Cło na gogle z Chin

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Adrián »

Ciesze się, że się udało, bo też zabieram się za zakup lepszych gogli. Oczywiście od kuriera z daleka, ale co w przypadku, gdy UC doczepi się do gogli, bez wbudowanego odbiornika? Lub co gorsza, zostanie z góry odprawiona z cłem?
Chyba, że od razu po dosatniu się paczki na cło, wysłać @ z wszystkimi potrzebnymi danymi i informacji z ww kodem?
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

Z góry nie będzie odprawiona z cłem bo Ty musisz zadeklarować zawartość oraz wartość paczki.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

Adrián, w kwestii Twojego pytania pewnie wkrótce poznam odpowiedź...
Zamówiłem FatSharki HD3 i właśnie dostałem list z informacją że moja przesyłka została zatrzymana w urzędzie celnym. Wysłałem info co jest w środku, potwierdzenie płatności oraz zamówienia oraz opis taki sam jak ostatnio. Na koniec jeszcze zaznaczyłem że poprzednim razem takie gogle zostały zakwalifikowane do kategorii "Kod 8517699090 - pozostala aparatura do transmisji lub odbioru glosu,obrazow lub innych danych".
Pewnie jeszcze w tym tygodniu się okaże co z tego będzie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Adrián »

No to super, ja będę jednak zamawiał tylko dominatory v3 z hk eu. Czas na wymianę aparatury, miał być horus, ale będzie taranis. Na hd3 i taranisa, niestety już nie starczy. Wybór był trudny.. hee
Z BG zamawiałeś? Daj znać, czy poprawili wreszcie tą trefną partię, bo to mnie trochę zniechęciło :/
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: kamilborkowski »

Zamawiałem z HK.
No i przyszły... Celnicy doliczyli 23% podatku i 0 cła.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Adrián »

Czyli jednak.. No szkoda. :-/
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: yorg68 »

kamilborkowski pisze:No i przyszły... Celnicy doliczyli 23% podatku i 0 cła.
Za to pewniakiem będziesz miał lepszą ostrość - masz to "z urzędu"

Jerzy
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: PiotrSz »

kamilborkowski pisze:No i przyszły... Celnicy doliczyli 23% podatku i 0 cła.
Nawet z vatą pewnie i tak korzystniej u Chińczyków niż miał byś kupić w PL ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Adrián »

Ceny w Pl są szalone, więc na pewno taniej :-)
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: .EmK4. »

z tego co wiem to podatek 23% jest doliczane do przesylek powyzej 150 euro .
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Lech55 »

Adrián pisze:Czyli jednak.. No szkoda
Niestety HK z wysyłką z HK podają cenę na deklaracji co do grosza i celnicy nie muszą się wysilać o zapytanie, a ile to warte. Przynajmniej ja tak 2 razy miałem.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: skazi »

.EmK4. pisze:z tego co wiem to podatek 23% jest doliczane do przesylek powyzej 150 euro .
To widać że słabo jesteś zorientowany w tej kwestii.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Markon »

Podatek VAT jest doliczany (a raczej może być lub powinien być) do wszystkich przesyłek powyżej 22 euro, jeśli państwo, z którego pochodzi paczka ma mniejszy podatek VAT lub nie ma go wcale. Jeśli jest to paczka typu "Gift" czyli okazjonalna przesyłka nieprzeznaczona do handlowania to wartość od której powinni doliczyć VAT wzrasta do 45 euro. Powyżej 150 euro jest cło, które jest zupełnie innym podatkiem niż VAT.
Ostatnio zmieniony środa 18 sty 2017, 20:25 przez Markon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Adrián »

Lech55 pisze:Niestety HK z wysyłką z HK podają cenę na deklaracji co do grosza i celnicy nie muszą się wysilać o zapytanie, a ile to warte. Przynajmniej ja tak 2 razy miałem.
No wiesz.. Z tym bywa różnie ;-)
Teraz już się chyba nie da, przynajmniej nie widziałem takiej opcji, ale kiedyś można było wszystko ;-)
Erykus
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 lut 2016, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cło na gogle z Chin

Post autor: Erykus »

Cześć,

Pisałem na grupie na FB, ale jak na razie nikt nie był w stanie mi pomóc konstruktuwnie.
Może macie jakieś doświadczenie w sprowadzaniu części z HobbyKingi jesteście w stanie doradzić, a dokładnie.

1. Zamówiłem "Gogle Fatshark Dominator HD3 Modular 3D FPV " na HobbyKing (zapłacone kartą)
2. Wszystko miło, sprawnie i sympatycznie, aż do momentu otrzymania przesyłki z kurierem, gdzie zostało
i) naliczone cło (14%) - 292 PLN
ii) usługa agencji celnej 68 PLN + 15,64 VAT (nikt ze mną się z ich strony nie kontaktował)
iii) VAT od Gogli - 552 PLN,
łącznie bagatela 927,64 PLN do dopłacenia ekstra.

Dalej co zrobiłem, to zgłosiłem się do agencji celnej i zakwestionowałem naliczoną stawkę cła (14%), ale miła Pani z agencji celnej powiedziała, że przyjmie reklamację, poprosiła o przesłanie dodatkowych materiałów, czyli (potwierdzenia zapłaty za towar, link do zakupionego towaru, aby UC mógł potwierdzić lub zmienić stawkę cła. Podałem Pani Kod 8517699090 - "pozostała aparatura do transmisji lub odbioru głosu, obrazów lub innych danych", ale według niej to nie klasyfikuje się pod zabawki.

Pani stwierdziła, że reklamacja jak będzie nie uzasadniona, to jeszcze policzą sobie 104 PLN + VAT (za usługę)
Macie jakieś doświadczenie, co więcej mogę zrobić, może jakieś jeszcze dodatkowe materiały dosłać.

Z góry dzięki za podpowiedz.
ODPOWIEDZ