Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

fan1953
Posty: 0
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 18:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: fan1953 »

direk pisze:Ok, moje paczki też zmieniły dziś status - jedna jest w Warszawie (ta z Chin), a druga... no tego za bardzo nie czaję:
"Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad."
Że niby dopiero wysłana ze Szwecji?! Po 2 tygodniach od zamówienia...
To znaczy, że wysłana z Singapuru a gdzie jest to nie wiadomo, następny status to będzie dopiero WER Warszawa, ale może to potrwać nawet 2-3 tygodnie. Teraz najlepiej sprawdzać przez śledzenie PP, bo w tym szwedzkim to nawet z jednodniowym opóźnieniem się pojawia. Kilka razy otrzymywałem już paczki przez Sweden Post, to chyba największa padaka. Najlepiej brać przez NL Post, szybko, sprawnie i nigdy nie trafił mi się tam VAT.
modlib
Posty: 52
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modlib »

Zamówiony towar na początku stycznia w HK doszedł do mnie pod koniec kwietnia! (sic!) Omijajcie szerokim łukiem usługi EMS realizowane przez Freipost z Fiji - to ekstremalnie wolna i - żeby było śmieszniej - nie najtańsza opcja.

Singapurską pocztą idzie nieźle - ostatnio ok 2 tygodnie z cłem włącznie (wiosna).

Ostatnio zamówione radio z Banggood było po 5 dniach u mnie! Niestety, dość poważnie ucierpiała walizka, bo przesyłka była słabo zabezpieczona. Firma zrekompensowała mi to jednak bez problemu zwrotem ustalonego procenta.
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rumburak »

Paczka z Bangood zamówiona 29.04 dalej idzie, 16.05 jest informacja, że paczka wyszła z Singapuru więc spodziewam się rekordowo długiego czekania :(
grs4_98
Posty: 57
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 16:31
Lokalizacja: Wojkowice

Post autor: grs4_98 »

U mnie na razie:

Kod: Zaznacz cały

2014-05-14 13:07, Package sent, GUANGZHOU
Na razie jestem spokojny ;|
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Zamówienie RCtimer 2 maja, w trackingu dopiero się pojawiło że 16 maja zostało wysłane. Inne z banggood zamówione 25 kwietnia, 1 maja niby wysłane i dalej nikt nie puka. Ostatnia paczka nierejstrowana zamówiona 14 kwietnia i też cisza.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Post autor: merlin1212 »

Powitać.
No to jak wszyscy to i ja napiszę coś o paczkach z Chin a konkretnie z Hobbykinga. Zamówienie 05.05. paczka w domu 15.05. Toż to szok normalnie.Tylko 10 (dziesięć ) dni. Wysłane przez Malezję. Nie ogarniam....generalnie zawsze mieli problem czasowy ale teraz to przeszli samych siebie- w drugą stronę.Może tunel do Polandy wykopali????hahahah.żarty żartami ale generalnie "zadowolniony" jestem. Miałem baaaardzo długą przerwę i nie zamawiałem nic od ponad dwóch lat....a tu taka niespodzianka. Z Europe waren.....też bardzo zadowolony jestem....paczka w trzy dni.....w Polsce czasami kurier nie wyrabia się w 5 dni.....Panowie idzie na lepsze-chyba.....albo głupi ma zawsze szczęście.....
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

merlin1212 nie tylko ty masz szczęście ;-) ostatnio dwie paczki z hobbyking'a przyszły mi w 10 dni a z EU w 4, z bangood raz się udało że w 11 dni była a tak to do 40 dni... Ale to jest dziwne bo ostatnio zamawiałem trzy paczki z BG i każda była wysyłana odpowiednio 18, 19, 20 kwietnia. Pierwsza przybyła 9 maja a na następne pozostaje tylko czekać :-)
purple
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: purple »

Ehh... widze ze przesylki z banggood ktore zawieraja jakiekolwiek baterie/aku leca obecnie tylko przez sweden post.
A to jest juz straszna loteria i szperajac po internetach, na chwile obecna takie paczki podrozoja 40-50 dni...

