Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

mknet pisze:Monitorek z jebaja leci od 3 marca i jeszcze nie dotarł :-(
Na szczęście zdążyłem założyć spór i przekształcić go w roszczenie ;-)
fragles pisze:Mam to samo, co gorsza sprzedawca wysłał go paczką nierejestrowaną, więc nawet nie mogę sprawdzić co się z nią dzieje. Tez założyłem spór i przekształciłem w roszczenie, sprzedawca zaproponował, że wyśle jeszcze raz - tym razem z trackingiem. Zażadałem jednak zwrotu kasy i kupię drożej w Polsce bo przed zimą się mogę nie doczekać :mrgreen:
Ja też zakupiłem 21 lutego na ebayu monitorek od ttmallzone365. Gdy nie doszedł po czterdziestu dniach napisałem do sprzedawcy. Przepraszał, obiecywał, że następnego dnia wysyła następny, gdyż bardzo zależy mu na opinii. Po takim zapewnieniu postanowiłem nie wszczynać sporu. Ostatecznie, nie były to wielkie pieniądze, a do tej pory nigdy żaden Chińczyk mnie nie oszukał, a mam już na koncie kilkadziesiąt transakcji. Od tej pory korespondujemy sobie raz na tydzień z panem ttmallzone365. Ja piszę mu, że nie otrzymałem przesyłki, a on mi odpisuje, że jest mu bardzo przykro i pyta się jak może mi pomóc, co będzie bardzo trudne bo minęło już 45dni od transakcji :lol:
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

GPS'y zamówione 10 kwietnia dotarły dziś - przesyłka nierejestrowana Econo.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Ja czekam na 2 paczki z banggood zamówione 20 kwietnia. Dopiero 28 kwietnia pojawiły się w trackingu i od tego czasu jedna ma status "sent", a druga "in transit".

Ogólnie coś słabo ostatnio... Ja wiem że to raptem kilkanaście dni, ale zawsze po 4-5 dniach był jakiś nowy ślad na trackingu, a teraz echo ;-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Andrzej K pisze:Ja też zakupiłem 21 lutego na ebayu monitorek od ttmallzone365. Gdy nie doszedł po czterdziestu dniach napisałem do sprzedawcy. Przepraszał, obiecywał, że następnego dnia wysyła następny, gdyż bardzo zależy mu na opinii. Po takim zapewnieniu postanowiłem nie wszczynać sporu. Ostatecznie, nie były to wielkie pieniądze, a do tej pory nigdy żaden Chińczyk mnie nie oszukał, a mam już na koncie kilkadziesiąt transakcji. Od tej pory korespondujemy sobie raz na tydzień z panem ttmallzone365. Ja piszę mu, że nie otrzymałem przesyłki, a on mi odpisuje, że jest mu bardzo przykro i pyta się jak może mi pomóc, co będzie bardzo trudne bo minęło już 45dni od transakcji :lol:
Moje zamówienie złożyłem 1 marca, wysłane zostało następnego dnia a po tygodniu poprosiłem sprzedawcę o numer przesyłki. Ku mojemu zaskoczeniu odpisał, że wysłał paczką nierejestrowaną ze względu na koszty. Trochę byłem zaskoczony, bo przesyłka nie była darmowa tylko kosztowała coś koło 2,5$.

Profilaktycznie założyłem w 45 dniu spór i po dwóch tygodniach przekształciłem go w roszczenie. Sprzedający w ogóle na to nie zareagował. Po mailu zaproponował ponowną wysyłkę z trackingiem ale podziękowałem i zażądałem zwrotu kasy. Obiecał, że zwróci. Ciekaw jestem...

