Poradnik FPV

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Poradnik FPV

Post autor: dambens »

Siemanko!

Czy znajde gdzies na forum, calosciowy zbior wszystkich komponentow do modelu FPV? Przegladam forum i juz sie mega gubie, nie moge znalezc jednego posta z calym zestawieniem, czego potrzeba. Moze ktorys z doswiadczonych kolegow bylby chetny stworzyc taki post, w ktorym bylyby wypunktowane potrzebne elementy?
Jak np:
Nadajnik i odbiornik video
Nadajnik i odbiornik do sterowania,
OSD
Kamery,
Monitory lub google
i inne takie smaczki. Np z przykladami najpopularniejszych producentow?

Mysle, ze to zaoszczedziloby troche pytan i niepotrzebnych watkow.

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam polskiego jezyka na komputerze :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poradnik FPV

Post autor: Verid »

dambens pisze:Mysle, ze to zaoszczedziloby troche pytan i niepotrzebnych watkow.
Użycie wyszukiwarki przed zadaniem pytania również. Inne elementy będą przy budowie koptera, inne do samolotu. Inne do ścigacza, inne do bicia rekordów odległości. Jeden zaczyna z budżetem 500PLN, inny ma zero więcej. Produkty tez się stopniowo zmieniają i co było polecane kiedyś niekoniecznie musi być polecane/dostępne dziś. Upchnięcie WSZYSTKIEGO z przykładami w jeden post stworzy kobyłę której nikt nie przeczyta tylko i tak pójdzie naklepać pytanie. Taki sam los spotkał wątek "Jaki dron kupić" - wszytko co było na tamten okres zostało zebrane w jeden post z linkami do poszczególnych tematów i krótkim opisem które latadło do czego. Jeszcze tego samego dnia powstały dwa tematy "Co kupić".
Poza tym to jest forum hobbystów - naturalnym jest że jak cię coś interesuje (a nie tylko napaliłeś się jak szczerbaty na suchary bo zobaczyłeś na YT i masz zajawkę) to drążysz temat. Czytasz, oglądasz, zbierasz informacje. A jak cię nie interefere tylko chcesz polatać to idziesz w gotowce.

Noooo,ale jak chcesz to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sporządził takiego posta. Trochę kopania w szukajce i bez trudu ogarniesz. Może nawet ktoś to przeczyta... :mrgreen:
dambens pisze:Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam polskiego jezyka na komputerze :)
To nie przepraszaj tylko doinstaluj.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Poradnik FPV

Post autor: Japim »

Jeden gość już to zrobił - niejaki Joshua Bardwell:
https://www.fpvknowitall.com/ultimate-f ... ping-list/

Z tego co widzę stara się aktualizować na bieżąco na to co jest warte naszego zainteresowania.
Linki oczywiście ma sponsorowane - bo gość obecnie żyje z tego - więc jest to zrozumiałe. Skoro już pofatygował się i wyłożył kawę na ławę to może warto kupić z jego linka i jemu wpadnie kilka groszy/centów.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: Poradnik FPV

Post autor: dambens »

Verid, dzieki za posta ktory nic nie wnosi. Myslalem, ze i w dronie i w samolocie, potrzebny jest jakis autopilot dla bezpieczenstwa, ze przydaje sie osd, ze i tu i tu jest odbiornik i nadajnik do sterowania, i ze i tu i tu potrzeba nadajnika i odbiornika video. Fakt, moze moj temat jest troche od boku, i powinienem napisac "mam taki i taki samolot, co do niego wsadzic". I oczywiscie, jezeli moja wiedza bedzie wystarczajaca na tyle zeby napisac taki poradnik, to oczywiscie to uczynie. Na razie mialem nadzieje na pomoc bardziej doswiadczonych kolegow. Wiec jezeli nie masz zamiaru pomoc, to nie widze sensu pisac. I zaufaj mi, jezeli moglbym miec polskie znaki, to na pewno bym ich uzywal.