Sam mam okazje sie o tym przekonac, zamowiona biedrona + czesci zamienne do niej.
Czesci wedrowaly china postem 2 tygodnie.
Biedronka leci sweden postem. Zamowiona 22 kwietnia, w trackingu widnieje 21 maja "local mail trackin" na stronie poczty tylko info ze 11 maja zostala wyslana z singapuru.

Zastanawiam sie czy w takim wypadku jest sens zglaszac to do paypala (za tydzien bedzie 45dni od zamowienia). Bo pieniadze niewielke, a dwa co oni moga poczac z tym...
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

jak masz na trackingu że puścili to nie ma co zgłaszać sporu, przecież wywiązali się z umowy i wysłali, to że poczta się nie wyrabia nie podlega roszczeniom
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Magia świąt z tymi paczkami... Na około 30 standardowych paczek zamówionych w przeciągu ostatnich 2 miesięcy był rozrzut od 8 dni do 34 (i nadal "idzie"). Generalnie zauważyłem, że najgorzej jest z paczkami z SHENZHEN, pozostałe wyrabiają się jakoś. Kurier DHL natomiast puszczony z Hong Kongu w piątek o 16:20 był u mnie w poniedziałek o 13:38.
modlib
Posty: 52
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modlib »

Pinio pisze:jak masz na trackingu że puścili to nie ma co zgłaszać sporu, przecież wywiązali się z umowy i wysłali, to że poczta się nie wyrabia nie podlega roszczeniom
Mam inne doświadczenia. PayPal zwrócił mi dwukrotnie kasę dokładnie w sytuacji, gdy to poczta się nie wyrabiała.

Lepiej zgłosić przed upływem terminu, bo potem pozostaje już tylko pisanie na Berdyczów.
purple
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: purple »

modlib pisze:
Pinio pisze:jak masz na trackingu że puścili to nie ma co zgłaszać sporu, przecież wywiązali się z umowy i wysłali, to że poczta się nie wyrabia nie podlega roszczeniom
Mam inne doświadczenia. PayPal zwrócił mi dwukrotnie kasę dokładnie w sytuacji, gdy to poczta się nie wyrabiała.

Lepiej zgłosić przed upływem terminu, bo potem pozostaje już tylko pisanie na Berdyczów.
Jesli nic sie nie zmieni do 43dnia od zamowienie, zglosze to na paypal.
W faq na BG jest napisane ze do 45dni mozna zglosic watpliwosci paypalowi, a potem w ciagu 20 dni mozna to zmienic w roszczenie.
Mi zalezy na przesylce i mysle ze to BG powinien pilnowac swoich dostawcow/firmy pocztowe zeby wywiazywaly sie z umow. Takie zglosznie moze skloni ich do kontaktu (w tym wypadku) z sweden post w celu weryfikacji co i jak.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Opisywana wyżej paczka z Hubsan'em dotarła dzisiaj, też została wysłana sweden post. Najlepsze jest to że miało być wysłane jako paczka nie rejestrowana, więc jak skończyła się moja cierpliwość to założyłem spór na pay pal'u. Oczywiście błyskawiczna reakcja banggood (8 dni), poprosili żebym łaskawie poczekał i podali numer tracking'owy paczki która takowego nie powinna mieć :lol:
modlib
Posty: 52
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modlib »

Spór i roszczenie PayPala to są takie wyrównywacze szans dla nas i świetne motywatory dla sklepów.
middam
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 10:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: middam »

TO ja dorzuce swoją przygode z BG. Paczka wysłana 22 kwietnia z Singapuru, 30 kwietnia wysłana przez sweden post, 15 maja pojawiła się info:

2014-05-15 18:55, Local mail tracking

i słuch po przesyłce zaginął. Na spór przez PayPal niestety za późno bo płatność była 4 kwietnia. Czy są szanse że ta paczka jeszcze dotrze ?
ODPOWIEDZ