Biedrony z Biedronki

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Andrzej121 pisze:Kowal ,wielkie dzięki.Akumulatory zamówione.Pozdrawiam.
Wykupiłeś wszystkie jak widzę :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Te ogniwa to dziadostwo.. Miałem taki oryginalnie w biedronce. Puchną szybko i słabo znoszą większe obciążenia. Zapewne małe C.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Adrián, eee, co ty gadasz ;) Mam do biedrony takie, często zapomniałem ich rozładować i cały czas jakoś się trzymają. Nie spuchły i pod accucellem da się wpakować w nie ~450-480mAh. To samo przy hubsanie, trzymam pakieciki naładowane bo nie wiem kiedy będę miał czas polatać na przykład w pracy więc nie będę na szybko ładował jak będzie chwila.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: se-ba1 »

Adrián pisze:
Te ogniwa to dziadostwo.. Miałem taki oryginalnie w biedronce. Puchną szybko i słabo znoszą większe obciążenia. Zapewne małe C.
Pokazałem gdzie są na stanie. Bo je tam fizycznie widziałem. Ale nikogo do zakupu nie namawiam... :)

A co do jakości tych ogniw z tego źródła - puchną i słabo znoszą większe obciążenia w sposób identyczny do KAŻDEGO innego ogniwa LiPo. Jak są używane w sposób niepoprawny to się niepoprawnie zachowują. I tak się zachowa każde ogniwo używane niepoprawnie.
Ja na te ogniwa LiPo z tego źródła nie narzekam. Mam, używam, niektóre mają po dwa lata i jeszcze je używam. Wystarczy?? :)

Kolega Assur92 trzyma je w stanie naładowanym. Gdzie jak wiadomo w ten sposób pakiety LiPo się starzeją w sposób przyspieszony. Czyli zużywają szybciej. A jednak też nie marudzi na nie... :D
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

A co tu marzudzić jak za ogniwko dało się niecałe 15zł w chinach. Większe pakiety typu 4s 5000 trzymam jak najbardziej w storage i ładuję kiedy chce latać bo jednak 150zł za pakiet to troszkę więcej niż 15. Także do biedroneczek jak pakiet będzie do wyrzucenia po sezonie to mała strata.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Nano-tech to też Chinol, kosztuje nawet mniej, a jest znacznie lepszy. Nie ma co porównywać tych dwóch ogniw.
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: se-ba1 »

Adrián pisze:Nano-tech to też Chinol, kosztuje nawet mniej, a jest znacznie lepszy. Nie ma co porównywać tych dwóch ogniw.
A miałeś nano-techa?? :D
Tak na poważnie - wielu bardzo psioczy na NanoTechy. Ja również dobrego słowa nie powiem... :)
Są fajne na samym początku, lecz ten początek mają wyjątkowo krótki...
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mmuchomor »

Ja miałem nano-techy w heliku Nano CPX i po kilku lotach były napompowane i bez parametrów.
Pozdrawiam,
Maciek
podmiejski
Posty: 26
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 11:47
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: podmiejski »

Do wiekszej Biedrony pasują Nano-tech 600mAh o symbolu NE106118 - na Allegro z 3miasta poniżej 2 dych.
Po odchudzeniu biedronki o nogi; kopułkę i odłaczeniu białego LEDa przedniego i zielonych LEDów kierunkowych czas fruwania zwiększa się do ponad 12 min
Trzy baterie - ponad pół godziny latania.
I wystarczy :-)
Andrzej121
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 09:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Andrzej121 »

Kowal niestety była tylko jedna sztuka,więc odmówiłem.Ponoć akumulatory będą po 20 stycznia.Cierpliwie czekam.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

se-ba1 pisze:
Adrián pisze:Nano-tech to też Chinol, kosztuje nawet mniej, a jest znacznie lepszy. Nie ma co porównywać tych dwóch ogniw.
A miałeś nano-techa?? :D
Tak na poważnie - wielu bardzo psioczy na NanoTechy. Ja również dobrego słowa nie powiem... :)
Są fajne na samym początku, lecz ten początek mają wyjątkowo krótki...
Hehe oczywiście, że mam, do biedrony mam 5 sztuk i wszystkie trzymają "poziom" każdy ma więcej niż deklarowane 600mAh.
Na dodatek nie puchną ;-)
Andrzej121
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 09:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Andrzej121 »

No i odbyłem pierwszy lot na dworze.Początkowo wszystko ok.Po chwili quadcopter zaczął zbaczać w jedną stronę.Z każdą chwilą mocniej.Po lądowaniu zauważyłem że przednie prawe śmigło kręci się wolniej,jakby z oporami.Na końcu całkiem przestało się obracać.Powrót do domu i rozbiórka coptera.Okazało się że silnik kręci bardzo słabo albo wcale.Wynik-uszkodzony silnik.Jego wymiary to:fi-8,45mm,wysokość 20,25mm,a z osią z plastykową zębatką =25,30mm.Moje pytanie -gdzie mogę taki silnik dostać oraz ,czy te silniki są wszystkie cztery takie same czy dwa kręcą w prawo a dwa w lewo.Czy tylko mają na odwrót włączone zasilanie. :cry: Bardzo proszę o pomoc.
Dodatkowa informacja:dwa silniki mają kabelki biały i czarny a dwa czerwony i niebieski.Uszkodzony silnik ma kabelki czerwony i niebieski.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

http://www.banggood.com/8_5x20mm-Motor- ... 75096.html
Części od biedron wygląda że pasują
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

A "na szybko" na Alledrogo, ale cena x3 :-P WLtoys V929-08 Silnik Zamiennik ; Silnik do Biedronka Duża V929
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Andrzej121
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 09:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Andrzej121 »

No fajnie ,tylko te silniki mają zębatki metalowe a ja mam w uszkodzonym silniku plastykową.Czy taka metalowa może być?Bo nie wiem jak je wymienić nie uszkadzając silnika.
ODPOWIEDZ