Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: pater »

Cześć,

W niedługim czasie planuje zakup ramy Opera, która jest klonem ramy Phantoma. Koszt tej ramy na stronie readytoflyquads.com to 28 dolarów. Koszt przesyłki to 12 dolarów i koszt nie zwiększa się przy zamówieniu większej ilości sztuk. Może ktoś byłby zainteresowany zamówieniem zbiorowym ? Płatność robię z konta walutowego więc koszt ramy wyniesie ok 105 zł jeżeli kurs dolara utrzyma się na podobnym poziomie i w zależności od ilości osób koszt przesyłki zza granicy i koszt przesyłki w Polsce. Link do ramy : http://www.readytoflyquads.com/rtf-opera-quad.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Rurek »

Pamiętaj o doliczeniu opłat przez UC ponieważ jest to wysyłka z USA i póki co (nie ma jeszcze umowy o wolnym handlu między stanami i unią) taka przesyłka będzie obciążona 23%vat + opłaty manipulacyjne kilkanaście złotych.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: pater »

Dzięki Rurek za słuszną uwagę.

W opłaty manipulacyjne wliczane jest cło, czy to oddzielnie również trzeba doliczyć ?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Kowal »

Rama tej samej wielkości, a nawet z większą "komorą wewnętrzną" od PH1 Wingsland Scarlet Minivet Main Body Cover i do tego pakiet zasilający Wingsland Scarlet Minivet 11.1V 3S 5200mAh Lipo Battery do kompletu :-P
Rurek pisze:...taka przesyłka będzie obciążona 23%vat + opłaty manipulacyjne kilkanaście złotych.
I jeszcze kilkadziesiąt złotówek, a nawet ponad sto, za "obsługę celną" :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: pater »

No to Kowal popsuł moje plany :D Pierwotnie miał byc klon Phantoma z pixhawkiem, a będzie klon Wingsland'a z pixhawkiem. Dzięki za link.

Poproszę o zamknięcie tematu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Rurek »

pater pisze:W opłaty manipulacyjne wliczane jest cło, czy to oddzielnie również trzeba doliczyć ?
Cło na artykuły modelarskie wynosi 0%. Te opłaty manipulacyjne to urzędowe opłaty kilkanaście złotych. Natomiast to o czym wspomina Artu:
Kowal pisze:a nawet ponad sto, za "obsługę celną"
To w wypadku gdyby przesyłka szła przez firmę kurierską, specjalizuje się w tym DHL który kosi strasznie dużo właśnie z tytułu za obsługę. Kuriozalne kwoty po prostu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: pater »

To w takim razie korzystniej jest zamówić z bg. I cena o połowę mniejsza.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Kowal »

pater, bo forum jest po to, aby pomagać :-D A czasami burzyć wstępne założenia :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: PiotrSz »

Rurek pisze:Cło na artykuły modelarskie wynosi 0%.
Zwątpiłem ostatnio po tym jak kolega dzwonił do UC w sprawie artykułów modelarskich i tym rzekomym zwolnieniu.
Miły Pan z UC poinformował kolegę że nie ma czegoś takiego jak stawka 0% na artykuły modelarskie, w ogóle podobno nie ma takiej klasyfikacji produktów jak "art. modelarskie" więc już sam nie wiem.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: pilot »

PiotrSz pisze:...Miły Pan z UC poinformował kolegę że nie ma czegoś takiego jak stawka 0% na artykuły modelarskie, w ogóle podobno nie ma takiej klasyfikacji produktów jak "art. modelarskie" więc już sam nie wiem.
Szukałem kiedyś i w taryfie celnej nasze zabawki figurują nie jako art. modelarskie, ale jako "części do zdalnie sterowanych makiet RC", czy jakoś tak :-)
I jak byk stało 0% cła. Faktem jest natomiast, że nie wszystko może się pod taką klasyfikację załapać (chociażby np. moduły w.cz. 2,4GHz) i wtedy faktycznie trzeba się liczyć z opłatą celną. Podaję to z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Pieth »

Można prościej http://www.infinity-hobby.com/main/prod ... s_id=10159 a może któryś z kolegów wystrugałby coś takiego na CNC, ja się piszę.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Kowal »

Pieth, tutaj chodzi o całą ramę, a nie "przedłużki" do silników :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Ładziak »

pilot pisze:Szukałem kiedyś i w taryfie celnej nasze zabawki figurują nie jako art. modelarskie, ale jako "części do zdalnie sterowanych makiet RC", czy jakoś tak :-)
Tak jak napisałeś, w przepisie chodzi o modele redukcyjne, a nie ogólnie artykuły modelarskie.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Kowal »

Poza tym, nie ma już tej pozycji w taryfikatorze stawek celnych :-P
Do niedawna tez byłem "taki mądry", ale zostałem naprowadzony na "właściwe tory" :oops: http://heli-team.pl/forum/viewtopic.php?p=63443#p63443
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zamówienie grupowe - rama Opera [klon Phantoma]

Post autor: Rurek »

pilot pisze:
PiotrSz pisze:...Miły Pan z UC poinformował kolegę że nie ma czegoś takiego jak stawka 0% na artykuły modelarskie, w ogóle podobno nie ma takiej klasyfikacji produktów jak "art. modelarskie" więc już sam nie wiem.
Szukałem kiedyś i w taryfie celnej nasze zabawki figurują nie jako art. modelarskie, ale jako "części do zdalnie sterowanych makiet RC", czy jakoś tak :-)
I jak byk stało 0% cła. Faktem jest natomiast, że nie wszystko może się pod taką klasyfikację załapać (chociażby np. moduły w.cz. 2,4GHz) i wtedy faktycznie trzeba się liczyć z opłatą celną. Podaję to z własnego doświadczenia.
Dokładnie, to http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_c ... mpexp=#POS
Podpadamy pod "zestawy do składania modeli redukcyjnych (w skali)" i stawka jest 0%.
Jeżeli miły pan z UC twierdzi że nie ma klasyfikacji to chyba jest w tym urzędzie konserwatorem powierzchni płaskich a nie urzędnikiem :-)
Jeżeli mimo wszystko (gdy przedstawisz dowód zakupu ze sklepu) Pan się będzie upierał to składasz pismo odwoławcze.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