A może biznes dronowy ?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Rybskee »

Verid pisze: Oj Rybskee, zanim zaczniesz komukolwiek zarzucać wypisywanie głupot wypadałoby chociaż spróbować przeczytać ze zrozumieniem co interlokutor napisał a tak wyszło ci jak zwykle. Przyszedł, chlapnął błotem, napuszył ogonek a koniec końców napisał to samo co poprzednicy...
Możę trochę merytoryki a nie znowu argument ad personam co jest Twoją specjalnością? Przeczytałem ze zrozumieniem i dalsza argumentacja o tym świadczy.
Verid pisze:Właśnie o tym piszę - kokosów z tego nie będzie a o to kolega pytał. O konkretną kasę.
Dla jednych 35k rocznie to kokosy dla innych 100k a jeszcze innych 500k. Jest to względne i uzależnione od zleceń i pisząc o 'braku kokosów' lekko się ośmieszasz brakiem znajomości wolnego rynku.
Verid pisze:I dlatego zaczynają WSZYSCY którzy zobaczą kopter w MM żądając za swoje usługi grosze, nawet przysłowiową flaszkę (bo po cichu to może się uda bez robienia papierów) byle tylko chapnąć zlecenie. Poza tym coraz więcej osób ma kopter na własne potrzeby na zasadzie "po co mam zatrudniać firmę jak fotkę mogę se cyknąć sam a jeszcze fajne selfie z wakacji będzie".
Jacy wszyscy? Jest masa osób które posiada doświadczenie, sprzęt i umiejętności np. Kuczy :mrgreen: które nie uprawją komerchy. Kolego i czytanie ze zrozumieniem się kłania, 2.5k osób w Polsce ma ŚK a Ci co robią na wałku to margines niezagrażający firmom (tak, często jednoosobowym) z portfolio i możliwością wystawiania fvat.
Verid pisze: Dokładnie to napisałem a temu przytaknąłeś vide pierwszy cytat - boom na usługi droniarskie minął, to już nie taka żyła złota co kiedyś. Oczywiście, nawet mój Ph2 dostawał propozycje zleceń (których z oczywistych względów nie mógł zrealizować) ale żeby wyżyć z tego? Nawet jakby był Phantomem 4 a ja miałbym papiery - nie.
Za takie głupoty to krawat powinieneś dostać :lol: . Boom na usługi droniarskie się dopiero zaczyna, szkolenia, sprzęt, zlecenia dla osób prywatnych i firm. Jesteś tu tak długo i nie widzisz tego? :shock:. Oczywiście nie jest to jak "kiedyś" jednak wtedy również liczba zleceń była mniejsza.
Verid pisze:Dlatego nie warto po pijaku siadać do kompa bo się można doczytać czegoś czego nikt nie napisał i niepotrzebnie się irytować potem
Historia twojego znajomego jest świetną ilustracją tego co napisałem wcześniej a co jakimś cudem ci umknęło. Kopter jako dodatek do biznesu - tak, jak najbardziej, wręcz nawet być powinien. Jako samodzielne źródło dochodu - zapomnij. MUSISZ mieć coś jeszcze - wspomniany montaż, fotografię ślubną, agencję reklamową etc. cokolwiek.
Od alkoholu stronie a irytujtuje mnie coraz bardziej Twoja arogancja i brak czytania ze zrozumieniem. Przede wszystkim mój znajomy, który bynajmniej perfekcyjnym dzieckiem, urodzonym na złotej skale nie jest, jest dobrym przykładem. O czym Ty piszesz, jego biznes opiera się na usługach filmowania z powietrza oczywiście posida sprzęt i człowieka do ujęć naziemnych. Montaż we własnym zakresie. Cena Premiere Pro nie jest wyrafinowana w stosunku do możliwości, reszta to kwestia poświęcenia, determinacji i ew. talentu.

Czuję mocny ból w okolicy dolnej części pleców, nie ma dzisiaj biznesu który jest łatwy i przyjemny, do wszysktiego trzeba się poświęcić a narzekanie i wymienianie rzeczy których potrzeba, to typowa domena nosaczy :>
Kolega pytał, czy otwieranie usług droniarskich ma sens. Jeśli się za to odpowiednio weźmie, z kapitałem który deklaruje, że ma, to dlaczego by nie? Połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy i tylko pozazdrościć. De facto mając w ofercie I2 deklasujesz 1/2 konkurencji mocnym sprzętem a reszta jest jak ze wszystkim, do ogarnięcia.
Kowal pisze:Niektórzy żyją w matrixie, i skoro im z tym dobrze...
Po wpisach na facebooku zastanawiam się, kto z nas żyje w matrixie :roll:
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: kuczy »

