Przesyłka Z HK EU bez trackingu?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Post autor: PAwel_Z »

I jak Głuś? Dalej nie dotarła?
Potrzebuję zamówić pierdółkę poniżej 100g i teraz się zastanawiam.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Doszła, po miesiącu (bez jednego dnia jak dobrze pamiętam) :D razem z dwoma identycznymi paczkami, które były zamówione dwa tygodnie później i trzecia jeszcze kilka dni po drugiej. Przyszły 3 na raz.
Nie wiem co się stało bo nie ma śledzenia, ale ta jedna tylko tak zabłądziła, najśmieszniejsze jest to że kilka dni po jej zamówieniu zamówiłem na HK Global i przyszła mi szybciej z Chin pocztą malezyjską jak ta nieszczęsna z EU.
Tych nierejestrowanych paczueszek już chyba z 8 zamówiłem i tylko ta jedna taka nieszczęsna była że miesiąc błądziła, ale nawet normalnie szału nie ma, jak na razie 10 dni to chyba rekord u mnie - przeważnie dwa tygodnie czyli tyle samo co ostatnio idą drobiazgi z globala Malezją, no ale przesyłka 1,33 USD, a nie 4 więc na drobiazgach nawet biorąc pod uwagę nieco wyższą cenę towaru z EU lepiej się opłaca, a skoro czas ten sam...
Druga sprawa że bywa i tak że coś na EU jest na Global BACKORDER bo i tak się zdarza.

Paradoksalnie szybciej mi przychodzą przesyłki z BG z Chin, jak te no tracking z HK EU :D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Post autor: PAwel_Z »

Dzięki za odpowiedź. Czyli można brać bez trackingu.
Będę jednak zamawiał sam bo naprawdę jedna pierdółka.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Jak chcesz, jak by co ja będę brał chyba po niedzieli GLS to możesz się dołączyć ;)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

To z Holandiii idzie przez GLS. Jakos mi sie ustawila strona HK tak, że nie miałem tracking. Przesyłka doszła okazuje się 18 sierpnia i podobno awizo zostawił ktoś. Tyle że ja go nie dostałem. Myślę że nie zostawił. Ten punkt GLS jest w jakimś salonie gier. Pójde tam dziś i sprawdzę czy jest jeszcze. Napisze do HK że to jest beznadziejne. Czekam ponad prawie 2 tygodnie bo nie wiem że paczka jest. Moze nie GLS ale na pewno ten punkt odbioru. Biorą kasę i nic nie robią. To chyba lepiej z Chin to brać. Poczta jeszcze w Polsce działa. Może źle ale działa.

MarekP
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Z Holadii nawet to bez trackingu zawsze idzie GLS, zawsze jest numer do śledzenia.
Lecę na nielegalu!
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Nie wiedzialem ze to GLS. Ciekawe ze kurierzy mnie znajduja bez problemu. Tylko to GLS sobie nie dalo rady. I gdzie zostwil awizo? Bo nie u mnie. To nie ja mam szukać kuriera. On bierze kasę i ma mnie znaleźć.

MarekP
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

fakt że GLS nie zawsze zostawia awizo choć na ich stronie jest informacja że zostawił.
Jednak co do paczek z holandii bez trackingu to zawsze przychodziły do mnie przez Pocztę polską a nie GLS :)
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

To bylo z trackingirm. Ale po pierwsze strone HK mi sie przestawila. Zykle numer przesyłki to jest link do firmy która to wiezie. Nie było. Myslalełem że tak ma być. Dziś coś (nie wiem co) zmieniłem i sie pojawił link. Z niego wynikało że 11 wysłali a 14 było w Polsce. 18 rzekomo kurier zostawił awizo. NIe udało sie ustalić gdzie. Mówi że na drzwiach do klatki schodowej zostawił (!!!!). Bo zrobiłem awanture wściekłą. Ządam zwrotu kosztów przesyłki (11 z okładem $) bo miał być express a co wyszło? Za 3 dni mieli odesłać bo nikt nie odbiera. Po prostu dziadowska firma. Napiszę o tym do HK. Pewnie nic to nie zmieni ale reklamację złożyłem. Zobaczymy co powiedzą. To idiota ten kurier? Zostawił awizo na drzwiach..... Ja sie kurcze załamie.

Dobrze. Już naprawiłem tricopter. I nawet lata. No moze podlatuje. Bo nie miałem miejsca żeby poleciał. Ja potrzebuje ze 100 ha żeby bezpiecznie leciał. Na razie takie mam umiejętności.

MarekP
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

W sumie teraz nie ma z HK EU jak bez trackingu i do mnie już któryś raz idzie pewnie będzie szła gls.
Lecę na nielegalu!
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Jedrula pisze:W sumie teraz nie ma z HK EU jak bez trackingu i do mnie już któryś raz idzie pewnie będzie szła gls.
jak nie ma jak jest :)
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Poland $1.33

sprawdzone, szło 3 dni i przyszło lekko wymięte pudełko 15x15x15cm :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

marekp pisze:............. To idiota ten kurier? Zostawił awizo na drzwiach..... Ja sie kurcze załamie.
MarekP
.

Daruj sobie takie obelgi. A na czym miał ci to awizo zostawić ........
marekp pisze:To nie ja mam szukać kuriera. On bierze kasę i ma mnie znaleźć. P
.

A może ma jeździć po calym mieście i pytać gdzie Pan szanowny jest bo mam dla niego paczkę.

marekp pisze:.......... Ja potrzebuje ze 100 ha żeby bezpiecznie leciał. Na razie takie mam umiejętności. MarekP
.

Też można powiedzieć idiota bo nie umie latać :shock:
Trochę szacunku dla pracy innych :-)
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

zybyzy, to chyba na bardzo małe graty, ja z EU głównie modele/pakiety/zbiorowe.
Lecę na nielegalu!
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Do Darka-OP. W 100 mieszkaniowym budynku zostawia awizo na drzwiach wejsciowych. To jest na pewno normalny? Na paczce był napisany mój numer telefonu. Więc nie musial mnie szukac po mieście. Do jakiej pracy szacunek? Zastanów się. Nic nie zostało zrobione dobrze. Awizo zostawił na ulicy de facto. Są skrzynki pocztowe - mozna tam zostawić. Jak mnie nie ma to jest co najmniej dwóch sąsiadów i oni przesyłke odbiorą. Nie raz się tak zdarzało. Jest telefon. Możma zapytać co robić, Na dole jest fryzjer. Można u niego zostawić. Tak też się zdarzało. Idiota z GLS zrobił wszystko nie tak. Kompletnie się nie nadaje do pracy jako kurier.

MarekP

PS. Coś jak strażnik miejski. Nie mógł odczytać numeru lawety to wysłał mandat za szybkość do właściciela auta które jechało na lawecie. Za co zresztą został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Przynajmniej jego szef byl normalny. Gdzie? W Czersku. Fakt autentyczny.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Chętnie bym z Tobą na ten temat podyskutowal, ale dla Ciebie każdy który robi co innego niż byś chciał to idiota więc pewnie moje argumenty spowodują, że będziesz mnie mógł wpisać na listę idiotów. Skrzynki są własnością PP, a kurier to wróżka która wie , który sąsiad akurat jest w mieszkaniu. A u fryzjera jest tabliczka że dla Pana XYZ można zostawiac paczki, a tak w ogóle to kurier ma tylko moją paczkę i ma mi ją doręczyć bo ja tak chcę. I to natychmiast bo ja tego od idioty wymagam.

Nie ma sensu zaśmiecać wątku.
ODPOWIEDZ