OSZUST

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

OSZUST

Post autor: rast »

Koledzy chciałbym was ostrzec przed oszustem, który czai się na naszym forum, jego nick to "zientkowski"

Po krótce opiszę wam w czym zostałem oszukany. W/w kolega chciał kupić gimbal ode mnie, a raczej się zamienić więc dobiliśmy targu kmerka płytkowa 600tvl oraz gps do nazy za mój gimbal,. Kolega nie potrafił cyknąć zdjęcia żadnego przedmiotu tłumacząc że aparat ma zepsuty, niby wysłał i podał jakiś lewy numer listu przewozowego, tłumacząc że czasami nie ma w systemie poczty takich numerów listów poleconych. Więc wysłałem również paczkę do niego. w następnym tygodniu otrzymał paczkę twierdząc że tą którą wysłał do mnie wróciła uszkodzona ale nic nie zginęło, oczywiście zdjęcia posłać nie umiał. wieczorem tego samego dnia próbując odwrócić uwagę od swojego oszustwa, wmawiał mi że gimbal jest uszkodzony i nagle cud, posłał mi zdjęcie mojego gimbala. Gość nawet nie umiał odpowiedzieć w jaki sposób i jakim oprogramowaniem wprowadzał ustawienia do sterownika. Więc nie chcąc mieć z nim już więcej do czynienia poprosiłem by odesłał mój gimbal. Po paru dniach odpisał że jednak kupi ode mnie ten gimbal ale kasę zapłąci po 10 lutym, a był koniec stycznia. Gość w międzyczasie się wyprowadził i nabił w butelkę jeszcze innych ludzi, których przez przypadek napotkałem. Do dziś nie ma kasy nie odpowiada na żadną wiadomość, kasy brak, gimbala brak, nauczka jest.

na OLX ma nick djzientek, mogę też podać dla zainteresowanych adres i nazwisko, którym się posługiwał.
Oficjalnie miał w profilu 29 lat w styczniu, w lutym już ma 33 a tak naprawdę, inny oszukany który był u niego osobiście mówił, że nie ma więcej jak 24, mieszkał w Tomaszowie Lubelskim, w międzyczasie zmienił miejsce zamieszkania, a auto ma na blachach krakowskich. Nie życzę mu źle, ale skoro lubi "hardstyle" to może kiedyś go dopaść ten styl.

Mogę też przedstawić naszą całą korespondencję, żebyście sami zweryfikowali, gość w międzyczasie usuwał swoje wiadomości myśląc, że zatuszuje sprawę i że mi też je usunie. Pomylił się... niestety
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: OSZUST

Post autor: kamilborkowski »

Jak dla mnie, skoro próby kontaktu nie powiodły się, sprawę bym zgłosił na policję. Widzę, że masz trochę danych zebranych na temat tego gościa więc może się uda.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSZUST

Post autor: darek_op »

TUTAJ brał udział w zamówieniu zbiorowym z HK. Na pewno osoba organizująca te zakupy ma przelew od tego typa, więc bez problemu można sprawdzić adres zamieszkania.
rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

Re: OSZUST

Post autor: rast »

Wiem pisałem już do tej osoby
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: OSZUST

Post autor: tofficzeq »

Opisane przez Ciebie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego.

Wychodzi jasno na to, że owy delikwent dokonał czynu ze z góry powziętym zamiarem oszukania Ciebie - w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości.

Dane kontaktowe i inne informacje, które posiadasz będą bardzo pomocne w ściganiu sprawcy - tym bardziej, że jest możliwość pozyskania jego danych z przelewu z zamówienia zbiorowego, historii logowań na forum czy też historii jego działalności w ramach portalu OLX.

Jeśli chcesz odzyskać gimbal albo kase to jedyną opcją jest zgłoszenie się na policję i zawiadomienie o tym opisując jak najwięcej faktów - nie pomijaj niczego, wydrukuj sobie histore rozmów, itp itd.

