Kopter dla piętnastolatka

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

pawelsky pisze:Wiesz jaki jest najlepszy aparat? Taki ktory masz przy sobie.
Znam to. :-) Od jakiś 35-40 lat bawię się fotografią.
pawelsky pisze:Aira mozna wrzucic w kieszen lub plecak i miec go zawsze pod reka. Z kazdym innym (nawet pozostalymi Mavicami) juz tak rozowo nie bedzie.
Z tego co widzę w filmie:

wielkościowo zoom nie jest aż tak wielki, bardziej na wysokość opakowania niż szerokość i długość. Kamery mają właściwie takie same, poza zoomem na korzyść Zooma :-D , Zoom ok. 10min dłuższy czas lotu, sterowanie nie po Wifi.
pawelsky pisze:
labo pisze:brak wyświetlacza na sterowaniu
Zbedny gadzet, wszystkie informacje i tak masz na telefonie/tablecie bez ktorego i tak sie nie lata.
OK
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: pawelsky »

labo pisze:wielkościowo zoom nie jest aż tak wielki
W porownaniu z Airem, jest. Uwierz mi, mam Mavica 1 Pro (a ten jest od Zooma mniejszy i roznica jest odczuwalna). Jak jade na 3 dni na rower z malym plecaczkiem Air zawsze sie zmiesci, z Pro musze sie zastanawiac co wyrzucic.
No ale OK, wiecej namawial nie bede bo widze ze jestes przeciwny Airowi. Twoja sprawa, Twoj wybor.
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

pawelsky, o tym wlasnie wspomnialem wczesniej, ewidentnie wybor juz zapadl zanim zapytal :lol:
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

pawelsky pisze:jestes przeciwny Airowi.
Nie jestem, a to że nie podoba mi się wizualnie i Symę z serii X8 uważam za ładniejszą, to druga sprawa. Wiem też, że i temu chłopakowi podoba się najmniej, bo go kilka razy podpytywałem na "zlecenie" rodziców. Szukam po prostu za i przeciw w różnych aspektach.
Wania pisze:ewidentnie wybor juz zapadl zanim zapytal :lol:
Gdyby zapadł, to bym nie pytał, proste. :)
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

Serio nie wpadlem zeby kierowac sie przy zakupie latadla jego wygladem :roll:
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

Wania pisze:Serio nie wpadlem zeby kierowac sie przy zakupie latadla jego wygladem :roll:
Nie lubisz aby to co kupujesz także ładnie wyglądało i cieszyło oko, tym bardziej że tyle kosztuje? Jeśli tak, to jesteś w zdecydowanej mniejszości lub masz tyle kasy aby zmieniać zabawki jak rękawiczki, gdy się tylko znudzi. Jeśli to drugie, to trochę zazdroszczę.


Młodemu rodzice chcieli zafundować nie drona, a szkolenie VLOS do jego hexy. Ponieważ jednak stwierdzili, że skoro jego kamerka jest "w stanie średnim", to lepiej kupić jakiegoś gotowego koptera, bo jakość obrazka ze sprzętów DJI ciężko przebić własną konstrukcją.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Verid »

labo pisze:Jeśli tak, to jesteś w zdecydowanej mniejszości
Nie, nie jest. Ja (i nie tylko ja z tego co się orientuję) też kupuję taki kopter który dobrze lata i dobrze filmuje (bo tego wymagam od koptera) a nie taki który "wygląda". Tak samo jak kupuję śrubokręt to taki który ma wzmacnianą końcówkę i dobrze leży w dłoni a nie ten który ma kolorowe paseczki. Owszem, widziałem tu takie podejście u pewnego nowicjusza że taka Syma X8 jest "lepsza" od przykładowego Bugs'a bo jest większa i bardziej okazała. Rubaszny rechot bardziej wtajemniczonych członków forum długo nie milkł. Wygląd biorę pod uwagę gdy oba sprzęty do wyboru robią mniej więcej to samo i kosztują podobnie Ale jak mam zapłacić za dobrze wyglądające barachło to jednak wolę brzydki jak kwit na węgiel sprzęt który robi to czego od niego oczekuję i śmiem przypuszczać że ty również nie kupiłbyś ślicznego błyszczącego nielota tylko coś co jednak trzyma się powietrza.
Tutaj akurat różnica nie jest tak drastyczna bo oba Maviki to jakościowo dobre sprzęty i ogólnie wyglądem aż tak wiele się nie różnią (oba składane klocki) ale jeżeli głównym wyznacznikiem ma być lans i subiektywny gust Młodego to przychylam się tutaj do opinii Wani że tak twoje pytania jak i nasze wypociny są bez sensu bo decyzja już zapadła i to bynajmniej nie na gruncie merytorycznym zatem wszelka argumentacja w stylu że mu ten VLOS nie będzie potrzebny jak dostanie MA albo że MA zajmuje mniej miejsca niż M2Zoom i za cenę M2Zoom można mieć MA plus dodatkowe pakiety jest o kant pośladka.
Ten wredny...
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: labo »

