Cło na gogle z Chin

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

Czy komuś z Was celnicy zatrzymali gogle FPV do oclenia? Jeśli tak to jaką stawką cła policzyli?
Zamówiłem dla siebie Skyzone i właśnie się dowiedziałęm, że oprócz 23% Vatu mam zapłacić 14% (!!!) cła bo zaliczyli je do kategorii monitory.
Macie jakieś przypadki przypisania do innej kategorii? Mam jutro się zdecydować czy biorę i płacę te stawki czy ryzykuję przypisanie do innej kategorii, ale możliwość zatrzymania przez urząd celny.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: zybyzy »

kamilborkowski pisze:Zamówiłem dla siebie Skyzone i właśnie się dowiedziałęm, że oprócz 23% Vatu mam zapłacić 14% (!!!) cła bo zaliczyli je do kategorii monitory.
Znajomy miał dokładnie tak samo z Dominatorami V2. Drogo mu one wyszły, oj drogo :(
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Rurek »

Pisz uzasadnienie że to jest artykuł modelarski, kupiłeś w sklepie modelarskim i tak na całym świecie ten sprzęt jest wymyślony i przeznaczony do użycia, nie jako monitorek do grania w tomb rajder. A jeżeli ma w sobie odbiornik 5.8 to masz z dyńki - też to piszesz że zawiera w sobie radiowy tor odbiorczy.
(a na drugi raz zamawiaj na adres stołeczny :-) bo takich jaj nie ma w wer-w-wa...)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Sonix »

Miałem tak samo z Quanum v2, naliczyli cło i VAT bo na zawartości przesyłki było napisane jak byk:

Quanum DIY FPV Goggle V2 w/5 inch LCD Monitor (Kit)

i to już zaliczyli pod elektronikę/monitory LCD.

Na szczęście cena tych gogli Quanum jest na tyle niska, że cło +VAT nie robi aż takiej różnicy więc nie kombinowałem.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: pilot »

kamilborkowski pisze:...Zamówiłem dla siebie Skyzone i właśnie się dowiedziałęm, że oprócz 23% Vatu mam zapłacić 14% (!!!) cła bo zaliczyli je do kategorii monitory...
Zawsze możesz spróbować poinformować UC, że to z przeznaczeniem do celów modelarskich i do niczego innego się nie nadaje. Większej stawki chyba nie da się naliczyć, a może zrozumieją, że to żaden monitor mimo, że obraz faktycznie pokazuje :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

W zasadzie to narazie się odbijało między mną a Panią z Fedexu, która musiała zadeklarować tą przesyłkę; ona sama nie wiedziała jak ją oznaczyć. Niby się radziła jakichś celników.
Za godzinę ma być w pracy i wtedy do niej zadzwonię i spróbuję wyjaśnić w czym rzecz i może napiszę jej oświadczenie o zawartości czy coś w tym stylu. Wczoraj mówiła, że ja mogę się uprzeć i Ona wtedy wpisze mi to jako artykuł modelarski, ale jeśli kontrola celna to zakwestionuje to celnicy zatrzymają paczkę i będą sami ustalać kategorię a to może trwać nawet miesiąc.
Póki co jestem nastawiony na to, że chcę wpisać tam art. modelarski.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: yorg68 »

Kamil!!!

Jeśli tę deklarację będziesz wysyłał do nich "fizycznie" - nie mail
dołącz do tego pisma parę fotek własnych latadeł - w miarę szczegółowych.
Może (nie musi) to spowodować inne podejście do tematu.
Jeśli fotki wpadną w męskie ręce - jest szansa.

Z psychiatryką ludzką różnie bywa :mrgreen:

Jerzy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Rurek »

Tylko nie pisz nigdzie słowa "d..n" bo przywalą tysiąc procent :-) Napisz że to modelarstwo lotnicze, samolot z FPV i już. Nigdzie nie pisz że autonomiczny, z kamerą itp - cokolwiek co się kojarzy z droniarstwem to obecnie chyba na negatywnym świeczniku :-)
Swoją drogą kolejny udokumentowany przykład że kurier to zło :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

yorg68, dzięki za pomysł - przygotowałem nawet projekt pisma ze zdjęciami. Chciałem nawet wrzucić jedno z moim synem jak budujemy skrzydło w razie gdyby oglądała to jakaś kobieta :-P Póki co jednak nic nie muszę wysyłać.
Rurek, pomysł z radiowym torem odbiorczym póki co jest strzałem w dziesiątkę (gogle mają wbudowany odbiornik).
Jestem właśnie po rozmowie z miłą Panią z Fedexu i ustaliliśmy że te gogle można zadeklarować jako "Pozostałe urządzenia do odbioru transmisji video i danych" ponieważ ich główną funkcją jest odbiornik video. Przy okazji drugiej rozmowy telefonicznej przedwczoraj mówiłem Jej że główną funkcją tych gogli jest odbiornik, ale chyba za gorąco było i zrozumiała to jako odbiornik telewizyjny i stąd początkowe przypisanie do kategorii monitorów. Na szczęście na te "pozostałe urządzenia (...)" cło wynosi 0%.
Teraz już tylko czekam na odprawę celną i jeśli celnicy nie zakwestionują tego to obejdzie się z samym VATem. Jak już paczka przejdzie to dam znać co i jak.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: MacPiston »

Skąd zamawiałeś gogle? I w czy normalnej cenie (bez vatu itp.)?
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

MacPiston, zamawiałem z http://www.fpvmodel.com/skyzone-3d-fpv- ... _g983.html
Przesyłka jest za darmo, ale kurierem Fedex, więc VAT obowiązkowy, płatny przy odbiorze.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Kowal »

Rurek pisze:Swoją drogą kolejny udokumentowany przykład że kurier to zło :-)
Dokładnie :-D Lepiej ścisnąć pośladki :mrgreen: i poczekać tydzień, dwa dłużej, ale bez ceregieli i "dodatków" :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: suq-madiq »

Mnie skasowali za gogle i apke kosztującą ~600$ (dolarów) w hobbyking

Uwaga

180€ (euro)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

Udało się ! :-D
Przesyłka odprawiona, jutro ma do mnie dojechać i do zapłaty tylko VAT :-D
A więc Panowie na przyszłość można spokojnie prosić o zataryfikowanie gogli pod:
Fedex pisze:Kod 8517699090 - pozostala aparatura do transmisji lub odbioru glosu,obrazow lub innych danych
suq-madiq, współczuję, na pewno zabolało :/
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: yorg68 »

kamilborkowski pisze:Udało się !
Przesyłka odprawiona, jutro ma do mnie dojechać i do zapłaty tylko VAT
A więc Panowie na przyszłość można spokojnie prosić o zataryfikowanie gogli pod:
Fedex pisze:
Kod 8517699090 - pozostala aparatura do transmisji lub odbioru glosu,obrazow lub innych danych
Ważny nr. - to trzeba sobie na korkowej tablicy przyszpilić!
W pewnych przypadkach może to być nr uniwersalny.

Jerzy
ODPOWIEDZ