Na to, że paczka jednak dojdzie już raczej nie liczę.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

Ludu modelarstwa, dawno nie kontaktowałem się z hobbyking'iem, stąd moje zapytanie, gdyż kolega narzucił mi wątpliwości:
jak wygląda paczka z "iternational" magazynu, t.j. z hąkkągu- słyszał plotki, że teraz ścisła kontrola, i każdej paczce vat doliczają. w sumie to nie będzie jakaś ogromna kwota, ale wie ktoś coś o tym?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Bzdura, loteria jak ze wszystkimi paczkami z poza UE. Po co się zastanawiać? Zamawiaj, zapłacisz trudno (ja raz zapłaciłem 150 zł i żyje), nie zapłacisz też dobrze zostanie na piwo, albo inne przyjemności, w PL i tak taniej nie kupisz, więc nad czym się zastanawiać...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Nadanie przesyłki 2014-05-04 16:14 KUALA LUMPUR
Wysłanie przesyłki 2014-05-05 16:02 KUALA LUMPUR
Nadejście przesyłki 2014-05-08 20:16 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2014-05-09 05:28 WER Warszawa

Pierwszy raz miałem tak, że paczka przyszła szybciej niż się spodziewałem :) Dotarła do mnie dzisiaj rano :)
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Zamówienie z GLB wysłane 29.04 dzisiaj zmieniło status, że jest w WER Warszawa. Dosyć szybko ale szło HK Post-em.
Również paczka z BG słana standardowym listem nadana 21.04 dzisiaj pojawiła się w WER Warszawa.

Zobaczymy kiedy będą w domu :)
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Ok, moje paczki też zmieniły dziś status - jedna jest w Warszawie (ta z Chin), a druga... no tego za bardzo nie czaję:
"Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad."
Że niby dopiero wysłana ze Szwecji?! Po 2 tygodniach od zamówienia...
purple
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: purple »

Direk, mialem to samo.
Zamowienie z banggood biedronka + elementy naprawczo-zapasowe.
Elementy wyslane china post normalnie po okolo 2 tyg trafily do mnie.

Biedronka wyslana osobno wlasnie sweden postem. Ponoc jest to spowodowane obecnoscia akumulatorow w paczce i china post nie chce przyjmowac takich przesylek.

A co do tego komunikatu, to oznacza +/- tyle ze Twoja przesylka wyleciala z Singapuru, a obslugiwana jest przez Sweden post.
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

Moje paczka z banggood.com (darmowa wysyłka) szła 13 dni. Wysyłka 29.04.2014 dostarczona 12.05.2014. Co najlepsze, dwie ostatnie przesyłki (z HB i banggood) przeszły bez cła :-) (kwota ponad 100$ każdej paczki)
DJI Phantom 3 Advanced
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tummi »

Paczka z HK Int doszla do mnie po niecalym tygodniu. To prawie jak Poczta Polska :D
Tak to wyglada na 17track:

Kod: Zaznacz cały

Destination Country - Poland:
2014-05-15 08:59, Handing over of item to delivery, UP Gdańsk 16
2014-05-15 08:59, Processing of item for delivery, UP Gdańsk 16
2014-05-15 06:57, Package sent, WER Pruszcz Gd.
2014-05-15 00:25, Item arrived, WER Pruszcz Gd.
2014-05-14 16:55, Package sent, WER Warszawa
2014-05-14 08:18, Item arrived, WER Warszawa
2014-05-11 09:01, Package sent, KUALA LUMPUR
2014-05-10 16:33, Item posting, KUALA LUMPUR
Origin Country - Malaysia:
2014-05-14 08:18, Item arrived POLAND, POLAND
2014-05-11 09:01, Item sent to WARSZAWA WER, MPC PMIH (KLIA)
2014-05-10 16:33, Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)
2014-05-08 08:40, Dispatch Pre-Alert 08/05/2014, MPC PMIH (KLIA)
Pierwszy raz tak szybko :)

T.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Pocztą Malezyjską ostatnio idzie spoko mi też dziś przyszło po 2 tygodniach.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Ja też dostałem po 2 tygodnich. Chyba się poprawiło trochę.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Nie wiem czy się poprawiło, chyba że z tą pocztą Malezyjską bo Singpostem idzie dalej 3 tygodnie, a wiem bo fasttech wysyła tym - od nich ostatnio często kupuję graty niekoniecznie modelarskie;)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