OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ 250

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: Adrián »



Pomiar DJI Mavic Pro z hmm metra?

Dji spark

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:W petycji którą zalinkowałeś chodzi przecież tylko i wyłącznie o poziom hałasu.
A Ty przeczytales uwaznie o czym jest ta petycja, czy jestes kolejnym ktory postanowil sobie ot tak cos naskrobac w tym watku?
maxiiii pisze:90 decybeli to młot pneumatyczny z odległości jednego metra.
Jasne...
maxiiii pisze:Czy twoje drony będące na wysokości 120 metrów mają 90 decybeli?
To ile ich masz w odległości jednego metra?
Nie ma znaczenia na jakiej wysokosci bedziesz mial drona, i nie ma znaczenia ile bedziesz mial dronow w odleglosci jednego metra. Wazne jaka jest proponowana metoda pomiaru ktora srednio przystaje do realiow droniarskich i tejze metody pomiaru oraz wdrozenia okresu przejsciowego dotyczy ta petycja.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: maxiiii »

pawelsky pisze:A Ty przeczytales uwaznie o czym jest ta petycja, czy jestes kolejnym ktory postanowil sobie ot tak cos naskrobac w tym watku?
Mam odmienne zdanie od twojego.
I ta petycja związana jest tylko z hałasem i niczym więcej. (czytaj argument1,2,3,4).

Może napiszesz mi jaki jest tam jeszcze poruszany temat.
Sound-pressure-3244078-PL.jpg
Sound-pressure-3244078-PL.jpg (48.47 KiB) Przejrzano 3653 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:I ta petycja związana jest tylko z hałasem i niczym więcej. (czytaj argument1,2,3,4).
Rownie dobrze moglbys napisac ze ta petycja jest zwiazana tylko z dronami i niczym wiecej.
maxiiii pisze:Może napiszesz mi jaki jest tam jeszcze poruszany temat.
Napisalem Ci juz w poprzednim poscie.

A co do odmiennosci zdan tu masz oryginal grafiki na ktora sie powolujesz. Mlot pneumatyczny/pila lancuchowa itp to okolice od 100dB w gore...
Obrazek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: maxiiii »

Samo to, że sponsorem jet DJI i w treści petycji ciągle powtarza się, że producenci muszą mieć czas na wdrożenie nowej normy świadczy tylko o problemach producenta. A co mnie obchodzi producent (czytaj DJI). Dla mnie jako użytkownika zmniejszenie hałasu jest pozytywnym objawem zmian cywilizacyjnych (tak jak segregacja śmieci).
Zmiany mają dotyczyć producentów a nie naszych samoróbek.
To tak samo jak z producentami samochodów, mniejsza emisja spalin to lepsze powietrze. Ale koszty producenta większe. I to ma mnie smucić, że wolzwagen zarobi mniej? Znowu co mnie obchodzi jego zysk, mnie obchodzi auto które mniej pali i czystsze powietrze.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie :
Może napiszesz mi jaki jest tam jeszcze poruszany temat.

Oprócz tego zauważyłem, że od pewnego czasu zmienił ci się sposób pisania, coraz więcej cytatów. Ale co mi do tego.:)

Kto chce niech tę petycję podpisze, ja jej nie podpiszę.
Oprócz tego jakie znaczenie ma 10 000 podpisów na całą Europę. Nikt tego w europarlamencie nie będzie nawet czytał.:(

