kończy się tanio w Chinach....

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

kończy się tanio w Chinach....

Post autor: Rurek »

Dobra Zmiana dopadnie nasze prywatne zakupy w Chińczykowie... https://www.antyradio.pl/Technologia/In ... ress-25415
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: skazi »

Wg android.com.pl, to allegro maczało w tym palce :-)
https://android.com.pl/artykuly/152840- ... liexpress/
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: Kowal »

Nie bez powodu, gro towarów jest wysyłane z magazynów EU, a będzie coraz więcej :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: PiotrSz »

Allegro kiedyś było przyjazne dla sprzedających ale jak dowalili 10% prowizji od sprzedaży to wielu ludzi przestało sprzedawać przez allegro a tym samym mnie kasy z prowizji zostaje w kasie tego złodziejskiego portalu. Kiedyś było głośno że allegro wycina wysokimi prowizjami niektóre marki żeby otworzyć swój sklep z tym towarem.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: Rurek »

skazi pisze:Wg android.com.pl, to allegro maczało w tym palce :-)
https://android.com.pl/artykuly/152840- ... liexpress/
Tak tak właśnie to też w wielu miejscach doczytałem że Alledrogo chce wejść w deal z pocztą polską i dilować poprzez nowo stworzoną sieć paczkomatów (chcą wydymać inposta) ale póki co widzimy że inpost działa w ramach nowej platformy alledrogo-smart w najlepsze :-) i chyba wchodzenie w deal z poczta jest zbyt odległe w czasie... bo poczta to poczta i tam się nie da "na wczoraj" zrobić nowego systemu.
Ale tryby poszły w ruch i blokowanie konkurencji w postaci opodatkowania chińczyków zaczęło być wdrażane bo chyba ktoś tam się w poczcie i w resorcie infrastruktury ubzdurał że więcej zarobią wspierając pocztę i alledrogo udupiając chińczykowo....
Jak zwykle widać doraźny interes.... brak perspektywicznego myślenia, co ciekawe jeszcze kilka miesięcy temu byli tam w ministerstwie przewidujący ludzie którzy kładli nacisk na uruchomienie "nowego jedwabnego szlaku" czyli kanału CHrL--->PL ale chyba się nie przebili z tym że w perspektywie jest tu więcej do zarobienia na frachcie i spedycji i tranzycie....kurłamać :-(
[pośrednim efektem przymiarek do tego jedwabnego szlaku było "przymykanie" oka na nieovatowanie" drobnych przesyłek prywatnych z chińczykowa ale jak widać doraźny zysk będzie ważniejszy niż "niedrażnienie smoka" i próba dogadania dużo większego dilu w perspektywie...]
I jeszcze inna sprawa, gdzieniegdzie wyczytałem że nasze wspaniałe państwo nie wdrożyło dyrektywy unijnej dotyczącej zwolnienia z Vatu drobnostek do 22€ (45€ w przypadku prezentów) więc defacto te nasze wieloletnie tutaj opisy na forum że te magiczne 45€ zwalnia z opłat to o kant de potłuc....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: maxiiii »

A jak wyobrażacie sobie logistykę ściągania podatku od każdej przesyłki? :)
Tego to nawet w erze nie można:)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: PiotrSz »

Dzisiaj się mocno zdziwiłem, odebrałem paczkę szelkami DJI kupionymi na Ali. Przesyłka nada została z Chin, tracking Rumuński a paczka przyszła z Polską etykietą "Świat Paczek". Żeby było śmiesznej to paczka szła 7 dni :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:nasze wspaniałe państwo nie wdrożyło dyrektywy unijnej dotyczącej zwolnienia z Vatu drobnostek do 22€
Wdrozylo (art 51, ust. 1), tylko wylaczylo jej zastosowanie w przypadku towarow importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego (art. 51, ust. 3) :-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: maxiiii »

Do 22 euro UC nie pobiera pieniędzy. Sprawdzone.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: skazi »

maxiiii pisze:Do 22 euro UC nie pobiera pieniędzy. Sprawdzone.
Ja raz zapłaciłem vat za telefon który kosztował 20$, więc jak widzisz to nie jest taki pewniak.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: piwko »

Chińczyk powinien dostać Oskara za logistykę swoich wysyłek. Mam tam zakupów w ilości 200+ paczek. Różnie to szło. Wolniej i szybciej, ale zawsze dochodziło. Reklamacje uwzględniane w 100%. Jakie ma to znaczenie skąd to przychodzi? Czy z północy, czy z południa, czy z zachodu lub wschodu? W moim przypadku bez dodatkowych opłat. Ale mam prośbę do młodych i nie ostygłych. Nie nakręcajcie się i nie podpowiadajcie co można by tu jeszcze spier"#4%$ć. Milczenie jest złotem, mowa jest srebrem. Temat do zamknięcia, bo z tego zboża nie będzie...
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: WhiteElephant »

Jaki deal ma Poczta Polska z pocztą chińską? Wiemy, że po tamtej stronie najtańsze przesyłki są dotowane przez państwo, ale u nas ktoś to przecież musi dostarczyć = koszta. Czy jak dobrze się domyślam, PP dostaje jakąś kasę od chińczyków czy robi to charytatywnie?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: analogowy »

Charytatywnie to nikt nic nie robi. Umówmy się. PP dostaje pewnie jakąś działkę od ChinaPost.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: pawelsky »

WhiteElephant pisze:Jaki deal ma Poczta Polska z pocztą chińską?
Taki jaki wszyscy zrzeszeni w UPU

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kończy się tanio w Chinach....

Post autor: Adrián »

PiotrSz pisze:10% prowizji od sprzedaży
Czasem nie 9% ?
Tak czy siak, dużo.
ODPOWIEDZ