Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Predaterio

Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Post autor: Predaterio »

Witam,
w tym temacie zbieram chętnych do zakupu anten 5,8 GHz własnej produkcji, na początku chciałbym zaznaczyć ze do produkcji anten używam wyłącznie wysoko gatunkowej niemieckiej miedzi (99,9%).
Anteny sześciolistne są innowacyjne, bardzo dobrze się sprawują - takich na rynku jeszcze niema. Jeszcze tylko przeproszę, ostatnie ogłoszenie umieściłem w złym dziale i stąd to upomnienie.


Przebieg budowy anten
Każdy listek anteny jest wymierzony do dziesiątych milimetra, wygięty pod odpowiednim kątem i zamontowany - są to wymiary podane przez Alexa ze znanej firmy IBcrazy.


Testy i porównanie do chińskich anten z Banggood oraz do popularnych Spironet od ImmersionRC.




We wszystkich testach użyty został ten sam nadajnik o mocy 600mw oraz czterolistna antena SpiroNet.

Na testach widać, że zasięg jak i moc sygnału jest wielokrotnie większa niż chińskich anten, a w porównaniu ze SpiroNetami zasięg i moc moich anten również jest większy.


Anteny są bardzo solidnie wykonane

Obrazek
Obrazek


Anteny są o tej samej wadze, a przy tym wytrzymalsze

Obrazek
Obrazek


Anteny dobrze się prezentują
Sześciolistna

Obrazek


Czterolistna

Obrazek


Osłonka do anten prezentuje się następująco

Obrazek


Zalecany zestaw anten,czterolistna w nadajniku i sześciolistna w odbiorniki dla latania dronami, samolotami i do innych zastosowań.
Oferuje on najlepszy zasięg.

Dodam jeszcze, że zamówienia będę wysyłał od 7dni od wpłaty pieniędzy, mam bardzo dużo zamówień.
Cennik anten:

czterolistna (bez osłonki) - 30zł/szt
czterolistna ( z osłonką) - 34zł/szt

sześciolistna (bez osłonki) - 35zł/szt
sześciolistna (z osłonką) - 39zł/szt

Wysyłka i pakowanie:

kurierska - 17zł
list polecony priorytetowy - 11zł (tylko dla anten z osłonką)


Zamawianie anten

Zamawianie anten odbywa się automatycznie po przez wypełnianie formularza z pytaniami dotyczącymi anten.
Formularz do zamówienia anten

Wszystkie pytania proszę nadsyłać na email: pytanianteny@gmail.com
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 mar 2016, 21:34 przez Predaterio, łącznie zmieniany 11 razy.
kwasny
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 lis 2015, 17:08

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: kwasny »

poprosze 4 i 6 listna rhcp rp-sma i dane do przelewu
pozdrawiam
Predaterio

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Predaterio »

Nadal aktualne. Serdecznie zapraszam ! Lecz z powodu dużej ilości zamówień czas realizacji zamówienia może potrwać nieco dłużej.

Pozdrawiam
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: edixot »

Bardzo mnie zainteresowały te anteny 6 listne.
Na filmie faktycznie sprawują się doskonale. Chciałbym tylko wiedzieć z czego to wynika. Mają lepszy SWR, większy zysk, inną charakterystykę kierunkową?. Czytałem kiedyś, że do nadajnika stosuje się 3 listną (bo ma lepszy SWR), a do odbiornika 4 listną (bardziej płaska charakterystyka kierunkowa). Tu może jest analogicznie, czyli w uproszczeniu - lepszy zasięg w poziomie kosztem zasięgu w pionie. Dalej polecimy na odległość, ale latając nad głową łatwiej stracić obraz.
Dobrze byłoby sprawdzić je jakimś analizatorem antenowym, zwłaszcza pod kątem SWR i skuteczności strojenia.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Japim »