EDIT

moim zdaniem ta petycja to zwykłe zbieranie maili przez DJI. Wystarczy przeczytać politykę prywatności do kogo trafi lista nazwisk i maili. Gotowa baza danych maili osób zainteresowanych dronami.
A u "partnerów biznesowych " nawet nie obowiązuje RODO bo to już nie Europa:(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:Samo to, że sponsorem jet DJI i w treści petycji ciągle powtarza się, że producenci muszą mieć czas na wdrożenie nowej normy świadczy tylko o problemach producenta.
Ano to ze jak producent nie bedzie mogl sprzedawac swoich produktow to ludzie nie beda mogli ich kupowac, a te ktore juz kupili nie beda spelniac norm i nie beda mogly byc uzywane. Dodatkowo spelnienie dodatkowych norm bedzie oznaczac wieksze koszty ktore koniec koncow pokryje kupujacy. Dodatkowo brak okresu przejsciowego nijak ma sie do przemyslanego prawodawstwa.
maxiiii pisze:Dla mnie jako użytkownika zmniejszenie hałasu jest pozytywnym objawem zmian cywilizacyjnych (tak jak segregacja śmieci).
I nikt nie mowi ze zmniejszenie halasu nie jest dobre. Chodzi o to, aby normy byly ustawiane z sensem i na podstawie racjonalnych przeslanek a nie przypadkowo zdefiniowanych poziomow i metod pomiaru niekoniecznie przystajacych do zastosowania.
maxiiii pisze:Zmiany mają dotyczyć producentów a nie naszych samoróbek.
No zaraz, skoro tak Ci zalezy na zmianach cywylizacyjnych to chyba i w swoich samorobkach zredukujesz poziom halasu. W przeciwnym razie bylbys hipokryta.
maxiiii pisze:To tak samo jak z producentami samochodów, mniejsza emisja spalin to lepsze powietrze. Ale koszty producenta większe. I to ma mnie smucić, że wolzwagen zarobi mniej?
VW zarobi wystarczajaco, Ty zas kupujac kolejny samochod zaplacisz wiecej :)
maxiiii pisze:Nie odpowiedziałeś na moje pytanie :
To ze nie zrozumiales odpowiedzi nie oznacza ze Ci jej nie udzielilem.
maxiiii pisze:od pewnego czasu zmienił ci się sposób pisania, coraz więcej cytatów. Ale co mi do tego.:)
No wlasnie, co Ci do tego?
maxiiii pisze:Kto chce niech tę petycję podpisze, ja jej nie podpiszę.
Na tym polegaja petycje - kto chce podpisuje, kto nie chce nie podpisuje, ale jesli argumentujac przeciw bedziesz uzywal nieprawdziwych argumentow zostaniesz sprostowany, czy Ci sie to podoba czy nie.
maxiiii pisze:moim zdaniem ta petycja to zwykłe zbieranie maili przez DJI.
DJI ma wystarczajaco duzo maili z rejestracji swoich zabawek...
maxiiii pisze:Wystarczy przeczytać politykę prywatności do kogo trafi lista nazwisk i maili.
Na tym polega polityka prywatnosci, czytasz i albo sie na nia zgadzasz albo nie. Twoja decyzja.
maxiiii pisze:A u "partnerów biznesowych " nawet nie obowiązuje RODO bo to już nie Europa:(
Ale NODE/DJI GmbH obowiazuje bo to Europa i przekazywanie informacji poza Europe rowniez jest objete RODO.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA OPERATORÓW BEZZAŁOGOWCÓW POWYŻEJ

Post autor: Głuś »

Nie chcę wchodzić między młot, a kowadło, ale jedną rzecz trzeba przyznać, ta petycja pod względem technicznym jest totalnie spi****** przez co, dla kogoś kto ma podstawowe pojęcie, oddane w niej głosy mogą być bezwartościowe. Pomińmy fakt że jedna osoba może mieć kilka/kilkanaście adresów e-mail, ale bez jakiejkolwiek weryfikacji e-mail można w zasadzie napisać skrypt, który z dobrą listą proxy napyka sporo głosów...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: s050197 »

[MOD - przeniesione z wątku o Mavic Mini]

Latttam pisze:
Te 250g w świetle nowych przepisów to zaleta...
Jakich nowych przepisów?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Latttam »

Ano, wielce "zatroskana" o obywateli Unia (i walcząca z "łamaniem konstytucji w Polsce" :D ) w czerwcu wprowadza nowe przepisy:

Prawo UE i drony w 2020 | Blog sklepu MegaDron.pl
https://megadron.pl/pl/blog/prawo-ue-i- ... 75645.html

Dronowe prawo unijne zacznie obowiązywać od czerwca 2020 roku - Świat Dronów
http://www.swiatdronow.pl/dronowe-prawo ... -2020-roku

