Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

Pamiętaj, że przy zwrocie przez PP dostaniesz mniej kasy niż przy zwrocie ali.
A możesz podać linka do tego sklepu gdzie kupiłeś? Uchroni to innych przed trefnym sprzedawcą.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Linka to Aliexpress nie chce mi podać . Sprzedawca nazywa się Startrek RC Store . Gościu teraz boi się o swoją reputację . Chce bym mu po zwrocie kasy wystawił pozytywną opinię . Jego odpowiedź :

Dear friend,

Sorry the inconvenience bring you. We are arranging the refund to your PayPal account, Please check it within 3-7 days. but could you please help us confirm the delivery and leave us a positive feedback with full 5 stars if you satisfied with our service? it is very important for us and keeps us move forward.We promise we will provide better service for you.

Best regards.

Odpisałem że dam mu te 5 gwiazdek jak zobaczę z powrotem kasę na swoim koncie .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: volender »

maxiiii pisze:Pamiętaj, że przy zwrocie przez PP dostaniesz mniej
eee... ja tam zawsze dostawałem na kartę podpiętą do PP tyle samo, co było zapłacone.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Nie potrzebne jest do tego otwarcie sporu na Ali, działa tak samo, jak na allegro.
Adrian, to nie jest kwestia czy otwarcie sporu jest potrzebne czy nie, chodzi o to ze kupujacy MOZE otworzyc spor, zas sprzedajacy woli tego uniknac bo to wplywa na jego reputacje.

Dlatego tez probuje sprawe zalatwic polubownie (co zreszta jest zalecane przez samo AE zanim dojdzie do sporu) i otrzymac pozytywna ocene od kupujacego.
Adrián pisze:Sprzedawca ryzykuje tym, że i tak klient może otworzyć spór na Ali i odzyskać pieniądze, bo paczka nie doszła.
Wtedy sprzedawca zalozy spor na PP przeciwko nieuczciwemu kupujacemu ktory probuje odzyskac pieniadze dwukrotnie.
Adrián pisze:Nic na tym nie skorzysta.
Oczywiscie ze skorzysta - otrzyma pozytywna ocene transakcji

Niejednokrotnie otrzymywalem zwroty od sprzedawcow z AE przez PP.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: piwko »

No i sami promujecie nieuczciwych sprzedawców ( z jakiegoś powodu z przesyłką/towarem coś nie tak musiało być) dogadując się poza Ali i jeszcze w zamian wystawiacie pozytywny komentarz i to tylko za to, że łaskawie oddał pieniądze, a nie odnosząc się co do samego towaru i samej transakcji... A fuj :roll:
I jak brzmi ten pozytywny komentarz? Fajny gość bo oddał kasę, czy może fajny gość, bo towar jest super?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

Przez PP nic nie odzyska, bo transakcja nie została zawarta przez PP.
To wpłata jak każda inna tylko przez @.

Może zyska może nie, bo kupujący po otrzymaniu pieniędzy przez PP może wystawić negatywna ocenę za błędnie zaadresowaną przesyłkę, nawet gdy nic nie stracił finansowo.

Sam spór nie jest nigdzie ukazany w rankingach, dopiero jak wystawi inny komentarz jak pozytywny.

Założyłem spór a i tak wystawiłem pozytywny komentarz, bo sprzedawca wywiązał się z tego co pisał na swojej aukcji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

piwko pisze:No i sami promujecie nieuczciwych sprzedawców
Nie wiem jaka jest Twoja definicja nieuczciwego sprzedawcy ale dla mnie ktos kto oddaje pieniadze gdy kupujacy nie otrzyma towaru zdecydowanie nie podpada pod te kategorie.
piwko pisze:I jak brzmi ten pozytywny komentarz?
W moim przypadku zawsze adekwatnie do sytuacji, rzetelnie opisuje przebieg transakcji. Nie wykluczam 5 gwiazdek nawet w przypadku nieotrzymania towaru gdy sprzedawca zachowuje sie uczciwie i profesjonalnie.
Adrián pisze:Przez PP nic nie odzyska, bo transakcja nie została zawarta przez PP.
W przypadku zwyklych transferow rowniez mozna wystapic o refund (i ew. eskalowac do go sporu), choc osobiscie na szczescie nigdy nie musialem tego robic.
Adrián pisze:kupujący po otrzymaniu pieniędzy przez PP może wystawić negatywna ocenę za błędnie zaadresowaną przesyłkę, nawet gdy nic nie stracił finansowo.
Moze ale nie musi.
Adrián pisze:Sam spór nie jest nigdzie ukazany w rankingach
Ale AliExpress podejmuje dzialania w przypadku powtarzajacych sie sporow (i dotyczy to zarowno kupujacych jak i sprzedajacych) od usuniecia oferty sprzedazy do zawieszenia konta wlacznie.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Tak , najpierw Alie proponuje by się dogadać ze sprzedawcą . Dopiero jak sprzedawca nie chce się dogadywać proponuje założyć spór .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

hornet2 pisze:Linka to Aliexpress nie chce mi podać
To ty masz podać nam, bo coś tu nie gra.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

maxiiii pisze:
hornet2 pisze:Linka to Aliexpress nie chce mi podać
To ty masz podać nam, bo coś tu nie gra.

Chciałem by mi podali linka do tego sprzedawcy bym mógł się z nim kontaktować bezpośrednio . Odpisali mi że nie mogą zrobić tego że jedynie mogę się kontaktować poprzez pocztę Aliexpress .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: maxiiii »

hornet2 pisze:Chciałem by mi podali linka do tego sprzedawcy bym mógł się z nim kontaktować bezpośrednio ..
Napiszę jeszcze jaśniej
Daj linka do sklepu na aliexpress w którym kupiłeś towar lub linka do ogłoszenia
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

To Ty kupiłeś przez jakiegoś pośrednika??
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Macie ten link https://pl.aliexpress.com/item/In-Stock ... autifyAB=0

Pokłóciliśmy się o sposób wysyłki . Jak widać wyraźnie pisze że do Polski wysyłka jest darmowa . Po wpłaceniu kasy gościu na drugi dzień zażądał sobie dodatkowo 16$ dopłaty za wysyłkę . Odmówiłem mu mówiąc że wyraźnie jest napisane że wysyłka do Polski jest darmowa poprzez China Post Air Mail ! Nie wiem co na tym Aliexpress jest grane ? Gościu chce oddać mi kasę a Aliexpress pisze że to oni mają moją kasę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Lech55 »

hornet2 pisze:Tak , najpierw Alie proponuje by się dogadać ze sprzedawcą . Dopiero jak sprzedawca nie chce się dogadywać proponuje założyć spór .
Tak jest. Kupiłem Pixhawka 2.4.7 od Readytoski Store, który miał źle wlutowane gniazdo Serial4/5. Chciałem 20$ zwrotu, a oni 5$ więc napisałem im żeby się nie ośmieszali i założyłem spór, oni dalej 5 i zaraz pojawiła się oferta Ali prawie 30$ więc ją przyjąłem, a sprzedawca tylko zalał się łzami jaki to pokrzywdzony.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

Załóż spór i tam rozwiąż problem.
ODPOWIEDZ