Japim, bardzo dziekuje za podpowiedz!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poradnik FPV

Post autor: Verid »

dambens pisze:Verid, dzieki za posta ktory nic nie wnosi
Wybacz ale za kolejny temat "może ktoś by mi zrobił bo mi się nie chce" nie będę ci dziękował.
dambens pisze:Myslalem
No i widzisz - jak chcesz to umiesz. Bez ultrawypasionego tematu pominąłeś tylko jeden komponent. Tak, to hobby dla ludzi myślących.
dambens pisze:Wiec jezeli nie masz zamiaru pomoc, to nie widze sensu pisac
To czy widzisz sens czy nie, nie ma najmniejszego wpływu na to czy i jaką odpowiedź dostaniesz. Nieśmiało tylko napomknę że takie roszczeniowe ględzenie na zasadzie "dawać mi tu odpowiedź a kto ma anse to morda w kubeł" bardzo szybko prowadzi do tego że czytanie forum staje się JEDYNĄ dostępną opcją dla takiego delikwenta.
dambens pisze:I zaufaj mi
To się raczej nie stanie w najbliższej mierzalnej przyszłości.

Odnośnie odpowiedzi Japim'a - takich sponsorowanych i nie tylko poradników wujek Google zwraca na pęczki i nie trzeba wcale szukać u anglojęzycznych (jakby ktoś miał z tym problem), już nie mówiąc że samo to forum jest pełne takich podpowiedzi. Wystarczy wejść w dowolny buildlog w klasie sprzętu która nas interesuje i mamy gotowe partlisty, jak rozmieścić, w jakie pułapki można się władować i czego unikać - ale nie, zawsze przyjdzie kolejny, ultra wyjątkowy nowicjusz z pytaniem co kupić no bo przecież jego problem/pomysł na latadło jest tak unikalny że nie ma absolutnie opcji żeby ktoś już o tym pisał wiec po co zaprzątać sobie głowę szukajką.
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Poradnik FPV

Post autor: df2 »

dambens pisze:I oczywiscie, jezeli moja wiedza bedzie wystarczajaca na tyle zeby napisac taki poradnik, to oczywiscie to uczynie.
Kiedy konkretnie Twoja wiedza będzie wystarczającą do napisania poradnika?
Skoro obiecujesz, że go napiszesz, ja chcę to przeczytać i ocenić czy czegoś nie pomijam. Może dowiem się czegoś nowego, a może nie?

Jakiś konkretny termin sobie wyznaczysz z tym zadaniem? :-)

dambens pisze:Na razie mialem nadzieje na pomoc bardziej doswiadczonych kolegow. Wiec jezeli nie masz zamiaru pomoc, to nie widze sensu pisac. I zaufaj mi, jezeli moglbym miec polskie znaki, to na pewno bym ich uzywal.
Ależ Verid bardzo pomaga. Jego pomoc jest niedoceniania przez noobów.

Jaki konkretnie masz problem z niemożliwą konfiguracją polskiego układu?
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: Poradnik FPV

Post autor: dambens »

df2,

Nie ma konkretnego terminu. Ale może, skoro jesteś taki hop do przodu, to mi odrobinę pomożesz?

Taka konfiguracja, że mieszkam w UK, mam służbowy laptop i jak z niego pisze, nawet przy zainstalowanym języku polskim, to nie wszystkie litery działaja. Rozumiem, że gdybym nie przeprosił za brak polskich znaków, to nawet byście tego nie zauważyli, a tak macie powód żeby się przyczepić do "nooba"?
dambens pisze:Wiec jezeli nie masz zamiaru pomoc, to nie widze sensu pisac.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poradnik FPV

