Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na star

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: Kowal »

Alledrogo dostanie wścieklizny :-P A my będziemy prowadzić handel wymienny/bezgotówkowy :mrgreen:

Zamienię silnik do drona, na silnik do skrzydełka. Ewentualna dopłata różnicy wartości w śmigłach :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: maxiiii »

Też o kant.:)
Wiesz dlaczego telefonia sprzedaje telefony za 1zł a nie daje darmo.? Bo gdyby był gratis to wtedy US określa wartość telefonu i trzeba zapłacić od tego podatek:(
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: Kowal »

Ale to nie sprzedaż, ani darowizna, tylko wymiana będzie :mrgreen: Nawet gdyby się ktoś chciał przyp...ieprzyć do różnicy w cenie, to niech to udowodni przy towarze używanym, a towar rozpakowany z oryginalnego opakowania można uznać za używany :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: Tanner »

maxiiii a wiesz, że do tego też się już dowalili, dlatego telefonia sprzedaje telefony w sprzedaży ratalnej po normalnej cenie a abonament dodatkowo? :-D
Dlaczego 2000zł kary za niezapłacenie zaliczki na PIT w terminie? Szukałem w gogle ale nie znalazłem nic na ten temat. Faktura, a raczej rachunek, jako osoba fizyczna, tak jak np przy wynajmie mieszkania. Vatowcem pewnie nie będzie można być w takiej nierejestrowanej działalności.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: kuczy »

maxiiii pisze:Ale są tacy którzy się z tego cieszą. Teraz to jest fajnie - teraz to ja mogę legalne......... :(
nie wiem czy pisałeś o mnie - ja po prostu opisałem swoje pierwsze myśli typu - chyba coś fajnego wymyślili - ale przykład z telewizorem za 2000zł na Alledrogo mnie ostudził ;) - więc nie miej mi za złe - po to daję informacje na forum aby też poznać zdanie innych i ewentualnie zweryfikowac swoje ;) tak patrzę na ideę forum jako takiego.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: maxiiii »

Urząd skarbowy może nałożyć karę na przedsiębiorcę który spóźnia się z płaceniem podatku. MOŻE nie musi. Do tej pory karali tych notorycznie niepłacących na czas po wielokrotnych opóźnieniach. Teraz (od 3 lat:( jest to już normą, jak cię wychaczą to zapłacisz.

Ta dobra zmiana ma bardzo dobre pomysły ale wykonanie pod psem. Dzisiaj podpisano ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Z kilkunastoma wyjątkami. Po to aby rodzina miała czas dla siebie i poszła sobie do kościoła dać kolejny haracz [Mod - prośba o tonowanie wypowiedzi]. Wszystko w imię rodziny. Teraz Tesco buduje stacje paliw, lidl piekarnie i jak handlowali tak dalej będą handlować. A wystarczyło zmienić w kodeksie pracy ilość wolnych niedziel w miesiącu na dwie i dodatek finansowy.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: Jagoda »

Hej Pany!
Pomalutku...
maxiiii
maxiiii pisze: Dzisiaj podpisano ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Z kilkunastoma wyjątkami. Po to aby rodzina miała czas dla siebie i poszła sobie do kościoła dać kolejny haracz
Twoja lokalizacja: Schwerin czyli zagramanica, którą prawie widzę z okna, więc dlaczego w Niemczech jest nie tylko ustawa ale zapis w konstytucji?
Aby niemiaszki pastorowi mogli się pokłonić???
Jeżdżę trochę po EU - niedziela to "nie-dzieła".Sprawdź sam.Pamiętam czasy "komuny" - wroga kościoła - wsio zamknięte.
Stacje benzynowe tylko dyżurne.I apteki.I Delikatesy.W nocy wóda tylko u "babci".
Co by nie było maxiiii- chrześcijanin ze mnie cienki - okazjonalny (tylko śluby, chrzciny itd.itp. i...zwiedzanie).