Rybskee pisze: Jest masa osób które posiada doświadczenie, sprzęt i umiejętności np. Kuczy :mrgreen: które nie uprawją komerchy.
Cholera, a ja myślałem, że mnie tu nikt nie kojarzy... uuuuupsssss :D :D
No nie sprzeczajta sie już, peace & love i coś tam coś tam ;)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: maxiiii »

Kowal pisze:Verid, szacun za to, że chciało Ci się w ogóle odpowiadać ;-) Niektórzy żyją w matrixie, i skoro im z tym dobrze... :-P

Przeczytałem twój podpis. Bardzo trafny;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Verid »

Rybskee pisze:Możę trochę merytoryki a nie znowu argument ad personam co jest Twoją specjalnością?
Oj? Zabolało? To może wypadałoby zacząć od siebie a nie najpierw bredzić coś o wypisywaniu głupot przez innych, szczególnie jak przysłowiowe dwie linijki później piszesz DOKŁADNIE TO SAMO, a potem rzucać się jak wesz na grzebieniu o argumentację ad personam? Chcesz się babrać na tym poziomie? To spodziewaj się tego samego w swoją stronę, dla mnie nie ma problemu. Jak zauważyłeś doświadczenie mam.
Rybskee pisze:Przeczytałem ze zrozumieniem i dalsza argumentacja o tym świadczy.
Twoja dalsza "argumentacja" jeżeli tak to w ogóle można nazwać, dobitnie świadczy o tym że mimo powtórnego wyłożenia jak krowie na rowie nawet nie zacząłeś próbować ogarniać poprzednich postów.
Rybskee pisze:Dla jednych 35k rocznie to kokosy dla innych 100k a jeszcze innych 500k. Jest to względne i uzależnione od zleceń i pisząc o 'braku kokosów' lekko się ośmieszasz brakiem znajomości wolnego rynku.
Tak, a dla jeszcze innych pincet plus to jakby pana Boga za nogi złapali wiec po co kupować "durnie" i robić uprawnienia jak taniej wyjdzie bachory klepać. Narzędzia każdy ma, świadectwo kwalifikacji zbędne, wystarczy "wspólnik/wspólniczka". Skoro jest to względne to nie wiem kto tu się ośmiesza używając tego jako argument, szczególnie (jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to byś wiedział) że "brak kokosów" odnosił się do przeszłej sytuacji usług droniarskich a nie do tego co kto obecnie za kokosy uważa lub nie.
Rybskee pisze:Jacy wszyscy? Jest masa osób które posiada doświadczenie, sprzęt i umiejętności np. Kuczy :mrgreen: które nie uprawją komerchy.

I jest również masa tych którzy posiadają sprzęt i papiery ale doświadczenia i umiejętności brak wiec oferują się za bezcen. Zamiast rzucać niewieryfikowalnymi ogólnikami w stylu "masa", "margines", "względne" itp, wynikających z twojego wydajemisię bo tak ci pasuje do dyskusji, pogadaj z kimkolwiek kto zaczynał w okresie złotej prosperity, jak w stosunku do tego okresu wygląda rynek obecnie i jak bardzo został popsuty przez "łatwość obsługi" i dostępność wysokogatunkowego sprzętu w stylu Ph4 czy I2
Rybskee pisze:Za takie głupoty to krawat powinieneś dostać :lol: . Boom na usługi droniarskie się dopiero zaczyna, szkolenia, sprzęt, zlecenia dla osób prywatnych i firm. Jesteś tu tak długo i nie widzisz tego? :shock:. Oczywiście nie jest to jak "kiedyś" jednak wtedy również liczba zleceń była mniejsza.
To jednak "oczywiście nie jest" czy "boom dopiero się zaczyna"? :mrgreen: Jeżeli mnie się należy krawat za głupoty to tobie permban na wszystkich forach droniarsko-modelarskich i dożywotni zakaz dotykania aparatury za niebywałą zdolność zaprzeczania samemu sobie i to zdanie po zdaniu. :mrgreen:
Rybskee pisze:Od alkoholu stronie a irytujtuje mnie coraz bardziej Twoja arogancja i brak czytania ze zrozumieniem.