Post autor: Verid »

dambens pisze: Rozumiem, że gdybym nie przeprosił za brak polskich znaków, to nawet byście tego nie zauważyli, a tak macie powód żeby się przyczepić do "nooba"?
Źle rozumiesz - gdybyś nie przeprosił byłbyś kolejnym noobem który nie tylko nie potrafi klawiatury ogarnąć ale jeszcze mu się wydaje że pisanie bez "ogonków" jest takie hop na czasie. Czytaj - żenująca dziecinada kwalifikująca się niemal natychmiast do kosza. A teraz jesteś noobem którego piecze w zadek bo ktoś mu wytknął ze nie ogarnia bo takie tekściki w stylu "pisze z komorki" czy "mam angielski laptop" to miały szansę zadziałać kilka lat temu a teraz to tylko wyraz niechciejstwa. Jeszcze jak cię mogę uszłoby tłumaczenie że to służbowy laptop i nie wolno ci przy nim gmerać instalatorami ale że już przyznałeś że doinstalowanie PL było uskuteczniane to sorry - coś skopałeś.
A co terminów - df2 jakoś się nie zarzekał jak żaba błota ze będzie brał udział w pisaniu czegokolwiek (w przeciwieństwie do ciebie) ani że się czuje na siłach wiec jedyny "hop do przodu" w tym wątku to taki jeden roszczeniowiec któremu się wydaje że pierdyliard pierwszy "artykuł-agregat" scalający wiedzę FPV w pigułkę rozwiąże problem nowicjuszy pytających o podstawy. I jeszcze odnośnie cytowania samego siebie - no cóż, może warto zacząć od siebie? Skoro nie masz jeszcze gotowego poradnika (nie pomogłeś) to w świetle proponowanych przez ciebie zasad twoja klepanina tutaj jest mocno bez sensu...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: Poradnik FPV

Post autor: dambens »

Verid, Wątpię, żeby dało się cokolwiek skopać podczas instalowania czegokolwiek na windzie. Zwyczajnie część liter w połączeniu z Altem przy ustawionym języku polskim służy jako jakieś dziwne skróty z którymi nie chce mi się walczyć. a co do klepaniny, to w porównaniu do Ciebie, jeżeli mam wiedzę i okazję komuś w czymś pomóc, to to robię, a jeżeli nie, to się nie odzywam. Ale nie, Ty wolisz przyjwalić się do świeżaka na forum, i pokazać mu miejsce w szeregu, bo w końcu masz już prawie 12k postów naklepane. Że też chce Ci się marnować czas na czcze gadki.

Koniec bezsensownej dyskusji, zapraszam na PW jak masz za dużo wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poradnik FPV

Post autor: Verid »

dambens pisze:Wątpię, żeby dało się cokolwiek skopać podczas instalowania czegokolwiek na windzie
Oj żarciki się kolegi trzymają :mrgreen:
dambens pisze:Zwyczajnie część liter w połączeniu z Altem przy ustawionym języku polskim służy jako jakieś dziwne skróty z którymi nie chce mi się walczyć.
Jesteś pewien ze ustawiłeś jako klawiaturę "Polski - programisty" a nie tylko "Polski"?
dambens pisze: a co do klepaniny, to w porównaniu do Ciebie, jeżeli mam wiedzę i okazję komuś w czymś pomóc, to to robię, a jeżeli nie, to się nie odzywam
To jakim cudem powstał ten wątek biorąc pod uwagę ostatni człon zdania?
dambens pisze:Ty wolisz przyjwalić się do świeżaka na forum, i pokazać mu miejsce w szeregu, bo w końcu masz już prawie 12k postów naklepane. Że też chce Ci się marnować czas na czcze gadki.
Po pierwsze, nie wiem skąd u "świeżaków" takie uwielbienie ilości postów - naprawdę gdzieś z tyłu potylicy ci się bzdurzy że te cyferki mają jakiekolwiek znaczenie po przekroczeniu pięćdziesiątego?
Po drugie - jak "świeżak" ma kłopoty ze zrozumieniem zasad panujących na tym forum to oczywiście podlega naprostowaniu i oczywiście nie uważam tego za czczą gadkę. Wyjaśnienie pewnych spraw na samym początku, nawet jeżeli przypadkiem przebiega ciut szorstko, ułatwia późniejszą komunikację.
Po trzecie - jeżeli masz ochotę dalej się kompromitować takimi gorzkimi żalami jak to okrutnie zostałeś potraktowany to tylko publicznie. Tylko ja mam mieć ubaw za darmochę?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Poradnik FPV

Post autor: Baqsthc »

