Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 08 maja 2016, 20:24
Lokalizacja: Żyrardów

Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: radek »

Koledzy i koleżanki pomocy, zamówiłem sobie takie o to skrzydełko sonicmodell F1 po czym otrzymałem informację z tnt że będzie odprawa celna.
Wypełniłem formularz, wysłałem dokumenty i ...... poprosili o deklarację zgodności CE :shock:
co radzicie? w międzyczasie napiszę do producenta.

https://www.banggood.com/Sonicmodell-F1 ... rehouse=CN

Radek
----------------------
Funtic II FPV (umarł), YAK-3 ESA, dron95mm, eachine 250, Mini Talon, NPN Spitfire mkV, c-ray 180 wing, sonicmodell F1, Babyhawk-R, mini AR Wing, MTD
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: kuczy »

radek, wiadomo, od dawna, ze rzeczy z chin nie zamawia się kurierem. Zwlaszcza duzych. Banggood raczej nie ma mozliwosci wystawienia deklaracji bo znajduje, ze jej po prostu nie ma. Napisz co odpisal sklep
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Andych »

SonicModell has a more than 1,500 square-meters factory equipped with 5 production lines. We have been certified by ISO9001:2000 Quality Management System,our products meet CE and FCC approvals and company with the EU's ROHS.As soon as the products are rolled off production lines,they will be inspected by 10 QC inspectors with rigorous tests.
http://www.sonicmodell.com/about/
CE powinno być na opakowaniu lub w środku.
Pozdrawiam
Andrzej
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: credens »

kuczy pisze:radek, wiadomo, od dawna, ze rzeczy z chin nie zamawia się kurierem. Zwlaszcza duzych. Banggood raczej nie ma mozliwosci wystawienia deklaracji bo znajduje, ze jej po prostu nie ma. Napisz co odpisal sklep
Potwierdzam. Zamawiałem na banggod SJCAM dwa lata temu i był dhl w promocji za 10 zł dostawa w 3 dni. Skusiłem się i musiałem zapłacić spore opłaty "celno-skarbowe". Paczka przepakowywana w kraju, brak jakiejkolwiek pieczątki UC tylko kwitek z DHL, że do zapłaty tyle i tyle i że DHL w moim imieniu uiściło ta opłatę. Czuję, że robią na tym wałki ale nie chciało mi się z nimi szarpać. Koniec końców cenowo wyszło prawie to samo co u nas bym zapłacił.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Adrián »

To nic odkrywczego.
Jak nie musisz, to się nie bierze kurierem.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 08 maja 2016, 20:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: radek »

ehhh co za pech, najpierw paczka się zgubiła w CN a teraz to.
'Andych' dzięki za info, szukałem na stronie producenta, ale nie znalazłem nić do pobrania.
Radek
----------------------
Funtic II FPV (umarł), YAK-3 ESA, dron95mm, eachine 250, Mini Talon, NPN Spitfire mkV, c-ray 180 wing, sonicmodell F1, Babyhawk-R, mini AR Wing, MTD
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: kuczy »

radek, Często gęsto w Chinach masz piękne loga na stronie, natomiast nie mają one pokrycia w rzeczywistości.

Przykład? - produkcja płytek drukowanych AllPCB.com -wszystko super extra - na Amerykę potrzebna jest certyfikacja laminatu "UL" - na ich stronie piękne logo UL. Pierwsze pytanie mailowe - czy możliwe jest zamówienie płytki zgodnej z UL: TAK.
kolejne pytanie: w takim razie prosimy o numer nadany przez jednostkę certyfikującą UL (muszą podać): cisza.............

Kontakt z UL-Polska: nie mamy tej firmy w swojej bazie..........................................................

z CE jest pikus, bo CE mało co oznacza, ale jak widzisz Chińczyk umie umieścić wszystko - ale co do czego to są jaja....
Awatar użytkownika
radek
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 08 maja 2016, 20:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: radek »

No nic, napiszę, że oznaczenia są na pudełku lub w środku a tymczasem poczekam na odpowiedź od producenta.
Ciekawe co będzie jak ich tam nie znajdą, paczka wróci do CN, zapłacę karę porządkową czy zutylizują mi skrzydełko?

Radek
----------------------
Funtic II FPV (umarł), YAK-3 ESA, dron95mm, eachine 250, Mini Talon, NPN Spitfire mkV, c-ray 180 wing, sonicmodell F1, Babyhawk-R, mini AR Wing, MTD
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: PiotrSz »

Pamiętajcie jeszcze o tym że Chińczycy umieszczają na swoich produktach oznaczenie które ni jak się ma do Europejskiego oznaczenia CE. W EU oznacza że produkt wykonany w Unii Europejskiej a u Chińczyków ma trochę inny kształt i oznacza deklarację wyprodukowania w Chinach. Niby wygląda tak samo ale jednak ma inne proporcje i to co innego :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: pma_ »

Na właśny użytek też musi być znaczek CE?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: kuczy »

Właśnie to jest tak:

TNT, czy DHL czy Poczta Polska - jest częścią w łańcuchu pomiędzy producentem a odbiorcą.
Odpowiedzialność za CE lub jego brak jest przede wszystkim Procucenta, ale np importer, hurtownik czy sprzedawca - w jakiś sposób ponosi odpowiedzialność za to co produkuje importuje sprzedaje lub wprowadza na rynek UE.

i jasne, że "pani ze sklepu wszystko za 5zł" właściwie mało co grozi, ale juz hurtownik czy importer mogą mieć problemy większe jeśli nie dostatecznie upewnili się co sprzedają. więc w tym przypadku - kupowałeś z Banggooda - możesz prosić Banggooda o udostępnienie deklaracji zgodności - CHYBA, ŻE.... gdzieś na stronie BG w regulaminie czy cokolwiek - jest napisane, że owszem towar wysyłają, ale nie ponosi odpowiedzialności za ew problemy celne ;) - zresztą umówmy się - chińczyka nikt po polskich sądach ciągał nie będzie.

Dlatego kurier jako część łańcucha chce mieć od Ciebie dupochron.
tylko powiem, odpowiadając pma_, że tak, w teorii większość produktów powinna mieć ten znaczek - ale sam kiedyś zamawiałem coś z Chin (pocztą) i dostałem z paczką żółtą nakleję z celnego o treści "nie przeznaczone do wprowadzania do obrotu cośtam cośtam" - czyli info, że nie powinienem tym handlować, bo może być niezgodne.
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Syloooo »

bez jaj, troche sie zdziwilem o.0

a jak np. nie mam zamiaru tym latac i model robi tylko za ozdobe na polce?
Podobaja mi sie jachtowki rc, chetnie bym sobie jedna postawil nad tv, wcale nie musze tym plywac, znak CE tez potrzebny?
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Adrián »

To bez znaczenia czy będzie jeździło, pływało, czy latało..
https://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorc ... kowanie-ce
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Mobrus »

Ale kolega nie wprowadza tego na rynek. Kolega kupił to w zagranicznym sklepie,w detalu, na swoje potrzeby. Mógł sobie po to pojechać i kupić osobiście, ale wybrał przesyłkę. Czy aby na pewno linkowany artykuł dotyczy tej sytuacji?
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: rika2017 »

Interpretacja zależy od celnika, lecz w Polsce powinno być ze możesz kupić na własny użytek.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