Burze słoneczne !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pan P. B.
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:18
Lokalizacja: Swarzędz

Burze słoneczne !!!

Post autor: Pan P. B. »

Witam

Czy ktoś z was miał dziś jakieś zakłócenia bądź problemy ze sprzętem GPS/magnetometry.
Podczas lotu zauważyłem dziwne zachowania w moim modelu między godzinami południowymi.
Zauważyłem na pewnym portalu, że dokładnie dziś mają miejsce dość znaczne burze słoneczne :shock:
http://www.n3kl.org/sun/noaa.html
Gdzie indziej nawet podawano ostrzeżenia o dużej sile promieniowania elektromagnetycznego.

Co wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Przy lataniu ważna jest pogoda na ziemi a nie na słońcu. GPS może się wysypać w każdej chwili z różnych przyczyn i nie ma co sobie tym głowy zawracać. Pilot jest od tego aby pilotować.

Jak coś nie gra proponuję poszukać przyczyn na pokładzie a nie zwalać na wszystko dookoła.
Pan P. B.
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:18
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Pan P. B. »

To się działo tylko w godzinach 12-13. normalnie model lata bardzo dobrze i nigdy mi nawet nie uciekał. Chyba kolega nie rozumie tematu mojego posta.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Nigdy nie uciekał :shock:? , no to raczej nie jest phantom. Rozumiem, rozumiem, 500 godzin w powietrzu FPV spędziłem, był czas poobserwować co nieco i temat dla mnie nie istnieje. Nie zauważyłem wpływu burz słonecznych na pilotowanie modelu.
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: konrad_p »

jelcyn pisze:Przy lataniu ważna jest pogoda na ziemi a nie na słońcu.
Kłania się tutaj czytanie ze zrozumieniem, lub nie wypowiadanie się na tematy na których się nie zna. :-/

Po drugie w ostatnim czasie zanotowano jeden z najsilniejszych rozbłysków na słońcu typu X.
Wiatr słoneczny przemierza przestrzeń z prędkością 1400 km/s i właśnie dotarł do ziemi. W komunikacie NASA ostrzega o lokalnych zakłócenia w działaniu elektroniki i łączności radiowej. Dokładnie około 12 dziś nie szło złapać kilku stacji radiowych. Trwało to około 15-20 min. Zaobserwowałem również kilka innych nie spotykanych do tej pory zakłóceń przyżądów pomiarowych. Też trwało to 15 min. No chyba, że zadziałała zasada wyłącz i włącz ponownie. ;-)
NASA poinformowała również, że satelity powinny działać normalnie, co tłumacząc na nasze- mogą być zaniki sygnału GPS.

Rozbłysk lub jak kto woli wybuch typu X jest to najpotężniejszy rozbłysk jaki zanotowano na słońcu. Jeśli ziemia znajdzie się w osi tego rozbłysku to wiatr zdmuchnie atmosferę z ziemi i skończy się życie na ziemi jakie znamy dotychczas. :-D

Po trzecie przychylam się do stwierdzenia
jelcyn pisze: Jak coś nie gra proponuję poszukać przyczyn na pokładzie a nie zwalać na wszystko dookoła.
:-D :-D :-D
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

konrad_p pisze:Jeśli ziemia znajdzie się w osi tego rozbłysku to wiatr zdmuchnie atmosferę z ziemi i skończy się życie na ziemi jakie znamy dotychczas. :-D
I bardzo dobrze. Ostatnio na Ziemi atmosfera jest jakaś nieciekawa ;-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

konrad_p
tak jak mówisz
radzę sprawdzać ja mam aplikacje na androida i ostrzega z wyprzedzeniem
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: konrad_p »

Ładziak pisze:I bardzo dobrze. Ostatnio na Ziemi atmosfera jest jakaś nieciekawa
No chyba pierwszy raz zgodzę się z Tobą bez zastrzeżeń :-D
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

kefir pisze:konrad_p
tak jak mówisz
radzę sprawdzać ja mam aplikacje na androida i ostrzega z wyprzedzeniem
To ja poproszę namiar na aplikację.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

jelcyn pisze:...500 godzin w powietrzu FPV spędziłem, był czas poobserwować co nieco i temat dla mnie nie istnieje. Nie zauważyłem wpływu burz słonecznych na pilotowanie modelu.
Z punktu widzenia Parapetu tak to wygląda, z perspektywy wielowirnikowca już gorzej.
Przypominam że żyrandol nie SZYBUJE...

Fiszbin
Aplikacja na andka :
Solar Activity Monitor (SAM) j
lub
Solar Wind
obie dostępne w Google Play
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Fiszbin pisze:
kefir pisze:konrad_p
tak jak mówisz
radzę sprawdzać ja mam aplikacje na androida i ostrzega z wyprzedzeniem
To ja poproszę namiar na aplikację.
Szukaj pod hasłem 'solar activity monitor'

Apka pod Androida z której korzystam jako widget
https://play.google.com/store/apps/deta ... .sam&hl=pl

EDIT: ops.. jacekV mnie ubiegł...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

jacekV pisze:Z punktu widzenia Parapetu tak to wygląda, z perspektywy wielowirnikowca już gorzej.
Przypominam że żyrandol nie SZYBUJE...
Helik rc też nie szybuje, a jakoś sobie piloci radzą bez gyro, acc, a o mag i gps nawet nie wspominam bo kto bez tego nie umie lecieć ten jest pussy. No ale fakt że w tych badziewiakach żyrandolakach z elektroniką na wierzchu nawet ptasie odchody mogą narobić biedy.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

jelcyn pisze:
jacekV pisze:Z punktu widzenia Parapetu tak to wygląda, z perspektywy wielowirnikowca już gorzej.
Przypominam że żyrandol nie SZYBUJE...
Helik rc też nie szybuje, a jakoś sobie piloci radzą bez gyro, acc, a o mag i gps nawet nie wspominam. No ale fakt że w tych badziewiakach żyrandolakach z elektroniką na wierzchu nawet ptasie odchody mogą narobić biedy.
Biedaku, ktoś Ci kedyś zrobił krzywdę żyrandolem... to faktycznie musiałaby być smutne zdarzenie w Twoim życiu...

EDYTA; jak zmieniasz treść posta na obrazliwą to przynajmniej zadbaj o to aby wszyscy widzieli... pussy girl...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

A już myślałem że zacząłeś pisać do rzeczy. Biedaku.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

jelcyn pisze:A już myślałem że zacząłeś pisać do rzeczy. Biedaku.
Widzisz... ? Myślenie Ci szkodzi... zaprzestań bo sobie krzywdę wyrządzisz

Temat dotyczy Aktywności słońca a nie pluciu wszem i wobec
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
ODPOWIEDZ