakitobank.pl/ oraz komentować konkretne numery kont. Zdarza się, że widać już w komentarzach, że właściciel konta to oszust.
A w moim przypadku wiedziałem juz po 1 dniu, ale bank docelowy mi odmówił, bo stwierdził ze wykonałem przelew dobrowolnie i bez przymusu i ze ewentualnie moge zgłosić sprawę na policję i oni dalej bedą działać, bo bank nic wiecej nie zrobi. Sprawa była zgłoszona, a po kilku miesiącach prokuratura umorzyła sprawę bo niby nie mogli go namierzyć. Ale ktos kurna kasę wziął :)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: Xeo »

Jak to nie mogli namierzyć? Przecież nie założysz konta od tak na Jana Kowalskiego. Przynajmniej na pewno nie jest to takie proste jak złożenie konta na forum
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: matulekpl »

Ja to wiem, Ty to wiesz, pewnie połowa świata wie:) ale policja i prokuratura juz nie:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
daro1980
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 23 lip 2015, 08:04
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: daro1980 »

matulekpl pisze:Ja to wiem, Ty to wiesz, pewnie połowa świata wie:) ale policja i prokuratura juz nie:)

hehehe ... dobre

ja od siebie moge dodac ze prokuratura nie jest od rozwiazywania spraw obywatel us obywatel ;)
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: arni313 »

W PKO BP czyli ipko jest bez problemu opcja wycofania przelewu ale jest na to określony czas . Robiłem tak parę razy bez problemu ale podejrzewam ze opcja jest ta aktywna tak jak mówiłem jakiś czas od przelewu ale mogę się mylić



Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: Poli25 »

Ja w BZWBK wycofałem przelew kilka godzin po dokonaniu przelewu.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 kwie 2016, 16:14 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: piwko »

Dziwne te oszustwo... Gość kupił towar, wysłał przelew, ale zorientował się że to oszustwo, bo z gościem bo gość znika i kasę raz dwa wycofał... Ok.
xxx pisze:Sprzedający podaje nr konta na który chce aby przelać wpłatę, później znika.
Tylko, że elixir księguję kasę bodajże 4x dziennie. Jedna transza zabiera kasę z twojego konta, a druga transza księguje na koncie sprzedawcy. To są raptem godziny. Na 100% w jeden dzień kasa jest na drugim koncie.
xxx pisze:Ja swój przelew wycofałem, nie został jeszcze zaksięgowany na rachunku sprzedającego.
I tu mam pytanie. Skąd wiesz po jednym dniu, że to oszust? Ja rozumiem, że zniknął od miesiąca i nie ma z nim kontaktu, ale ty "ustaliłeś" w jeden dzień ;)

Edit. Po kilku godzinach ustaliłeś że to oszust? No to jeszcze ciekawiej
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: automaciek »

Co do anonimowości konta, to wystarczy apka peopay i juz mamy konto z anonimowym właścicielem. Z konta docelowego to bez wyroku sądu lub zgody właściciela kasy się nie odzyska.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: Grzechu »

Xeo pisze:Jak to nie mogli namierzyć? Przecież nie założysz konta od tak na Jana Kowalskiego. Przynajmniej na pewno nie jest to takie proste jak złożenie konta na forum

No jak to nie? Idziesz do żulika i masz słupa... Też kiedyś na kupiłem coś na allegro, okazało się, że właściciel konta nie żyje, a ktoś włamał się na jego profil, podmienił numer konta i wuala. Od policji nie dostałem nawet świstka, że sprawa umorzona...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: Poli25 »

Skąd wiesz po jednym dniu, że to oszust? Ja rozumiem, że zniknął od miesiąca i nie ma z nim kontaktu, ale ty "ustaliłeś" w jeden dzień ;)
Bo napisał do mnie właściciel konta, że miał włam na konto w Allegro i ktoś wystawił tez inne rzeczy na jego koncie, myślę że miałem dużo szczęścia.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 kwie 2016, 16:15 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: Grzechu »

Grzechu pisze:

No jak to nie? Idziesz do żulika i masz słupa... Też kiedyś na kupiłem coś na allegro, okazało się, że właściciel konta nie żyje, a ktoś włamał się na jego profil, podmienił numer konta i wuala. Od policji nie dostałem nawet świstka, że sprawa umorzona...
Zacytuję sam siebie bo dzisiaj dostałem zonka. Nie zajrzałem do skrzynki, a tu... awizo z prokuratury. Sprawa skierowana do sądu, znaleźli gościa jakimś cudem po roku :-D :shock:

Jest tu jakiś spec od prawa, bo tam w pouczeniach jest wpis, że mogę wystosować wniosek o zadośćuczynienie. I teraz pytanie, czy pod zadośćuczynieniem rozumiemy moją straconą kwotę, czy to dodatkowa kasa za moje "krzywdy moralne"? Czy mam nic nie składać i po skazaniu odzyskanie pieniędzy będzie z automatu?
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: Poli25 »

Takich oszustów trzeba ujawniać! i powinni być ścigani i każde wyłudzenie bez wyjątku do odpracowania.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 kwie 2016, 16:15 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: piwko »

Kręcisz coś kolego w zeznaniach ;) W pierwszym poście napisałeś:
xxx pisze:Sprzedający podaje nr konta na który chce aby przelać wpłatę, później znika.
A w ostatnim:
xxx pisze:Bo napisał do mnie właściciel konta, że miał włam na konto w Allegro i ktoś wystawił tez inne rzeczy na jego koncie, myślę że miałem dużo szczęścia.
Przecież to się kupy nie trzyma. To albo znika, albo wystawia z cudzego konta... I skąd wiesz że to ten drugi nie był włamywaczem? :lol: Ale to jeszcze nic. Musiałby się włamać i na allegro i na olx. Nieprawdaż?
No i na koniec analizy. Skoro "prawdziwy" właściciel uprzedził ciebie że to włamywacz wystawił towar, to w gruncie rzeczy podałeś linki do aukcji, ale piętnujące uczciwego sprzedawcę...
Zresztą co mnie to obchodzi :-P
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: maxiiii »

Grzechu pisze:
Grzechu pisze:

No jak to nie? Idziesz do żulika i masz słupa... Też kiedyś na kupiłem coś na allegro, okazało się, że właściciel konta nie żyje, a ktoś włamał się na jego profil, podmienił numer konta i wuala. Od policji nie dostałem nawet świstka, że sprawa umorzona...
Zacytuję sam siebie bo dzisiaj dostałem zonka. Nie zajrzałem do skrzynki, a tu... awizo z prokuratury. Sprawa skierowana do sądu, znaleźli gościa jakimś cudem po roku :-D :shock:

Jest tu jakiś spec od prawa, bo tam w pouczeniach jest wpis, że mogę wystosować wniosek o zadośćuczynienie. I teraz pytanie, czy pod zadośćuczynieniem rozumiemy moją straconą kwotę, czy to dodatkowa kasa za moje "krzywdy moralne"? Czy mam nic nie składać i po skazaniu odzyskanie pieniędzy będzie z automatu?

Krzywdy moralne? To nie stany - zapomnij.
ODPOWIEDZ