Oszustwo na Allegro i OLX

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: Grzechu »

Nie chodzi mi nawet o złotówkę więcej niż straciłem, chcę odzyskać to co mi ukradł. Dlatego pytam: czy z automatu będzie mi to zasądzone, czy muszę złożyć wniosek ;)

Doczytałem gdzieś na forum prawnym, że sąd może z automatu zasądzić zwrot, ale nie zawsze (wtedy będzie wyrok i koniec) i lepiej złożyć wniosek samemu, dziwne trochę...
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Oszystwo na Allegro i OLX

Post autor: Jambo »

matulekpl pisze:A w moim przypadku wiedziałem juz po 1 dniu, ale bank docelowy mi odmówił, bo stwierdził ze wykonałem przelew dobrowolnie i bez przymusu i ze ewentualnie moge zgłosić sprawę na policję i oni dalej bedą działać, bo bank nic wiecej nie zrobi. Sprawa była zgłoszona, a po kilku miesiącach prokuratura umorzyła sprawę bo niby nie mogli go namierzyć. Ale ktos kurna kasę wziął :)
Potwierdzam , policja nie wykazuje chęci pomocy w takich i podobnych przypadkach co jest wg mnie zenujace.
Mojej siostrze kiedyś zhakowano konto alegro i ktoś sprzedawał lipne klucze do programów po jakimś czasie przyszedł rachunek z allegro za prowizje od transakcji. Ten czas to było chyba 3lata później - pewnie czekali jak odsetko narosną ... Siostra od dawana miała nowe konto alegr.
Policjant przyjmujący zgłoszenie niemalże krzyczał że sama jest sobie winna ,a jak tak bardzo chce to on doprowadzi sprawę do końca tak że to będzie jej wina (to jest true story)
Nie obyło się bez prawnika , sprawa została umorzona . Gość sprzedający trefne klucze i kradnący dane osobowe pewnie dalej bawi się wspaniale.
Państwo teoretyczne.

Wydaje mi się że to jest totalny brak chęci ze strony policji , pewnie mają ważniejsze sprawy
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: Poli25 »

Witam

Dziś zadzwoniłem do mojego banku BZWBK aby dowiedzieć się jak wygląda sprawa zwrotu przelewu. I do wiedziałem że iż pani która mnie wcześniej zapewniała że przelew został wstrzymany i w ciągu 3 dni pieniądze zostaną mi zwrócone pieniądze, tak dziś otrzymałem informacje że przelew poszedł na konto odbiorcy. Oczywiście poinformowałem panią że byłem jasno poinformowany że pieniądze nie pójdą dalej i zwrot przelewu to koszt 25 zł, złożyłem reklamację. Jak to dobrze że rozmowy są nagrywane przynajmniej teraz bank się nie wywinie. Ktoś podpowie jak walczyć dalej, teraz to już chyba z bankiem.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: matulekpl »

Teraz to możesz sobie powalczyć:) szczerze życzę powodzenia, bo mi sie nie udało.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Oszustwo na Allegro i OLX

Post autor: Poli25 »

Wiem i będę walczył, ale co najlepsze to w rozmowie telefonicznej pani mnie zapewniała że transakcja będzie wstrzymana jak się okazał nie. Dziś jadę też do banku złożyć reklamację na niewykonanie dyspozycji wstrzymania przelewu aby mieć to na piśmie. Teraz to będzie też batalia z bankiem.
ODPOWIEDZ