Ktoś wie co to za złącza ?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: TorFPV »

Poszukuję złącz jak na zdjęciu. Ktoś się orientuje co to za rodzaj ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: Szper »

Pierwszy wtyk tutaj jest opisany: http://www.playtool.com/pages/psuconnec ... ml#atx12v4
Numer Molex też znajdziesz.

Ten ostatni nie mam pojęcia.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: volender »

pierwsze dwa to nie będą molexy? ten kwadratowy to powinien być molex 2x2 jak z komputera.

Ten ostatni to nie wiem, ale obstawiałbym, że tam się montuje gołe przewody i dociska jakoś od góry..
jaso3
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 sty 2018, 19:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: jaso3 »

1 i 2 zdjęcie - złącza ATX używane w komputerach - drukarkach itp
3 zdjęcie - złącze do druku PCB typu "terminal block" bezśrubowe
kol Volender - to co opisujesz to złącze molex używane w komputerach - dysky twardy - oraz DVD itp
zdj złącza molex - patrz internet https://pl.wikipedia.org/wiki/Molex
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: df2 »

Drugie to, owszem ATX molex (są też inne ATX molex, oraz jeszcze inne molex).

Może autor tematu napisze po co o to pyta, to dostanie bardziej przydatną odpowiedź.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
jaso3
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 sty 2018, 19:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: jaso3 »

zmiana - brak komentarza
Ostatnio zmieniony piątek 19 sty 2018, 10:48 przez jaso3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: TorFPV »

Gniazda potrzebuję bo idealnie pasują do mojego projektu ;) Dzięki podpowiedzią znalazłem te złącza ;) Stokrotnę dzieki ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: df2 »

Kolego jaso3, musisz się jeszcze douczyć - na początek proponuję dział kultura osobista. Ja poczułem się urażony, że nie zapytałeś, nie poszukałeś, tylko oskarżasz mnie publicznie o wypisywanie bzdur.
Niestety prosta sprawa jest to tylko dla Ciebie - wypadałoby opierać się nie tylko na wikipedii, którą każdy może edytować. Zajrzyj do katalogu molex. A jeśli to poza Twoim zasięgiem to zobacz ofertę np tme. Tam znajdziesz też np okrągłe gniazda molex.
Co wtedy?
Wikipedia to nie jest wiedza absolutna.

Już Kolega szper powinien Cię naprowadzić swoim postem na właściwy trop. Poczytałbyś i nie robił problemów.
jaso3
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 sty 2018, 19:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: jaso3 »

zmiana - brak komentarza
Ostatnio zmieniony piątek 19 sty 2018, 10:46 przez jaso3, łącznie zmieniany 1 raz.
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Ktoś wie co to za złącza ?

Post autor: d2f »

Kolego jaso3...
kolego df - poprawiono - ale nie sugeruj się polską stroną z tme tylko zobacz kto wymyślił to złącze i inne - znaczy u źródeł.
A może jednak to kolega jaso3 sprawdzi u źródeł?
Ciekawe czy udało się koledze wyjść poza polskojęzyczną wikipedię (np do specyfikacji atx 2.0-2.4 Intela)? Angielskojęzyczną wikipedię już kolega ominął( https://en.wikipedia.org/wiki/ATX ), bo tam jest już słowo molex...?

Widać szkoda coś czasem doradzać - bo...... zresztą szkoda czasu na rozpisywanie się .
Ale przecież kolega jaso3 nie tyle doradza, co skupia siły na atakowanie innych osób. Nie przyczepiłby się do mnie, przeczytał co wcześniej było napisane, zrozumiał co napisałem ja a czego nie napisałem, to by kolega teraz nie żałował....
Jakoś do innego kolegi się nie przyczepiłeś, kolego, - ale to pewnie dlatego, że wymagałoby to trochę poczytania.

Sorki - urażonemu
ponadto "jako niedouczony" - Molex to raczej firma a nie rodzaj złącza - chyba że określisz że to np. molex 8981
Rozumiem, że dalej zwracasz się do mnie kolego jaso3, tym razem jestem urażony ponadto jako niedouczony?
I przeczytaj sobie co napisałeś - NIE, chyba że TAK?

ps. pracowałem zawodowo z takimi i innymi złączami od 1993r - to raczej jakąś wiedzę mam.
A jednak czegoś zabrakło. Może za krótko pracowałeś zawodowo z takimi i innymi złączami.
Ja w 1993 nie widziałem jeszcze ani jednego Molex 39-28-1043 / -1046, tak samo w 1994, 95 i 96. Nie pamiętam kiedy zobaczyłem pierwszy, ale gdzieś w okolicach dopiero 2000r.
Przecież dopiero w 1995 (czyli dwa lata po Twojej deklaracji) Intel wprowadził specyfikację ATX z tymi gniazdami,
To są te źródła, do których mnie odsyłasz ale sam ich nie znasz.

I pytanie: gdzie miałeś kolego jaso3 w 1993r w pracy takie złącze atx 4 pin/Molex 39-28-1043? Wtyk Molex 39-01-2040? Inne kompatybilne z tym ze zdjęcia autora tematu?
Ja jestem bardzo ciekawy kolego jaso3, nie zarzucam Ci, że kłamiesz, tylko chcę zaspokoić swoją ciekawość.

Liczę, że opiszesz to jednak w sposób uprzejmy i merytoryczny, tak żebyśmy wszyscy się czegoś nauczyli. Może podrzucisz jakieś modele, producentów, linki..?

Wybaczcie, koledzy z forum, że tu tak się rozpisałem. Szczególnie kieruję to do autora tematu. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec publicznej zniewagi mojej osoby :-D Jeszcze ktoś pomyśli, że siedzę cicho, bo nie mam racji :-D
ODPOWIEDZ