Poli'ego wygłupy z projektu stratosferycznego

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Poli'ego wygłupy z projektu stratosferycznego

Post autor: Poli25 »

Pomyślałeś o pozwoleniach na taki lot. Samoloty pasażerskie latają na wysokości 10km-15km. Nie sądzę aby było cię stać uzyskać takie pozwolenia. Ale próbować zawsze można.
Barnaba
Posty: 28
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Barnaba »

Poli25, nie wiem czy czytałeś wątek od początku. Jestem w kontakcie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, Państwową Agencją Żeglugi Powietrznej i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Taki balon już puszczałem legalnie w Polsce, o takim przedsięwzięciu informowane jest wojsko, jest publikowany NOTAM, cała przestrzeń powietrzna jest poinformowana. Przede wszystkim odradzam komukolwiek puszczania balonu meteo bez uzyskania zgody PAŻP.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Assur92 »

Myślę że na razie o pozwolenia nie ma co się martwić, a nawet jak już to na pewno istnieje jakieś forum o balonach i przecież oni też muszą załatwiać pozwolenia więc będzie tam też wiedza gdzie się zgłosić i z czym. Najpierw zacząłbym od osiągnięcia w poziomie stabilnego linku RC/video. Pomijając temat przepisów i temperatur które myślę że są największą niewiadomą jak się model na to zachowa(serwa przede wszystkim bo można zrobić podgrzewanie autopilota i baterii) to mój model spokojnie by dał radę mieć link RC i video.

maxiiii, ja akurat "na przyrządy" nie lubię latać, dla mnie to nie jest frajda czy coś, dla mnie frajdą jest podziwianie widoczków ;) Oczywiście leciałem na same przyrządy gdy miałem awarię kamery lub przejmowałem "w locie" model znajomego podczas jazdy autem gdzie fox z bacikiem nie miał odbioru, tylko kierowałem się samymi danymi które idą telemetrią.
Opóźnienia rzędu 2sekund przy samolotach które nie latają xxxkm/h nad samą ziemią jest prawie że pomijalne bo samo odebranie wideo, zareagowanie i odebranie sygnału przez model też zajmuje dobrą chwilę o której nawet nie myślisz.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: maxiiii »

To znaczy, że wolisz rude ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Verid »

A ty nie blondynki tylko łyse i na dodatek po ćmaku i z zawiązanymi oczyma. Latanie na same przyrządy to taka sama zabawa jak stary symulator lotu pod DOS'em na 386Dx40Mhz z tą różnicą że gdzieś tam buja się pianka po niebie. Ekscytujące jak pasjans pod Windowsem. Normalnie adrenalina aż buzuje :roll: Owszem, da się. Ale po cholerę? Taniej ci wyjdzie ściągnąć jakiś abadonware typu F-177A czy LHX i możesz po całym świecie latać kontrolując wszystkie parametry lotu i popijając kawkę.
Porównanie z pilotem bombowca jest co najmniej nieuprawnione bo jak sobie lecisz i kawujesz przy okazji to ci tyłka nie odstrzelą, jak ci się coś popiętroli to zapinasz AP i pianeczka posłusznie wraca do domu a nawet jakbyś coś totalnie skiepścił i mimo wszysto wycedził to tracisz tylko model a nie życie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Poli25 »

:-P
Ostatnio zmieniony sobota 14 kwie 2018, 06:58 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:A widziałeś lub słyszałeś o balonie lecącym na wysokości np: 10km bo ja nie.
Służę
https://pl.wikipedia.org/wiki/Balon_stratosferyczny
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Poli25 »

:-P
Ostatnio zmieniony sobota 14 kwie 2018, 06:59 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:A przeczytałeś wymiary takiego balonu
A przeczytałeś że podane wymiary dotyczą balonów załogowych z ciśnieniową gondolą? O wspomnianych tam i zalinkowanych balonach meteo (identyczny zasięg w pionie) też pewnie nigdy nie słyszałeś? No to proszę link skoro z artykułu sam nie potrafisz go wyłuskać:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Balon_meteorologiczny
Poli25 pisze:Ale nie zaśmiecajmy forum takimi rzeczami
No to było się najpierw douczyć a nie teraz podwijać ogon pod siebie zasłaniając się dbałością o czystość wątku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Poli25 »

Nie podwijam ogona, tylko chodzi o koszty jakie są związane z tym projektem. No chyba że autor projektu dysponuje sporymi finansami i wiedzą.
Ostatnio zmieniony sobota 14 kwie 2018, 06:59 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Verid »

A co ty się martwisz jego finansami co? Najpierw o balonach nie słyszałeś, z czystością wątku się nie udało to teraz jego kasę liczysz. Idźże chłopie polatać a nie się wydurniasz bez sensu szukając dziury gdzie jej nie ma.
Ten wredny...
Barnaba
Posty: 28
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Barnaba »

Poli25 pisze:
Poli25 pisze:Ale nie zaśmiecajmy forum takimi rzeczami
No to było się najpierw douczyć a nie teraz podwijać ogon pod siebie zasłaniając się dbałością o czystość wątku.
Nie podwijam ogona, tylko chodzi o koszty jakie są związane z tym projektem. No chyba że autor projektu dysponuje sporymi finansami i wiedzą.
Nie wiem czy moje odpowiedzi są dla Ciebie niewidoczne czy co. Realizowałem taki projekt i zrealizuję jeszcze raz (o ile uporam się z przeciwnościami ;) ).


Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Poli25 »

Barnaba pisze:Nie wiem czy moje odpowiedzi są dla Ciebie niewidoczne czy co. Realizowałem taki projekt i zrealizuję jeszcze raz (o ile uporam się z przeciwnościami ;) ).
A możesz pokazać ten projekt, chętnie zobaczę.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex ASW 28 v.2 + Arkbird 2.0 - projekt stratosferyc

Post autor: Verid »

Poli25 pisze:A możesz pokazać ten projekt, chętnie zobaczę.
I nagle śmiecenie w temacie przestało przeszkadzać...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