Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: kuczy »

Dlatego wybiera się przesyłkę rejestrowaną ale zwykłą, czy tam priorytetową. jaśniej chyba nie wypada pisać :D
Awatar użytkownika
radek
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 08 maja 2016, 20:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: radek »

Dziękuję za rozwinięcie wątku i wyjaśnienia, więcej nie zamówię kurierem :), mimo że wcześniej zamawiałem i nie było problemów.

Ciekaw jestem jak to się skończy, ani producent ani BG nie odpisał, napisałem wielce zdziwiony do tnt, ze kupiłem na użytek własny detalicznie, ciekawe jaka będzie odpowiedz.
Radek
----------------------
Funtic II FPV (umarł), YAK-3 ESA, dron95mm, eachine 250, Mini Talon, NPN Spitfire mkV, c-ray 180 wing, sonicmodell F1, Babyhawk-R, mini AR Wing, MTD
Awatar użytkownika
radek
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 08 maja 2016, 20:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: radek »

I wygląda na to że sprawa zakończy się dobrze mimo małego zamieszania, wysłałem wcześniej informację do firmy przewozowej(za waszą radą), że oznaczenia są na pudełku + wysłałem link do strony producenta gdzie napisane jest że produkt spełnia normy (takie i tamte) po czym dostałem info, że jest akceptacja tylko trzeba zapłacić cło przy odbiorze.
już niedługi do stajni dołączy formuła F1 - 200km/h+ :)
dzięki i pozdrawiam
Radek
----------------------
Funtic II FPV (umarł), YAK-3 ESA, dron95mm, eachine 250, Mini Talon, NPN Spitfire mkV, c-ray 180 wing, sonicmodell F1, Babyhawk-R, mini AR Wing, MTD
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Adrián »

Nie wiem co Wy Wszyscy z tym cłem..
Zapłacisz Vat plus tzw opłaty manipulacyjne, które w przypadku wyboru kuriera, będą dużo wyższe niż np poczty.
Ogólnie zawaliłeś, ale jak się nie czyta, to trzeba na własnej skórze przeżyć ;-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: kuczy »

Fajnie, że się udało na tyle, że jakiś nadgorliwiec nie puścił dalej - w teori mógłby.
widać i z nimi da się dogadać po ludzku i jak się wytłumaczy, że na użytek własny to puszczają.

Ja kiedyś z GearBestu dostałem "darmowego" drona do zrobienia recenzji (dron warty ok 80zł) a wysłali osły kurierem (bez uprzedzenia) i musiałem "wykupić" za opłatę celną w granicach 50zł :D :D - interes życia :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomocy: Urząd Celny wymaga deklaracji zgodności CE

Post autor: Adrián »

Hehe chcieli pewnie dobrze, byś szybko dostał i szybko zrobił recenzję ;-)
ODPOWIEDZ