Uwielbiam temperowanie nowych przez Verida :D Dambens, odpuść. Nie wygrasz, a to co pisze Verid to prawda. Gdyby nie robił tego co robi to byłby tutaj taki burdel że sobie nie wyobrażasz. Na forum wiedzy jest w pieruny, więc znajdź w odpowiednim dziale jakiś buildlog czegoś podobnego co chcesz zrobić i czytaj. Nie wiesz czegoś na temat jakiegoś elementu układanki? Znajdź go gdzieś indziej na forum. Pytania o podstawy to nie jest coś co jest tu mile widziane, bo podstawy zdobyć łatwo, szczególnie w czasach gdzie Drona Drona kontrabasem pogania.. A jeśli już będziesz miał jakiś poważniejszy problem (co gdzie podłączyć to nie jest poważny problem) to najpierw poszukaj, jak nie da rady, pytaj. A uwierz mi, to takie hobby gdzie lepiej wiedzieć więcej niż tylko to jak co i gdzie podłączyć. A zanim się za coś weźmiesz, lepiej spędź chociaż ten miesiąc na doszukiwanie informacji, inaczej daleko nie zajdziesz. I nie jestem złośliwy. Sam czytałem forum pół roku zanim w ogóle konto założyłem. A i tak dostałem po dupie za pytanie o pierdoły..
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: Poradnik FPV

Post autor: dambens »

Verid pisze:
dambens pisze:Zwyczajnie część liter w połączeniu z Altem przy ustawionym języku polskim służy jako jakieś dziwne skróty z którymi nie chce mi się walczyć.
Jesteś pewien ze ustawiłeś jako klawiaturę "Polski - programisty" a nie tylko "Polski"?
Tak.
Verid pisze:
dambens pisze: a co do klepaniny, to w porównaniu do Ciebie, jeżeli mam wiedzę i okazję komuś w czymś pomóc, to to robię, a jeżeli nie, to się nie odzywam
To jakim cudem powstał ten wątek biorąc pod uwagę ostatni człon zdania?
Przeczytaj jeszcze raz to zdanie, ale już ze zrozumieniem, potem jeszcze raz pierwszy post, to będziesz wiedział.
Verid pisze:
dambens pisze:Ty wolisz przyjwalić się do świeżaka na forum, i pokazać mu miejsce w szeregu, bo w końcu masz już prawie 12k postów naklepane. Że też chce Ci się marnować czas na czcze gadki.
Po pierwsze, nie wiem skąd u "świeżaków" takie uwielbienie ilości postów - naprawdę gdzieś z tyłu potylicy ci się bzdurzy że te cyferki mają jakiekolwiek znaczenie po przekroczeniu pięćdziesiątego?
Po drugie - jak "świeżak" ma kłopoty ze zrozumieniem zasad panujących na tym forum to oczywiście podlega naprostowaniu i oczywiście nie uważam tego za czczą gadkę. Wyjaśnienie pewnych spraw na samym początku, nawet jeżeli przypadkiem przebiega ciut szorstko, ułatwia późniejszą komunikację.
Po trzecie - jeżeli masz ochotę dalej się kompromitować takimi gorzkimi żalami jak to okrutnie zostałeś potraktowany to tylko publicznie. Tylko ja mam mieć ubaw za darmochę?
1. Gdybym miał jakiekolwiek wuelbienie do cyferek, to w Twoim tempie przez ponad rok obecności na forum miałbym grubo ponad 1500postów, a jak widzisz nie mam.
2. Z regulaminem forum się zapoznałem i wątpie żebym czegoś nie zrozumiał. No chyba, że jest jeszcze dział zasad wg. Verida.
3. Ja mam do siebie dystans, więc możemy się pośmiać. A Ty?