Nie daj sobie wmówić, zę są marne szanse bo jak widać można kolesia namierzyć, tylko policji będzie musiało się chcieć zrobić cokolwiek
rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

Re: OSZUST

Post autor: rast »

odziwo kolega nagle, przed chwilą się odezwał po prawie 2 tygodniach braku kontaktu, dziwne że akurat teraz... heh... sugeruje dogadadanie się, po niby naprawie sterownika...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: OSZUST

Post autor: kamilborkowski »

No to warto skorzystać z okazji i się dogadać tak żebyś nie był stratny. A jak sprawa się zakończy pozytywnie to temat do śmietnika.
daro1980
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 23 lip 2015, 08:04
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: OSZUST

Post autor: daro1980 »

zdał sobie sprawę ze są dostępne jego prawdziwe dane i kara będzie nieunikniona ;)
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: OSZUST

Post autor: yorg68 »

Świat się skurczył :lol:
Za czasów Bolka, Lolka i Toli - jak byl świerzynkami - były szanse skutecznie się schować.
Obecnie tylko głupcom może się wydawać iż pozostaną bezkarni :evil:

Jerzy
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: OSZUST

Post autor: Marciniasty »

Dla przykładu na policję i temat zostawić żeby się innym odechciało.
Ja miałem przypadek tu na forum że dość szanowany user który był w społeczności kilka lat sprzedał mi trefne lipo i jak mu to udowodniłem znikł i od sierpnia go nie było . Tak był pazerny na 80zł . Dane mam wszystkie ale szkoda czasu na takich bo i tak policja ma gdzieś takie kwoty .
Na szczescie z lipola dało się zrobić 3s z 4 cel .
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Re: OSZUST

Post autor: karolboski »

Dokładnie. Przestraszył się konsekwencji i próbuje się dogadać... Ech co za świat. Powodzenia w odzyskaniu kasy, bądź Gimbala ;) Pozdro
Awatar użytkownika
zientkowski
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:13
Lokalizacja: XXX

Re: OSZUST

Post autor: zientkowski »

Witam ja też wiele mam do powiedzenia w tej sprawie

Po pierwsze:

art. 51 ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z treścią § 1, kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tak że niech się pewne osoby na tym forum dobrze zastanowią zanim coś zrobią

Po drugie:

Gimbal otrzymałem uszkodzony o czym informowałem "Typa" który ten młyn założył

Proszę bardzo zdjęcie zrobione w dniu dostarczenia gimbala do mnie:

Obrazek

Wiem że zaraz odezwą się najwięksi hejterzy na tym forum i niestety będziecie próbowali mnie zakrzyczeć, kolego "rast" zanim nazwiesz kogoś oszustem lub naciągaczem zastanów się nad tym dobrze gdyż może obrócić się wszystko przeciwko Tobie bo jest to traktowane jako zniesławienie, gimabal naprawiłem na własny koszt ale kolega "rast" nie zamierza się dogadać jak cywilizowany człowiek,dlaczego tak ciężko jest się przyznać że wysłałeś uszkodzony sprzęt (za chwile odezwie się moderator który widział ten gimbal i chciał go kupić też twierdzi że był sprawny) temat nadaje się do kosza
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: OSZUST

Post autor: yorg68 »

A jakbyście Panowie rast i zientkowski załatwili resztę spraw poprzez PW?
Były tu już takie przepychanki i nieładnie się kończyły :-(

Jerzy
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: OSZUST

Post autor: Kowal »

Sorry, ale jak dla mnie, jest to domalowana "kropka" w kiepskim programie graficznym :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OSZUST

Post autor: pawelsky »

zientkowski Straszeniem to raczej niczego nie zdzialasz. Zamiast rzucac paragrafami o znieslawieniu mysle ze latwiej byloby potwierdzic swoja wiarygodnosc wyjasniajac 2 nastepujace kwestie:
1) numer przesylki poleconej - jak to sie stalo ze poczta nie ma numeru? Skan potwierdzenia nadania wyjasnilby sprawe...
2) zdjecia - jak to sie stalo ze nie byles w stanie zrobic zdjecia przesylki ktora do Ciebie wrocila a byles w stanie zrobic zdjecie gimbala ktory do Ciebie przyszedl?
ODPOWIEDZ