Co do Allegro - powstał portal i owszem, ale czy pamiętacie początki?W zasadzie wsio używane.I od fizycznych ludków.
Taka sprzedaż nie podlega opodatkowaniu podatkiem.
Jeżeli okazjonalnie sprzedajemy należące do nas rzeczy w okresie krótszym niż 6 miesięcy od ich nabycia, to musimy odprowadzić podatek dochodowy, chyba, że na transakcji straciliśmy lub wyszło na zero.Tak było przed laty i nadal jest.
Czyli kuczy jak chcesz pogonić swój TV ( bo się znudził) za dwa koła to warunki j.w.
Ale jak chcesz sprowadzać z np. TT za pińset i gonić nówkę - nierdzewkę za fafnaście tysiaków to "becaluj" podatek.
Widzisz w tym problem?

Ps.
Rzecz wsiem wiadoma - podatki były, są, i będą.Nie jestem ich wielkim wrogiem.
Chociaż nie zawsze/często zgadzam się z ich "rozdysponowaniem" :evil: :evil:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: maxiiii »

Co do księży to w ostatnich dwóch latach w znajomej parafii na sześciu księży czterech okazało się pedofilami a ostatniego na policję zgłosił probosz. Zdanie mogę mieć wyrobione. niektórych bardzo cenię za ich oddanie i podziwiam a w szczególności mojego wujka który spędził 20 lat na Madagaskarze. Przez te lata dorobił się tylko malarii. Lubię jego opowieści z tamtych czasów. Np.: Kobieta po urodzeniu dziecka zostaje obwiązana szmatami i tak bez mycia i podstawowej opieki ma spędzić kilka dni w jednym pomieszczeniu. Jak dziecko przeżyje to dobrze a jak nie to znaczy że było za słabe aby żyć.
Druga historyjka: Jak ktoś zmarł to jego ciało wieszali w jego domu i nie został pochowany do czasu aż ludzie z wioski nie zjedli jego bydła. Problem pojawiał się przy lokalnych bogaczach. Trochę to trwało.

Dobrze że to HP.:)

Ale wracając do meritum to bazując na artykule można wyciągnąć tylko jeden wniosek - kolejny bubel. Tak jak z niedzielami.
Wielkie markety będą dalej otwarte. A ludzie nie będą mieli wolnego:(
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: Verid »

maxiiii pisze:Dobrze że to HP.:)
Aczkolwiek byłbym wdzięczny gdybyś grawitował do tematu bez tego typu dygresji. Z góry dziękuję.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Zmiany w prawie - działalność nierejestrowana i ulga na

Post autor: maxiiii »

Kuczy
Akurat ty jak chcesz nagrać wesele lub inne zlecenie robisz umowę o dzieło i nie ma problemów. Problemy zaczną się jeżeli zaczniesz się ogłaszać i spełnisz przesłanki działalności gospodarczej.
Przy umowie o dzieło jest to proste , warunki opisane są w umowie.

A teraz jak to robisz jako działalność nierejestrowana. Czy jeżeli zamawiam u ciebie usługę filmowania wesela jestem konsumentem? Czy bazujemy na KC czy na ustawie konsumenckiej? Czy jak rozwalisz kamerę i kupisz nową to wejdzie ona w koszty?

Teraz ogólnie.
Mam w magazynie 10 telewizorów i przez pół roku mi nikt ich nie kupi. Więc mogę sprzedać już jako zwykły obywatel?
Ma te same telewizory i sprzedałem jeden za 5 000 zł, ale kupiłem go na rynku za 4500zł. Od jakiej wielkości mam odprowadzić podatek?
Co z prowadzeniem księgowości?
Jeżeli prowadzę handel to muszę zakupić go i co fakturą zakupową. Co będzie jak nie sprzedam go w danym miesiącu a tylko w następnym.

Taka działalność bez rejestracji to tylko naciąganie kasy.

Ale....
gdyby taką działalność zarejestrować na normalnych zasadach i płacić zusy tylko wtedy gdy przekroczysz 50 % najniższej krajowej to już co innego. Pamiętać trzeba że w US to my mamy udowodnić, że mamy rację a nie urzędnik że nie mamy racji. Jest inaczej niż w KK. A prowadzenie księgowości? jeżeli zarabiasz mało to nie stać cię na dodatkową księgową za 200-300zł miesięcznie. Czy obowiązują cię wtedy wszystkie zmiany podatkowe? A teraz przychodzą nawet kilka razy dziennie. Będziesz je śledził ?

Jesteś wtedy pełnoprawną firmą z własną pieczątką a twoich klientów nie powinno obchodzić to czy płacisz zus czy nie.
ODPOWIEDZ