Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: pma_ »

Polecam poczytać, jeśli ktoś się przejmuje naszymi paczkami, uprzedzam słownictwo dość niewybredne (szczególnie komentarze)
https://archive.fo/wDdrG
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
GrzegorzG
Posty: 27
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 13:18
Lokalizacja: Malczyce

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: GrzegorzG »

Dzięki za wstawkę, czytałem do końca, niesamowite, ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: maxiiii »

Słownictwo zapożyczone z artykułu:

[MOD - nie pożyczamy z tego artykułu] dziecko fejsbuka, nieudacznik życiowy który nie potrafi wsiąść spraw w swoje ręce i założyć swojej DG bo to zbyt duże ryzyko. Woli przejaskrawiać fakty chcąc uzyskać jak najwięcej czytelników. Facet nadaje się do pisania scenariuszy filmów podobnych do "Alternatywy". Tam też była ówczesna rzeczywistość ale przejaskrawiona i w jednym miejscu.
Artykuł ogólnie nudny i nawet nie doczytałem go do końca. Bardziej zabawne są dzisiejsze artykuły w gazetach.
Oprócz błędów merytorycznych w opisie autor pretenduje do wielkiego znawcy handlu. Proponuję zatrudnić się w US tam zarobi i zrobi lepszą statystykę wykrywalności przestępstw. Może go nawet pokażą w telewizji:)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: pma_ »

skoro jesteś takim doświadczonym handlowcem (rozumiem, że byłeś dyrektorem handlowym w paru dużych firmach) to wyjaśnij mi (bo może się nie znam) dlaczego psucie marż jest takim dobrym rozwiązaniem.

Prowadziłeś kiedyś DG w PL? Bo chyba nie docierają do ciebie realia tego co ZUS/US potrafi zrobić.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: Lady-Drone »

Jeśli wszyscy na rynku działają w jednych warunkach to niema czegoś takiego jak "psucie marz", jest dumping co jest karalne w większości krajów.
Autor artykułu i jego słownictwo to poziom poniżej mojego progu tolerancji. Może mieć 10 razy rację, ale to co on reprezentuje jest na poziomie wykładziny.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: maxiiii »

Nie odnosiłem się do marż czy zusu bo na ten temat mam podobne zdanie.
Odnosiłem się do autora tekstu i jego wiedzy i wiarygodności spostrzeżeń. Totalny ignorant.
Przykład:
Przedstawił Panią Natalkę jako oszustkę z facebuka która wystawia lewe paragony.
Nawet nie chciało mu się sprawdzić w urzędzie statystycznym, że jest przedstawicielem firmy FASHION STYLE pana Gruszki i ona też nazywa się Gruszka. 2 minuty sprawdzenia. Paragon jest legalny.

Ten gostek nie wie że nie zawsze trzeba wystawiać paragony i mieć kasę fiskalną. Nawet przy obrocie 150 tysięcy rocznie.
Fakturę vat wystawia się na życzenie do 3 miesięcy a nie do każdego towaru. Vat nie musi być na fakturze bo nie wszyscy są na vacie. A słowo faktura teraz oznacza co innego niż kilka lat temu. wiekszość tych małych firm nie jest na vacie a na ryczałcie.

Handel polega na kupnie taniej i sprzedaży drożej. A czy to będzie 1 zł czy 100zł to sprawa sprzedawcy.
Z ogólnego zarysu wiedzy tego rozżalonego pana autora wynika, że jego wiedza sprowadza się do informacji uzyskanych z fejzbuka czyli jego wiedza jest prawie zerowa i jego wiarygodność taka sama.

Gdyby miał chociaż podstawową wiedzę wiedziałby że popełnia przestępstwo.
Nie zna art304 /1 kpk.

Czekać tylko jak ktoś mu dowali zakładając mu sprawę o oszczerstwa, prawa autorskie czy naruszenie wizerunku.

EDIT
Dodatkowe 2 minuty sprawdzenia i przedstawiona pani na fejsbuku jako mbutik prowadzi swoją działalność (legalną ) od 2015 roku.
Sposób rozliczenia się z fiskusem guzik powinno obchodzić autora tekstu.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: Lech55 »

maxiiii pisze:wiekszość tych małych firm nie jest na vacie a na ryczałcie.
VAT to VAT a ryczałt to podatek dochodowy, tak że moża być na ryczałcie i vatowcem.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: kuczy »

Przeczytałem całość wypocin tego pana....

Jak dla mnie to facet na prawdę ma jakieś kompleksy i gdzieś między wierszami jest zazdrość o kasę jaką ma ktoś a nie ma jej on - bo jest "zwykłym sprzedawcą ciuchów w hurtowni" - zresztą sam się przyznał, że wiele razy już pracę zmieniał, więc to też może o nim świadczyć negatywnie (mało kto lubi ludzi którzy "myślą, że coś wiedzą" i na myśleniu się kończy).

Co prawda żyję w Trójmieście, więc tu jest troszkę łatwiej o pracę niż w małym miasteczku koło Wólki Welkiej... - ale sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo na korzyść dla pracownika.
Sam zmieniłem pracę kilka miesięcy temu (we wrześniu). Teraz mam pracę o jakiej mogłem do niedawna pomarzyć - a to także dlatego, że lepsi ode mnie często gęsto są za granicą, a sam wiem z poprzedniej pracy, że znalezienie dobrego pracownika czasami graniczy z cudem - nawet w Trójmieście. - takie realia.

Wracając do autora - jeśli nie chce ruszyć własnej d...y, siedzi w miejscu którego nie lubi a ludzie w okół są źli, a on jeden sprawiedliwy - czego wynikiem są te żale w sieci... - to serio nawet nie jest mi go żal....
- z jego wypowiedzi nie wynika, ażeby miał 50 lat, czwórkę dzieci i chorej żony na bezrobociu - więc po prostu marnuje swoje życie.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jeśli ktoś ma wyrzuty sumienia z niepłacenia cła

Post autor: maxiiii »

Lech55 pisze:
maxiiii pisze:wiekszość tych małych firm nie jest na vacie a na ryczałcie.
VAT to VAT a ryczałt to podatek dochodowy, tak że moża być na ryczałcie i vatowcem.
Właśnie o to chodzi jest wiele sposobów rozliczeń a autor nie ma pojęcia o czym pisze.
ODPOWIEDZ