Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: TorFPV »

Cześć,

może miał ktoś podobny przypadek:

Miesiąc temu kupiłem używane auto z salonu skody w mieście X. Prosiłem o jazdę próbną gdzie można się rozpędzić co najmniej do 160km/h, jednakże nie było takiej możliwości bo Pan stwierdził, że nie ma tutaj takiej drogi. 90% czas to autostrady dlatego chciałem przetestować. Jazda próbna po mieście z prędkością do 80km/h wszystko okej.

Po wyjechaniu z salonu przy 160km/h (wykrakałem ?)mam straszne dudnienie w aucie. Szarpanie silnika przy odejmowaniu i dodawaniu gazu. W autoryzowanym serwisie w mieście Y stwierdzono sprzęgło na wykończeniu oraz kończące się koło dwumasy. Koszt wymiany to jest ~18% wartości auta.

Czy ktoś miał podobny przypadek ? Czuję się oszukany i chciałbym koszty naprawy zrzucić na salon X który wydał mi to auto nie wspominając słowem o wyżej wymienionych przypadłościach.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: maxiiii »

A reklamację składałeś?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: pawelsky »

@toretto1995 Pamietaj ze mozesz skorzystac z rekojmi.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: TorFPV »

Dzwoniłem do salonu gdzie kupowałem auto. Stwierdzili, że jest to część zużywająca się i może zużyć się po miesiącu eksploatacji. Poinformował mnie, że oczywiście mogę złożyć reklamację do ich działu i będą rozpatrywać. Aczkolwiek pierwsze co chciałbym zasięgnąć opinii osób która już przez to przechodziły ewentualnie opinii prawnika jak to wygląda.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: bagger »

Wyjechałeś z salonu, stwierdziłeś ze auto nie jedzie tak jak powinno i nie pojechałeś do nich z reklamacją? Miesiąc później, zaczynasz myśleć ze trzeba reklamować? Co byś pomyślał o takim kliencie?
Pozdrawiam, Jarek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: lesz »

prawnik niet, ale mialem swoje przygody z VAG i ich 2masami/sprzeglami
bedzie ciezko - salon zasloni sie, ze zajechales sprzeglo/2mas przez ten miesiac jezdzac np. agresywnie (co jest do zrobienia i sam mowiles 160+ ;) )
prawde mowiac, jesli padala 2masa przy zakupie to powinienes to wyczuc w czasie jazdy nawet przy 80
dajesz np. 4 bieg, obroty powiedzmy od 2000 (ma byc duzo momentu po wcisnieciu) i do dechy, jesli 2mas pada to bedzie czuc bicie (mniejsze czy wieksze zalezy ile do zdechniecia) bo nie bedzie niutkow mogl przeniesc dalej
sprzeglo (bazarowa metoda) to niby wysokosc gdzie chwyta = wskazuje na zuzycie, ale tutaj serwis moze "naprawic" docisk :(
do szarpania przy dodawaniu i odejmowaniu gazu sprawdz jeszcze poduszki silnika, tez moga byc juz na wykonczeniu i potegowac 2mase

BTW, zly chips silnika bardzo skracal zywot 2 masy, szczegolnie gdy ktos lubil dac do dechy z niskich obrotow, choc i bez chipsa 2mas pada jak mucha w VAG
Ostatnio zmieniony piątek 17 sie 2018, 07:59 przez lesz, łącznie zmieniany 1 raz.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: maxiiii »

Najpierw wizyta u rzeczoznawcy (ok 500 zł). Jeżeli opinia będzie dla ciebie pozytywna to reklamacja z rękojmi z dołączoną opinią, na piśmie najlepiej pocztą z ZPO. Jeżeli będzie niepozytywna zostanie ci naprawić auto i cieszyć się sprawnym samochodem.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: Głuś »

toretto1995, przejrzyj na YT kanał Waldka motodoradcy, albo u Micha od miłośników 4 kółek nie pamiętam dokładnie u którego z nich (może i o obu), ale był cały odcinek o tym :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: piwko »

A z którego salonu sprzedającego używana auta w Polsce można wyjechać 160 km/h? To też może być sprawdzone ;) Moim zdaniem radio za cicho grało...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: maxiiii »

Violet pisze:od reklamacji przysluguje też odwolanie
Do pana boga lub sekretarza kc.
Mając taką wiedzę lepiej już nie podpowiadaj.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: TorFPV »

Violet, prawie trafiłeś, odwołanie pomogło. Temat już załatwiony, obyło się bez spraw i innych tego typu rzeczy.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: piwko »

"Do pana boga lub sekretarza kc."
Nie wiem skąd taka wiedza u ciebie, ale po to są kolejne stopnie odwoływania/zaskarżania/zażalenia się/skarżenia DLA obywatela żeby korzystać z tego do skutku, jeśli czujesz się niewinny...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: maxiiii »

piwko pisze:Nie wiem skąd taka wiedza u ciebie
czytam, czytam, czytam ....
piwko pisze:ale po to są kolejne stopnie odwoływania/zaskarżania/zażalenia się/skarżenia DLA obywatela
W reklamacji ? :) :)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: Jagoda »

toretto1995 pisze: Temat już załatwiony, obyło się bez spraw i innych tego typu rzeczy.
Skrobnij coś więcej.Czy coś pisałeś czy wsio na słowo przez tel. itp.

Pytam, bo szykuję się do "poważnej rozmowy" z autoryzowanym serwisem.
Pod koniec ub. roku wymiana pompy paliwa w baku- gwarancja dwa lata.
Teraz autko zgasło podczas jazdy i nie dało się odpalić.Serwis twierdzi, że zostało spuszczone paliwo przez nacięty gumowy łącznik wlewu z bakiem.
Ale wskaźnik paliwa (ten w w/w pompie) wskazywał 3/4, a ponad to czujnik ciśnienia paliwa (ten w pompie wysokiego ciśnienia - wtrysk bezp. benzyna) się nie odezwał.
Coś czuję, że jestem wrabiany.
Ps.
Co by nie było - "sorry" dla wszystkich za dygresję.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jakiś prawnik na sali ? (wadliwe auto)

Post autor: TorFPV »

Jadąc na wakacje uzgodniłem z serwisem, że zostawię im auto na cały tydzień by mogli konkretnie przeanalizować z jakiego powodu są te drgania i szarpnięcia i, że proszę o raport z tego bo móc przedstawić to mojemu mechanikowi.

Jak oddawałem auto to przejechaliśmy się jeszcze raz na jazdę próbną z Panem który to auto mi sprzedawał, gdzie pokazałem wszystkie problemy i spokojnym głosem dodałem, że jeśli okaże się to być ukrytymi wadami to, znam swoje prawa i nie zostawię tego tak po prostu.

Po powrocie dostałem notke z informacją że zostały wymienione tarcze które okazały się być krzywe i 1 poduszkę skrzyni biegów która z zewnątrz wyglądała idealnie.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