Drony. Od 2020 roku w krajach UE będzie obowiązek rejestracji dronów - Biznes
https://biznes.radiozet.pl/Prawo-pracy/ ... cji-dronow

Odbiorniki ADS-B we wszystkich dronach DJI od 2020 roku - Drones24.info
https://drones24.info/2019/06/odbiornik ... 2020-roku/

Nowe wspólne przepisy europejskie dla bezzałogowych statków powietrznych stały się faktem
https://droneradar.eu/blog/2019/06/12/n ... ie-faktem/

Nowe prawo UE dotyczące dronów. Będą rejestrowane | Fotoblogia.pl
https://fotoblogia.pl/13975,unia-europe ... ie-dronami

Komisja Europejska zastępuje prawem EU krajowe przepisy dotyczące dronów
https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilo ... -prawem-ue
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: s050197 »

Czyli nie chodziło ci o nowe przepisy ale przyszłe przepisy :-P

Jeśli w ogóle wejdzie to w życie w PL, to moim skromnym zdaniem zwiększy się jedynie "szara strefa" latających, nikt nie będzie się przejmował jakimiś kretyńskimi kategoriami wszystkiego (i obszarów i urządzeń i ch.. wie jeszcze czego).
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

s050197 pisze:Jeśli w ogóle wejdzie to w życie w PL
Wejdzie
s050197 pisze:nikt nie będzie się przejmował jakimiś kretyńskimi kategoriami wszystkiego (i obszarów i urządzeń i ch.. wie jeszcze czego).
Proponuje nieco uwazniej zapoznac sie z przepisami przed zastosowaniem okreslen typu "kretynskie" i "ch... wie czego", bo tak naprawde najbardziej chyba restrykcyjnym elementem nowego rozporzadzenia jest sztywna maksymalna wysokosc lotow. Pozostale nie sa ani szczegolnie kretynskie, ani szczegolnie obciazajace dla latajacych i tak naprawde nie za wiele zmieniaja w porownaniu do stanu obecnego.
Latttam pisze: Drony. Od 2020 roku w krajach UE będzie obowiązek rejestracji dronów - Biznes
https://biznes.radiozet.pl/Prawo-pracy/ ... cji-dronow
Nowe prawo UE dotyczące dronów. Będą rejestrowane | Fotoblogia.pl
https://fotoblogia.pl/13975,unia-europe ... ie-dronami
Proponuje usunac te dwa linki bo powielaja nieprawdziwe informacje. Nowe przepisy nie wymagaja rejestracji dronow.
Latttam pisze:Odbiorniki ADS-B we wszystkich dronach DJI od 2020 roku - Drones24.info
https://drones24.info/2019/06/odbiornik ... 2020-roku/
Ten rowniez nie pasuje do dyskusji bo mozna odniesc wrazenie ze odbiorniki ADS-B beda zaraz dla wszystkich obowiazkowe...

Mysle ze warto by bylo watek dotyczacy przepisow przeniesc w odpowiedniejsze miejsce, np. tu:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=44934
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Z.W15 »

Latttam pisze:Drony. Od 2020 roku w krajach UE będzie obowiązek rejestracji dronów - Biznes
W kanadzie juz to mamy od 1 czerwca,powyzej 250g rejestracja i pozwolenie na loty .
z tym, zeby zarejestrowac dron musi byc firmy uznanej przez legalizatora.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

Z.W15 pisze:W kanadzie juz to mamy od 1 czerwca,powyzej 250g rejestracja i pozwolenie na loty .
z tym, zeby zarejestrowac dron musi byc firmy uznanej przez legalizatora.
Fajnie, tylko ze w Europie nikt tego nie wymaga. Potencjalna rejestracja dotyczy operatora, nie drona, to zasadnicza roznica...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: rc.fpv.poland »

Operatora? To lepiej czy gorzej?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

rc.fpv.poland pisze:Operatora? To lepiej czy gorzej?
Lepiej, bo rejestrujesz sie raz niezaleznie od tego ile latadel posiadasz.
ODPOWIEDZ