Mój syn zakupił jedną. Używa do gogli Fatshark Dominator. Wygląda profesjonalnie i działa też OK. W porównaniu do anten Immersion działa dużo lepiej - na tej nowej zakłócenia pojawiają się dużo później. Mogę spokojnie polecić każdemu.
Pozdrawiam,
Przemek
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: bartwaw »

edixot pisze:Bardzo mnie zainteresowały te anteny 6 listne.
Na filmie faktycznie sprawują się doskonale. Chciałbym tylko wiedzieć z czego to wynika. Mają lepszy SWR, większy zysk, inną charakterystykę kierunkową?. Czytałem kiedyś, że do nadajnika stosuje się 3 listną (bo ma lepszy SWR), a do odbiornika 4 listną (bardziej płaska charakterystyka kierunkowa). Tu może jest analogicznie, czyli w uproszczeniu - lepszy zasięg w poziomie kosztem zasięgu w pionie. Dalej polecimy na odległość, ale latając nad głową łatwiej stracić obraz.
Dobrze byłoby sprawdzić je jakimś analizatorem antenowym, zwłaszcza pod kątem SWR i skuteczności strojenia.
To może ja odpowiem, bo raczej kolega Predatorio nie odpowie.
Zresztą jeszcze w grudniu (oraz styczniu) się pytał na forum czy umieszczenie anteny w nadajniku pionowo czy poziomo ma znaczenie oraz czy opis na antenie TX RX ma znaczenie
Obrazek

Obrazek

Mądry zrozumie o co kaman
.

Zresztą potwierdził, że nie do końca wie co robi, mówiąc, że stosowane przewody mają równe 50 Ohm.
Co oczywiście nie jest prawdą. Chińskie RG402 to loteria.
Nawet Belden nie ma równych 50 Ohm o czym wspomniał IBcrazy. Dociekliwy jak poszuka to znajdzie. Suhner którego mam także nie ma równych 50 ohm.
Co to za sobą niesie - no nie zdradzę. Prawie trzy lata poświęciłem na tema anten.
Choć jak już wspomniałem dociekliwy znajdzie.
IBCrazy nie bez powodu stosuje w swoich antenach balun.
Ale chyba kolega Predatorio nie wie co to balun ...

Kolega robi z "kalkulatora" więc to jest loteria bez pomiaru tego co wyszło. Pisałem z Alexem. Też ma odrzuty. Taka loteria.
Zresztą co tu mówić. Robię ostatnio sporo zamówień i tak na jakiś czas (powiedzmy jedna na 4-5 sztuk) zdarza się rozbieżność rzędu 100-200 mhz.

żeby nie być gołosłownym fotka anten zrobionych dokładnie tak samo:
Obrazek
Pomiary pokazały, że mamy sporą rozbieżność. A bywa jeszcze gorzej.
Panowie pomyłka 0.1 mm to prawe taka wartość.

a robię to bardzo dokładnie. Mam narzędzia wycięte na CNC do cięcia drutów, nawijarki itp. A i tak rozbieżności 50 do 100 mhz to standard.

Wiec dobrze przypuszczasz, że pomierzenie tego przed wysłaniem to dobry zwyczaj :)

No ale niektórzy uważają - no risk no fun :)

Jeszcze wypowiem się o teście.
Sorry, ale uważam, że nic on nie wnosi. No poza tym, że jedne anteny lepiej sprawują się na jednej częstotliwości a drugie na innej.

Równie dobrze mogę spreparować test mając antenę rezonującą w 5700 a drugą zestrojoną (rezonującą) na 5900. Mogę wykazać dowolnie w tym teście że jedna będzie lepsza od drugiej i vice versa.

Więc bez wskazania punktu w którym rezonuje jedna i druga antena (oraz trzecia) nie ma najmniejszego sensu.

No ale film podstawą dobrej reklamy.

Sorry ale nie mogłem, dostaję tyle maili o filmie i teście. Nie chce mi się po raz n-ty pisać to samo.

I taka dobra rada dla kolegi Predatorio. Jak kolega nie wystawia rachunków, faktur to warto się zastanowić czy warto.
Ja miałem już kontrolę. Bo przypuszczam, że ktoś z forum wspomniał tam i ówdzie.

