Gearbest - testy produktów - zasady

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: krall »

Obserwujemy na forum ostatnio trochę niepokojących zjawisk: referencyjne linki, odpłatne wątki o produktach, testy produktów - o wątpliwej rzetelności, itp.
Nie zamierzamy z tym na razie jakoś mocno walczyć bo to trochę walka z wiatrakami ale będziemy piętnować wszelkie "odchyłki od uczciwości" takich działań.

A teraz do meritum wątku. Firma Gearbest z Chin robi do wielu użytkowników forum podchody - kusząc właśnie profitami za wspominanie o nich, testowanie...
W zasadzie to nic złego - pod warunkiem że te testy i informacje będą prawdziwe. Niestety, jak wiadomo profity kuszą, i zaślepienie paroma dolarami może przyćmić uczciwość i moralność.
Przestrzegam przed takimi praktykami.

A teraz organizacyjnie - będziemy działać następująco:
1. Gość z Gearbest będzie w kolejnych postach podawał listy przedmiotów, które oferuje do testów. Przedmiot będzie wysłany do testera, który zrobi jego test w tym i tylko tym wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=32993 - niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki. Testy mają być rzetelne i niech zgłaszają się osoby, które mają wiedzę i doświadczenie żeby taki test zrobić. Przedmiot po testach staje się własnością testera.
2. Po poście Gerabestowca zgłaszają się osoby chętne na produkt podając w poście:
- nick, miejscowość
- dlaczego chce przetestować ten produkt (doświadczenie, bazę testową)
- nazwę przedmiotu/link
3. Wybory dokonuje Gearbestowiec dogadując się z testerem na PW i edytując swój post zaznaczając, że przedmiot został już zarezerwowany - i komu.
4. Po otrzymaniu przedmiotu i teście - tester robi opis we wskazanym wątku - jeden dla wszystkich testowanych produktów

Nie komentujemy wyboru testera, nie uprawiamy niepotrzebnego dyskutanctwa, etc
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: kamilborkowski »

Czyli gość z Gearbest tutaj będzie podawał listę, my czekamy na nią i jak się pojawi to zgłaszamy się co możemy testować? On wtedy wybiera i do nas wysyła?
A te prywatne wiadomości, które teraz otrzymujemy to narazie zlewamy i kierujmy gościa oficjalnie do Ciebie?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Kowal »

kamilborkowski pisze:A te prywatne wiadomości, które teraz otrzymujemy to narazie zlewamy i kierujmy gościa oficjalnie do Ciebie?
Taaaa, chyba nie wszyscy :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: pawelsky »

A jaki nick ma czlowiek z gearbestu? W wyszukiwarce widze ino dantegearbest - to ten?
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: kamilborkowski »

Jest ich chyba kilku bo ja dostałem PW od quickadam.
Przypuszczam, że mają po prostu dział marketingu (hala jak u nas stadion narodowy :lol: ) i tam siedzą ludzie którzy piszą po wszystkich forach które google translate jest im w stanie przetłumaczyć. Teraz na tapecie jest Polska pewnie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: pawelsky »

kamilborkowski pisze:Jest ich chyba kilku bo ja dostałem PW od quickadam.
Przypuszczam, że mają po prostu dział marketingu (hala jak u nas stadion narodowy :lol: ) i tam siedzą ludzie którzy piszą po wszystkich forach które google translate jest im w stanie przetłumaczyć. Teraz na tapecie jest Polska pewnie.
To moze warto ustalic kto bedzie oferowal przedmioty do testow zeby ktos sie nie podszywal?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Kowal »

Raczej nikt nie będzie się podszywał pod darmowe rozdawanie produktów do testów :mrgreen: :lol:

Czekamy na pierwsze "prezenty", chociaż ja jestem bez szans, po moim "czarnym PR" :-P
Ostatnio zmieniony wtorek 12 sty 2016, 14:57 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:Raczej nikt nie będzie się podszywał pod darmowe rozdawanie produktów do testów :mrgreen: :lol:
Zawsze ktos moze probowac podrzucic jakis 'krap' do testow zeby zrobic zla opinie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Adrián »

kamilborkowski pisze:A te prywatne wiadomości, które teraz otrzymujemy to narazie zlewamy i kierujmy gościa oficjalnie do Ciebie?
Miałem to samo. Kilka już dostałem, ale raczej podziękowałem.
Chyba, że ma to być test jakiegoś konkretnego produktu.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: krall »

