Uwaga na Oszusta na OLX

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

xspojlerx
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 mar 2016, 00:56

Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: xspojlerx »

Cześć, chciałem wszystkich ostrzec przed sprzedawcą na olx, to oszust, pisze że quad jest nowy a wysłał zniszczonego, niesprawnego, używanego, bateria napuchnięta, jeden silnik niesprawny, śmigła zniszczone, osłona na śmigła połamana, nie odpowiada na wiadomości, rozłącza się po kontakcie telefonicznym.

Link do olx:
http://olx.pl/oferta/dron-hubsan-x4-qua ... 4215ef7bc6
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawelsky »

xspojlerx pisze:Cześć, chciałem wszystkich ostrzec przed sprzedawcą na olx, to oszust, pisze że quad jest nowy a wysłał zniszczonego, niesprawnego, używanego, bateria napuchnięta, jeden silnik niesprawny, śmigła zniszczone, osłona na śmigła połamana, nie odpowiada na wiadomości, rozłącza się po kontakcie telefonicznym.
Jakies foto w celach dokumentacyjnych?

Do OLX zglosiles?
xspojlerx
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 mar 2016, 00:56

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: xspojlerx »

Porobię zdjęcia jak wrócę. Do olx zgłosiłem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek H
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: Krzysiek H »

Tylko naiwni (przepraszam) kupują na OLX`ie wysyłkowo , jeszcze pewnie wpłaciłeś kasę " z góry " ... :-/
Pozdrawiam, Krzysiek.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: Adrián »

:/ przykra sprawa..
Czasami coś wystawiam na olx, ale sam nie wysyłam za pobraniem. Odbiór osobisty, lub wpłata na konto.
Jak się kupujący upiera przy pobraniu, to wysyłam mu login z allegro, żeby sobie poczytał komentarze. Można łatwo zweryfikować, napisać @ przez allegro do użytkownika. Zawsze daje to jakiś pogląd na wiarygodność. Lub proponuję, za dodatkową opłatą (wystawienie + prowizja), że wystawię na allegro.

Dobrze, że nie kupiłeś coś dużo droższego.. Nic, jak nie będzie chciał polubownie załatwić sprawy, to musisz pofatygować się na policję. Może go ruszy.
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: PucH2 »

Pierwszy post i od razu oskarżenie. Zawsze mi to pachnie rozliczeniami osobistymi.
Awatar użytkownika
SnowB
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 09:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: SnowB »

Krzysiek H pisze:Tylko naiwni (przepraszam) kupują na OLX`ie wysyłkowo , jeszcze pewnie wpłaciłeś kasę " z góry " ... :-/
Nie ma co przesadzać, sam kupiłem na OLXie kilka rzeczy wysyłkowo, np. gry na kosnole itd i nigdy nie miałem problemu. Jeśli założymy, że każdy do oszust to po co w ogóle na OLXa zaglądać. Rozumiem przy zakupach za większe kwoty, to już raczej tylko odbiór osobisty.
xspojlerx
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 mar 2016, 00:56

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: xspojlerx »

Krzysiek H pisze:Tylko naiwni (przepraszam) kupują na OLX`ie wysyłkowo , jeszcze pewnie wpłaciłeś kasę " z góry " ... :-/
Nie, wziąłem za pobraniem

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
xspojlerx
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 mar 2016, 00:56

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: xspojlerx »