Jak wspomniałem, zawsze lubię mieć wszystko w porządku i spać spokojnie. Kontrola nic nie znalazła bo nie miała podstaw. Zawsze uważałem, że dla paruset złoty czy tysięcy nie warto kombinować...

No i żeby ktoś nie pomyślał, że piszę by skompromitować konkurencję. Mam co robić - mam sporo nowych klientów, stałych oraz kilka sklepów, które się u mnie zaopatrują. Oraz co najważniejsze powoli ale rozwijam temat anten. No i nie bazuję na kalkulatorach, które tylko wskazują kierunek.

Zapewne jak ktoś mierzył anteny przy 5.8 to wie, że wszystko ma tutaj znaczenie. Nawet ilość użytego hot glue. Jak ktoś mierzył anteny, to wie także w którą stronę taki klej przestraja antenę.
Właśnie przez to nie korzystam z tego kleju.
Po wielu testach mam własną mieszankę (objętościowo to tylko w 50% epoksyd) która praktycznie nie przestraja anteny (to białe, to właśnie ten klej):
Obrazek
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Predaterio

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Predaterio »

Grudzień grudniem a mamy już prawie kwiecień. Zaczynając robić anteny troszkę kombinowałem, dużo czytałem aby zrobić własne anteny i nie przepłacać za chińskie i te lepsze od np. immersionRC. Gdy stwierdziłem że wychodzi mi to całkiem dobrze postanowiłem ogłosić się na forum aby zobaczyć czy ktoś byłby zainteresowany moimi antenami, chociaż kilka osób stanowczo mi to odradzało. Pomysł okazał się jednak trafny, a recenzje pozytywne. Uważam że przytaczanie moich starych postów nie jest zbyt ok, każdy miał jakieś początki. Z mojej perspektywy wygląda to jak taka dosyć chamska reklama, nie mam zamiaru wchodzić ci w drogę a ty nieuprzejmie to robisz wypisując jakie to te moje anteny bezużyteczne... i wplatając pomiędzy krytykę zdjęcia "poprawnie" wykonanych anten. Jak na moje oko coś tu jest nie tak. Jak na razie każdy kto zakupił u mnie anteny jest zadowolony i je zachwala, a właśnie o to chodzi.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: edixot »

Faktycznie Predaterio, rzetelny test powinien uwzględnić częstotliwość nadawania i częstotliwość pod którą strojone były anteny. Chińszczyzna z Banggood ma za zadanie pokryć całe pasmo. Może trafiłeś akurat na kanał do którego ona była dopasowana najgorzej, natomiast twoja, specjalnie pod ten kanał strojona, radziła sobie na nim lepiej. Dobrze by było gdybyś porównał w ten sposób strojoną w kanał koniczynkę własnej roboty i strojoną w ten sam kanał antenę 6 listną.
Bartwaw, pisałeś kiedyś, że testujesz anteny 5 listne. Są już jakieś wyniki? ;-)
Na zdjęciu pokazałeś dwie anteny. Domyślam się, że liczby na naklejkach to częstotliwość i SWR dla niej. Jeśli tak, to SWR = 1,07 jest wynikiem niemal idealnym. Wg Wikipedii nawet przy SWR = 1,10 wypromieniowywane jest aż 99,8% mocy, czyli przy nadajniku 600 mW tracimy 1,2 mW. Patrząc na to, że moce tych nadajników mogą się różnić o nawet 100-200 mW w zależności od ich temperatury taka strata mocy wydaje się mało znacząca (choć moc odbijana, nawet przy niewielkich wartościach, może mieć znaczenie dla pracy elektroniki w nadajniku, tego akurat nie wiem).
Wracając do anten 6 listnych, oglądałem filmik o antenie "double helical", którego autor twierdził, że zwiększa zysk anteny bez zwężania jej wiązki. Ale tak być nie może, zawsze jest coś za coś. Pisałem, że może po prostu są bardziej kierunkowe, dając lepszy zasięg w poziomie, a zostawiając "dziurę" nad głową, tak jak baciki o większym zysku. Ktoś potwierdzi albo obali te spekulacje?
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: bartwaw »