Kowal pisze:Raczej nikt nie będzie się podszywał pod darmowe rozdawanie produktów do testów :mrgreen: :lol:

Czekamy na pierwsze "prezenty", chociaż ja jestem bez szans, po moim "czarnym PR" :-P
Nie prezenty tylko produkty do testów.
Będzie je przydzielał nijaki Elliot.
Chciał to scedować na mnie ale podziękowałem - niech on decyduje :-)

BTW - po ostatnich akcjach ustaliliśmy w gronie administracji nowy punkt do regulaminu - mianowicie za testy produktów w ogóle mogą brać się doświadczeni użytkownicy forum (rok stażu lub >=100 postów). Cel jest jeden - wykluczenie tych co się rejestrują na forum a drugi post to już test. Sorry "młodzież" ale lepiej żeby tych testów było mnie a były dobrej jakości. Nie stawiamy tu na ilość tylko na jakość.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Verid »

Zastanawiam się czy to dobry pomysł żeby wszystkie testy wpychać do jednego wątku. Załóżmy że ktoś robi recenzję koptera, ktoś inny chce coś podpytać, jeszcze ktoś ma inne spostrzeżenia. Wejście w ten sam wątek z recenzją monitora czy gogli może narobić nieco bałaganu. Może po weryfikacji jakości recenzji warto by było przenosić ją do adekwatnego działu?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: krall »

Nie upieram się - to możemy zmienić i potraktować wskazany wątek jako liniki do testów - do postów zrobionych w odpowiednich tematycznie działach
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Elliot
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 03:03
Kontakt:

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Elliot »

Witam mam na imię Elliot i będę się zajmował w tym wątku na forum
obsługą testów różnych produktów pochodzących ze sklepu GearBest.com
zasady testów określił krall

do testów wytypowano 3 produkty:
1.] pakiet Li-po DINOGY 1300mAh 14.8V 4S 65C - testował będzie Gone
http://www.gearbest.com/rc-quadcopter-p ... 34866.html
2.] rama karbonowa ZMR250 V2 250mm - testował będzie cebulator
http://www.gearbest.com/multi-rotor-par ... 86843.html
3.] rama karbonowa EMAX Nighthawk 170 - testował będzie StoQ
http://www.gearbest.com/multi-rotor-par ... 82809.html
Ostatnio zmieniony czwartek 14 sty 2016, 13:06 przez Elliot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: cebulator »

To w takim razie zgłaszam się do testów.
Sławek "cebulator" z Mielca.
Chętnie sprawdził bym poz 1 albo 2.
Latam od 4 lat. Przez ostatni rok "męczę" inną ramę 250, też czerwoną i już nie ma na niej tyle farby co od nowości. Ostatnio bardzo się poszerzyło grono latających w tej wielkości, więc i w wyścigach można sprawdzić. Do dyspozycji mam silniki 2204 i cały osprzęt z poprzedniej ramki (+FPV).
Obecnie powoli przechodzę na zasilanie 4S więc ew mógłbym przetestować pakiet.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Gearbest - testy produktów - zasady

Post autor: Gone »

Gone, również Mielec, czasem Rzeszów
"Męczymy" obecnie baterie z serii tattu i inne konstrukcje 250 tek to będzie to baza do porównania. Setup przygotowany pod 4s jak u poprzednika "Cebulator" z którym to wymieniamy doświadczenia i uskuteczniamy latanie oraz wyścigi a raz się nawet zdarzyło być na "zawodach". Składanie modeli latających wielosilnikowych od 2ch lat. Za sobą mam kilka złożonych i oblatanych platform 250tek.
Zgłaszam chęć uczestnictwa w testowaniu produktu nr 1 i nr 2
ODPOWIEDZ