Baqsthc pisze:Uwielbiam temperowanie nowych przez Verida :D Dambens, odpuść. Nie wygrasz, a to co pisze Verid to prawda. Gdyby nie robił tego co robi to byłby tutaj taki burdel że sobie nie wyobrażasz.
Nie wątpie w to, co Verid robi dla forum, tylko niekoniecznie pozwolę w takim stylu wypowiadać się do mnie. Ja podchodzę do każdego z szacunkiem, i tego samego oczekuję. Na szorstkości polecam zmienić producenta papieru toaletowego ;)

I pewnie, czytam dużo, w drodze do pracy, w drodze z pracy, w domu, ale niestety doszukać się czegoś konkretnego spomiędzy pół miliona postrów czasem jest trudne ;) Dlatego zwyczajnie zapytałem, czy jest gdzieś taka podstawa skupiona w jednym miejscu, czy jednak nie. Kolega wyżej mógł ładnie w jednym zdaniu odpowiedzieć, że nie, i że jeżeli mam ochotę, wiedze, czas i możliwości to mogę coś takiego stworzyć. Wolał on jednak jak to fajnie mówisz, "temperować" czepiając się nieistotnych rzeczy :) I o ile dron drona dronem pogania, to trudno znaleźć info o komponentach, rozmieszczeniu w samolotach, którymi koledzy lataja na większe odległości.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Poradnik FPV

Post autor: Baqsthc »

I tutaj odeślę do buildlogów. Znajdź jakiś lepsiejszy I będziesz miał wszystko. Co, w którym miejscu, dlaczego a czasami i znajdą się jakieś wyniki co gdzie i dlaczego siało na coś innego. Build logi. Sam uwielbiam je czytać. Chodź to smutne że teraz wszyscy dronują a w parapetach jakoś cisza..
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: Poradnik FPV

Post autor: dambens »

Dzięki za podpowiedź, będę szukać :) Efektami swojej pracy, na pewno się pochwalę :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poradnik FPV

Post autor: Verid »

dambens pisze:rzeczytaj jeszcze raz to zdanie, ale już ze zrozumieniem, potem jeszcze raz pierwszy post, to będziesz wiedział.
Nie, nadal nie widzę związku pomiędzy "zróbcie mi poradnik" a twoim rzekomym udzielaniem pomocy. Jeżeli ci się wydaje że tak "poradnik" komukolwiek pomoże (poza tobą) to masz rację - wydaje ci się bo zostanie on potraktowany tak samo jak ty potraktowałeś już istniejące poradniki o tej tematyce. Ciepły mocz, szeroki strumień i te sprawy.
dambens pisze:Gdybym miał jakiekolwiek wuelbienie do cyferek
Skoro go nie masz to skąd cię wzięło na trucie farmazonów o tym że 12k postów predestynuje do czegokolwiek?
dambens pisze:Z regulaminem forum się zapoznałem i wątpie żebym czegoś nie zrozumiał. No chyba, że jest jeszcze dział zasad wg. Verida.
Regulamin doprecyzowuje tylko niektóre drobiazgi specyficzne dla tego forum a jest jeszcze coś takiego jak netykieta która między innymi nakazuje najpierw spróbować skorzystać z wiedzy którą ktoś nagromadził a dopiero potem klepać pytanie. "Weźmy się i zróbcie to" tez nie należy do dobrego tonu. I nie, nie są to zasady w.g Verida - powstały daleko przed tym jak Veridowi w ogóle przyśniło się FPV. Taki drobny przykład z nieco innego podwórka ale przesłanie identyczne: http://rtfm.killfile.pl/
dambens pisze:Ja mam do siebie dystans, więc możemy się pośmiać. A Ty?
Nie krępuj się :mrgreen:
dambens pisze:tylko niekoniecznie pozwolę w takim stylu wypowiadać się do mnie
Niespecjalnie masz na to wpływ, poza punktem niżej:
dambens pisze:Ja podchodzę do każdego z szacunkiem, i tego samego oczekuję
A u mnie na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Samo utrzymywanie temperatury ciała w okolicach 36,6 st.C to za mało.
dambens pisze:trudno znaleźć info o komponentach, rozmieszczeniu w samolotach, którymi koledzy lataja na większe odległości.
Wystarczy wizyta w ostatnio prężnym dziale z rekordami, sprawdzenie kto tam się wypowiada a następnie wyszukanie buildlogów tych osób - rzeczywiście, nie do przeskoczenia :roll:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