edixot pisze:Faktycznie Predaterio, rzetelny test powinien uwzględnić częstotliwość nadawania i częstotliwość pod którą strojone były anteny. Chińszczyzna z Banggood ma za zadanie pokryć całe pasmo. Może trafiłeś akurat na kanał do którego ona była dopasowana najgorzej, natomiast twoja, specjalnie pod ten kanał strojona, radziła sobie na nim lepiej. Dobrze by było gdybyś porównał w ten sposób strojoną w kanał koniczynkę własnej roboty i strojoną w ten sam kanał antenę 6 listną.
O tym pisałem. Bez wiedzy gdzie anteny rezonują to trochę jak wróżenie z fusów.
Mam kilka chińskich anten (jakąś za 5$ aż po aomway). Vswr mają naprawdę różne i nawet kupując w zestawie nie ma się gwarancji, że bedą pokrywać się zakresami. Z tego powodu przypuszczam, że sporo osób na nie narzeka. VSWR mają naprawdę różne od 1.5 po 2.0. Nawet jedna się trafiła co ma 1.3
Bartwaw, pisałeś kiedyś, że testujesz anteny 5 listne. Są już jakieś wyniki?
Wyniki były jednak jak narazie nie udało mi się zejść z vswr poniżej 1.7. Więc trzeba popracować nad geometrią. Część z nich wylądowała w koszu, a kilka z vswr rzędu 1.7 powrzucałem jako gratisy.
5-6 listne teoretycznie powinny mieć lepszy axial ratio. Choć ten parametr bardzo mocno zależy od geometrii anteny.
Na zdjęciu pokazałeś dwie anteny. Domyślam się, że liczby na naklejkach to częstotliwość i SWR dla niej.
Zdjęciem, chciałem pokazać, że robiąc naprawdę precyzyjnie antenę trzeba się liczyć, że nie wyjdzie ona zawsze idealne tam gdzie chcemy.
Pomyłka na którymś etapie o 0.1mm da nam rozbieżność rzędu 100Mhz. Więc antenę warto by pomierzyć. Dodatkowo podaję też z dwa zakresy dla różnych vswr. Nie czarujmy się ale vswr rzędu 1.5 czy 1.6 to także dobry wynik, dla 1.5 antena wypromieniuje 96% a dla vswr 2.0 jakieś 89%.
Więc nawet te 2.0 można zaakceptować. Kiedyś kupiłem testowo 10 takich bacików chyba 2-3 były w zakresie 5700-5900 i vswr rzędu 1.5. połowa w zakresie ale vswr ~2 a kilka całkowicie poza.

Wracając do anten 6 listnych, oglądałem filmik o antenie "double helical", którego autor twierdził, że zwiększa zysk anteny bez zwężania jej wiązki. Ale tak być nie może, zawsze jest coś za coś. Pisałem, że może po prostu są bardziej kierunkowe, dając lepszy zasięg w poziomie, a zostawiając "dziurę" nad głową, tak jak baciki o większym zysku.
Chodzi to zapewne o Pana MCneil. Ma fajny kanał i testuje różne rozwiązania. W zeszłym roku nawet przetestowałem omnidirectional biquad.
Nie do końca rezonował tam gdzie powinien.
Mam opracowania na temat double helical oraz halfsphere helical.
Ich główną zaletą jest gabaryt. Przy tym samym zysku są krótszymi antenami w porównaniu do zwykłych anten helikalnych. Przy 5.8Ghz nie jest to tak istotne, ale już 2.4Ghz a tym bardziej 1.2Ghz to już jest o co walczyć.
Halfsphere sprzedaje FPVLR i wiem, że zdają egzamin. Jednak te anteny są trochę upierdliwe w produkcji.
Mam w planie halfshere na 2.4Ghz, jednak by móc zacząć je produkować, trzeba wymyśleć powtarzalną nawijarkę.

No i masz rację - za zwiększaniem zysku zawsze pójdzie pogorszenie któregoś z pozostałych parametrów.