Ponieważ to Hyde Park, to podejmę polemikę.
Verid pisze:
labo pisze:Jeśli tak, to jesteś w zdecydowanej mniejszości
Nie, nie jest. Ja (i nie tylko ja z tego co się orientuję) też kupuję taki kopter który dobrze lata i dobrze filmuje (bo tego wymagam od koptera) a nie taki który "wygląda".
OK, ale dlaczego nie ma dobrze filmować i dobrze wyglądać? No cóż, zdecydowana większość moich znajomych jak i ja zwracamy także uwagę na wygląd. Widać mamy inne gusta. Jest jeden wyjątek o którym poniżej.
Verid pisze:Tak samo jak kupuję śrubokręt to taki który ma wzmacnianą końcówkę i dobrze leży w dłoni a nie ten który ma kolorowe paseczki.
Zgadam się w 100% jeśli jest to narzędzie do pracy. Jeśli ktoś na danym urządzeniu zarabia, to nie jest istotnie, że np. wiertarka jest brzydka jak noc, ma po prostu być trwała i robić dziury, bo na tych dziurach się zwróci i zarobi na chleb. Tu jednak mamy hobby, a ponieważ sprzęt ma być dla dorastającego chłopaka, to +10 do lansu także jest istotne.
Verid pisze:ty również nie kupiłbyś ślicznego błyszczącego nielota tylko coś co jednak trzyma się powietrza.
Oczywiście, tylko w tym przypadku nielotów nie mamy, rozpatrujemy konkretne modele.
Verid pisze:ale jeżeli głównym wyznacznikiem ma być lans i subiektywny gust Młodego to przychylam się tutaj do opinii Wani że tak twoje pytania jak i nasze wypociny są bez sensu bo decyzja już zapadła i to bynajmniej nie na gruncie merytorycznym
Tu nie wiem jak mam z Wami dyskutować. :-( Serio. :-( Na prawdę nie wiem czemu uparliście się, że "jakaś" decyzja zapadła. Trochę ręce opadają... :-( Decyzja nie jest moja i nie będzie moja, tylko rodziców chłopaka i jego samego. Chcieli mu kupić Typhoona bo młodemu się podoba (pisałem o tym wcześniej i nie M2Zoom), ale prosiłem aby tego (przynajmniej na razie) nie robili i założyłem ten wątek, aby zebrać za i przeciw.

No ale skoro wiecie lepiej, że "decyzja" zapadała, to faktycznie skończmy ten wątek, bo dalsza dyskusja już nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Adrián »

Dla siebie, brałbym zoom.
Dla młodego, air.
Pomijając cenę, to air ma kilka zalet, które zostały już wspomniane.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: pawelsky »

labo pisze:ponieważ sprzęt ma być dla dorastającego chłopaka, to +10 do lansu także jest istotne
Hehe, +10 punktow do lansu Thyphoonem ktory wyglada jak konstrukcja sprzed 5 lat? Koledzy z podworka beda mieli ubaw...
labo pisze:założyłem ten wątek, aby zebrać za i przeciw
Jak do tej pory to nie zbierasz za i przeciw tylko na kazde za czymkolwiek innym niz faworyt natychmiasz rzucasz przeciw :)
labo pisze:skończmy ten wątek, bo dalsza dyskusja już nie ma sensu.
Amen
Awatar użytkownika
Wania
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2018, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Wania »

pawelsky, ma racje... do tego powinienes zmienic priorytety wyboru, bo wyglad nie powinien byc ponad wszystkie zalety, ewidentne zalety aira
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Verid »