PucH2 pisze:Pierwszy post i od razu oskarżenie. Zawsze mi to pachnie rozliczeniami osobistymi.
Czytam forum od jakiegoś czasu, ale dopiero się uczę więc nie mam zbyt wiele do napisania. Żadne rozliczenia osobiste, zresztą nawet nie wiem jak by to miało wyglądać przez forum. Chodzilo mi tylko o to zeby ktoś inny się nie naciął.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawel55 »

xspojlerx pisze: Nie, wziąłem za pobraniem

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

skoro za pobraniem to miałeś możliwość sprawdzić przy odbiorze w obecności kuriera, bądź na poczcie.
W razie ewidentnych uszkodzeń nie musisz płacić ani przyjmować paczki, wiem teraz to musztarda po obiedzie, ale informacja na przyszłość
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawelsky »

pawel55 pisze:skoro za pobraniem to miałeś możliwość sprawdzić przy odbiorze w obecności kuriera, bądź na poczcie.
W razie ewidentnych uszkodzeń nie musisz płacić ani przyjmować paczki, wiem teraz to musztarda po obiedzie, ale informacja na przyszłość
Nie ma czegos takiego na poczcie. Dopoki nie zaplacisz - nie wydadza Ci paczki. Mozesz ew. pozniej poprosic o spisanie protokolu w obecnosci pracownika poczty, ale to tez (jesli paczka nie jest z zewnatrz uszkodzona) tylko jego dobra wola.

U kurierow jest podobnie, chociaz roznie zaleznie od kuriera.

Kiedys na poczcie bylo cos takiego jak sprawdzenie zawartosci z protokolem (dodatkowo platne), ale to wysylajacy musialby najpierw taki protokol sporzadzic (i sporzadzic go uczciwie).
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawel55 »

nie wiem, ale może różnica Polska a niemcy, tu ostatnio odbierałem z HK i nie było problemu żeby sprawdzić. W PL też z ABC to kurier pierwszy sie zapytał czy sprawdzam paczkę czy kwituje.

Może faktycznie jest jak mówisz i zależy na kogo się trafi, ale na logike skoro zamawiam za pobraniem to po to żeby mnie nie oszukali i sprawdzić stan zanim zapłące
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawelsky »

pawel55 pisze:na logike skoro zamawiam za pobraniem to po to żeby mnie nie oszukali i sprawdzić stan zanim zapłące
Nie wiem jaka logika chcialbys sie tu posluzyc, ale platnosc za pobraniem nie ma nic wspolnego ze sprawdzaniem zawartosci paczki na poczcie. To po prostu inna forma platnosci za towar. Nieco motywujaca sprzedawce do wyslania przesylki, ale nadal to tylko forma platnosci.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: piwko »

Co za bzdura? Oczywiście otwieracie paczkę bez wcześniej zapłaty i nie odbierasz bo coś ci nie pasuje, to kto płaci za tą przesyłkę? Kurier ;) Bo nadawca będzie twierdził że wysłał dobry towar i ZAPAKOWANY i zgodnie z umową np. telefoniczną z kupującym. Skąd kurier ma wiedzieć czy nie kupowałeś w stanie uszkodzonym towaru? Przecież nie śledził aukcji i nie zna ustaleń telefonicznych, meilowych :)
Nie wypisujcie tu bzdur, że bez zapłaty otwierasz paczuszkę i albo se wezmą, albo nie ;) Kurier odpowiada za dostarczenie przesyłki, a nie za jaj zawartość...
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Uwaga na Oszusta na OLX

Post autor: pawel55 »

przeleciałem kilka stron na szybko i macie racje, najpierw pokwitowanie a potem możesz sprawdzić i w razie uszkodzeń spisać protokół z kurierem który jest podstawą do dalszej gwarancji dla sprzedającego. Jeśli przedmiot o którym mowa w temacie został odebrany bez owego protokołu to już nikt nikomu nic nie udowodni. Sprzedawca nie udowodni ci ze latałeś i ty go rozwaliłeś, a ty jemu nie udowodnisz ze to jednak on wysłał uszkodzony.

Tak jak wcześniej napisałem, zależy na kogo trafisz. Jeden bedzie miał w dupie i nie pozwoli. Kasa podpis i do widzenia. A drugi zaczeka te 2min i w razie czego "każdy kurier powinien mieć przy sobie gotowy protokół do wypełnienia"
ODPOWIEDZ