Aha, już więcej nie zamierzam pisać w tym temacie. Napisałem, dlatego, że naprawdę podniosła mi ciśnienie kontrola. Co jak co, nigdy bym się nie posunął do takiego kroku. Ale luz, wsio ok.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: majcool »

edixot pisze:rzetelny test powinien uwzględnić częstotliwość nadawania i częstotliwość pod którą strojone były anteny
Nic dodać, nic ująć. A odnośnie filmiku- dla mnie tendencyjny; wciąż mam antenę 'dziada' z zestawu quanum v1 (przewód wyjątkowo cienki i wiotki), na 5705MHz na budżetowym nadajniku z ww. zestawu zanik sygnału miałem dopiero grubo powyżej 800m. Więc ten video test mnie nie przekonuje- ale jako, że być może będzie kiedyś okazja lokalnie przetestować te wyroby to wtedy dam im szansę- na razie video rekomendacje i reklamy PW nie odniosą skutku.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: pirzol »

Kiedyś bawiłem się miernikiem, nadajniki 5.8 to raczej zbiór przypadkowych części. Kilka takich samych a kazdy ma inne parametry. To tak w kwesti przypadku w którym jedna antena działa lepiej inna gozej. Nasz osprzęt nie należy do osorzetu lotniczego wojskowego - kontrola jakości pewnie nie istnieje ;) lub sprawdzają tylko ilość sztuk.



Obrazek

Anteny od Bartka i Kacpra są bardzo dobre. Innych nie testowałem.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Predaterio

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Predaterio »

Dziękujemy bartwaw za zainteresowanie naszymi antenami. Uwagi techniczne, choć istotne nie przeczą temu, że parametry użytkowe, czyli zasięg i brak interferencji są najważniejsze dla użytkowników, do których ten produkt kierujemy. Nie prowadzimy fabryki a nasze anteny budujemy, jako hobbiści dla własnej satysfakcji w zgodzie z przepisami podatkowymi - nie stanowimy, więc dla Pana konkurencji w handlu.
Ze względu na precyzję wykonania i dobre właściwości użytkowe nasze anteny na pewno dadzą dużo satysfakcji ich użytkownikom.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: bartwaw »

A nie ma za co.
Zgodnie z przepisami podatkowymi każda sprzedaż powtarzalna musi być opodatkowana pod którą twoja (a teraz już widzę wasza) "produkcja" też się łapie. To nie ma najmniejszego znaczenia czy to hobbystyczne, dla własnej satysfakcji i na kolanie. Podajesz/podajecie formularz zamówień więc tym bardziej podchodzi to w działalność zarobkową.

Mówię to w dobrej wierze, że warto mieć na wszystko papier. US ma prawo zapytać się o wszytko do pięciu lat wstecz.
Ja tam mam od wszystkiego odprowadzone podatki lubię spać spokojnie, nie martwić się czy to znowu jakiś "życzliwy" się znajdzie.

Co do testu to nie zmienię zdania - o niczym nie świadczy.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Predaterio

Re: Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone t

Post autor: Predaterio »

Zamówienia na anteny prosimy składać po przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1qCd6p3 ... Y/viewform
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Zamówienia na anteny 5,8GHz ! 6 i 4 listne ! załączone testy

Post autor: good_day »

Dziś doszły do mnie zamówione antenki.
Ich właściwości będę testował w praktyce w najbliższych dniach, jednak negatywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania (niedbale nałożona farba i klej, paskudnie zamontowana osłonka koniczynki - dosłownie zapaćkana klejem, wystające z pod termokurczki koncówki kabla/cyny). Niestety przy takim wykonaniu raczej nie spodziewam się rewelacyjnych właściwości. Ale oceńcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem za wspieraniem lokalnych biznesów i dlatego zdecydowałem się na ten zakup. Jednak obok promowania własnego produktu m.in. z rożnych kont użytkowników forum, także przez wiadomości PW, może warto dopracować produkt, przynajmniej tak by nie straszył wyglądem. Estetyka wykonania produktu jest także istotna i świadczy o podejściu producenta do produktu.

Mam nadzieje, ze ten post zmotywuje Predaterio do dopracowania antenek.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Zablokowany