labo pisze:OK, ale dlaczego nie ma dobrze filmować i dobrze wyglądać?
A gdzieś ty się doczytał że nie ma? Rozważamy wybór brzydszy ale lepszy pod pewnymi względami kontra ładniejszy ale pod pewnymi względami gorszy a nie dwa takie same jakościowo tylko różniące się wyglądem.
labo pisze:Zgadam się w 100% jeśli jest to narzędzie do pracy.
To ja zapytam jak ty wyżej - a dlaczego zabawka nie może być porządna jakościowo? Przy wyborze swoich zabawek TEŻ kieruję się tym jak długo mi posłużą i czy przede wszystkim będą bawiły bo co mi po kopterze który słabo lata na wietrze i kiepsko filmuje (Syma X8), nawet jeżeli jest ładniejszy od MA? Nie, nie zarabiam na filmach czy fotkach i Młody raczej też nie a jednak chciałby coś lepiej względem obrazka, nie?
labo pisze:+10 do lansu także jest istotne.
Tak, ale nie wynika to z faktu hobby vs praca tylko osobistej preferencji tego osobnika. Wiek też nie ma tu specjalnie do czynienia. Są nastolatkowie którzy też (w ramach hobby, żeby nie było) mają określone oczekiwania wobec swoich zabawek, niekoniecznie ukierunkowane na wygląd.
labo pisze:Oczywiście, tylko w tym przypadku nielotów nie mamy, rozpatrujemy konkretne modele.
Z których jeden jest cięższy (VLOS), większy (mobilność) i droższy a drugi tylko brzydszy i to tylko wedle subiektywnego gustu obdarowywanego bo jak dla mnie oba są podobnie plugawe.
labo pisze:Na prawdę nie wiem czemu uparliście się, że "jakaś" decyzja zapadła. Trochę ręce opadają... :-( Decyzja nie jest moja i nie będzie moja, tylko rodziców chłopaka i jego samego. Chcieli mu kupić Typhoona bo młodemu się podoba (pisałem o tym wcześniej i nie M2Zoom), ale prosiłem aby tego (przynajmniej na razie) nie robili i założyłem ten wątek, aby zebrać za i przeciw.

No ale skoro wiecie lepiej, że "decyzja" zapadała, to faktycznie skończmy ten wątek, bo dalsza dyskusja już nie ma sensu.
Tą kwestię wystarczająco jasno podsumował pawelsky (i Wania nieco wcześniej) więc nie widzę potrzeby żeby się powtarzać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Głuś »

Adrián pisze:Dla siebie, brałbym zoom.
Dla młodego, air.
Pomijając cenę, to air ma kilka zalet, które zostały już wspomniane.
Miałeś oba, że polecasz? Zoom to kicha, słaby obrazek jak za takie pieniądze do tego sam gimbalem majta jak mu coś odwali (najczęściej w trakcie najlepszego ujęcia :-D), a Air to już w ogóle porażka, bzyczy jak wściekły komar, w hold jest wolny jak ślimak, a w sport się w ogóle nie da tym latać bo gimbalem majta.
Mam kilkaset godzin wylatanych na 2 Pro i zoom - w życiu bym zooma nie polecił, a AIR'em wylatałem kilka pakietów i dalej nie dałem rady :lol:
W ogóle jedyny sens brania mavika jest wtedy jak potrzebujesz mieć coś co się składa, coś małego, łatwego w transporcie. W innym przypadku już lepiej fajtoma za pół ceny mavika kupić i lepsze zdjęcia robi :mrgreen:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: potrek »

Głuś, zoomem latam od paru miesięcy. Gimbal stabilny jak skała, stabilizuje idealnie. Obraz po manualnych ustawieniach super.
Przerabiałem już full dronów od Dji.
Widocznie twój egzemplarz był wadliwy...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Kopter dla piętnastolatka

Post autor: Jagoda »

potrek pisze:Głuś, zoomem latam od paru miesięcy. Gimbal stabilny jak skała
Jako że, szykuję się i szykuję się na M2 Zoom, po info od Głusia szukałem przez kilka dni w necie potwierdzenia/przykładów i nic nie znalazłem.
Może nie doszukałem (każdy się starzeje :-( ) albo faktycznie Głuś trafił pechowo.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