Od zrozumienia tekstu pisanego również stronisz. Jak verstehen Sie nicht to się spróbuj wspomóc Google tłumaczem plus meliska na irytację i jeszcze mamy szansę na spokojną i rzeczową dyskusję.
Rybskee pisze:Przede wszystkim mój znajomy, który bynajmniej perfekcyjnym dzieckiem, urodzonym na złotej skale nie jest, jest dobrym przykładem. O czym Ty piszesz, jego biznes opiera się na usługach filmowania z powietrza oczywiście posida sprzęt i człowieka do ujęć naziemnych. Montaż we własnym zakresie. Cena Premiere Pro nie jest wyrafinowana w stosunku do możliwości, reszta to kwestia poświęcenia, determinacji i ew. talentu.
Właśnie o tym pisałem Rybciu, właśnie o tym.... :roll:
Rybskee pisze:Czuję mocny ból w okolicy dolnej części pleców

Tjaaaa, daje się odczuć...
Rybskee pisze:Kolega pytał, czy otwieranie usług droniarskich ma sens. Jeśli się za to odpowiednio weźmie, z kapitałem który deklaruje, że ma, to dlaczego by nie? Połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy i tylko pozazdrościć. De facto mając w ofercie I2 deklasujesz 1/2 konkurencji mocnym sprzętem a reszta jest jak ze wszystkim, do ogarnięcia.

No wiec otwieranie usług droniarskich bez powiązania z czymkolwiek innym sensu nie ma bo ten "deklasujący" sprzęt może mieć i obsłużyć każdy przygłup ze zdolnością kredytową. To ta "reszta" którą trzeba "ogarnąć" decyduje o twoim powodzeniu lub porażce. Latadło świetnie się sprawdza jako rozszerzenie posiadanego zakresu usług, nie jako usługa sama w sobie.
Natomiast jak się kończy połączenie pasji z zarabianiem pieniędzy to już się napatrzyłem na tym i poprzednim forum i zdecydowanie nie wyczerpuje to znamion czegoś czego można by zazdrościć.
Ten wredny...
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Radauskas »

Koledzy,.. trochę wyluzujcie. O wiele przyjemniej jest wszystkim na forum jak w dyskusji nie posuwamy się do złośliwości,.. nawet jak mamy na to ochotę :) Ja zawsze uważałem, że zawodowym spełnieniem jest jak robisz to co lubisz, robisz to dobrze i masz z tego kasę. Teraz tak nie mam i zastanawiam się czy czegoś sobie w życiu nie pozmieniać. Z modelarstwem, majsterkowaniem, w dużym stopniu z elektroniką, małym stopniu z fotografią doczynienia mam od dziecka więc mysle, że bym się w tym temacie odnalazł i bym to lubił,.. tylko co z kasą ? I jak jeden z kolegów wspomniał - kasa to rzecz względna. Z mojego punktu widzenia zarobienie w takim "biznesie" 3 tys. miesięcznie mnie osobiście nie zadowala. Ale jakby to się zblizyło do 10 tys. miesięcznie to jestem gótów na odważne decyzje. Tylko kto mi to zagwarantuje ? :)
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
skow29
Posty: 66
Rejestracja: sobota 01 paź 2016, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: skow29 »

Jak mnie zatrudnisz za 20k miesięcznie to za gwarantuję Ci 10k przychodu.

Nikt nie da Ci gwarancji. Samo nic się nie zrobi jak wolożysz kasę, chyba że jest to duża kasa i wszyscy będą robić wszystko za Ciebie.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Radauskas »

Wręcz przeciwnie,.. chciałbym cos robić sam :) A z zagwarantowaniem dochodów w działalności gospodarczej to nic nie trzeba mi tłumaczyć. Wiem jak to działa. Pytanie o gwarancje zysku było ironiczne.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Verid »

Radauskas pisze:Tylko kto mi to zagwarantuje ? :)
Hahaha - obawiam się że nikt. :mrgreen:
Radauskas pisze:zawsze uważałem, że zawodowym spełnieniem jest jak robisz to co lubisz, robisz to dobrze i masz z tego kasę.
Bardzo długo podzielałem twoje zdanie dopóki nie spotkałem się z kilkoma przypadkami gdzie ludziom po połączeniu hobby z pracą została tylko praca i przestali lubić to co robią także - generalnie to działa aczkolwiek trzeba zachować ostrożność bo może bardzo szybko przestać być idyllą.
Radauskas pisze:Z modelarstwem, majsterkowaniem, w dużym stopniu z elektroniką, małym stopniu z fotografią doczynienia mam od dziecka więc mysle, że bym się w tym temacie odnalazł i bym to lubił,
Jeżeli masz już jakiś biznes to pomyśl czy i w jaki sposób latadło może być do niego użyteczne i ile na tym zyskasz.
Jeżeli nie to pomyśl kto w twojej okolicy ma biznes w którym "druń" mógłby się spełnić i ewentualnie obgadaj warunki współpracy z przewidywanymi zarobkami.
Wtedy będziesz miał swoje "przyjemne z pożytecznym".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Rybskee »

Verid pisze: Oj? Zabolało? To może wypadałoby zacząć od siebie a nie najpierw bredzić coś o wypisywaniu głupot przez innych, szczególnie jak przysłowiowe dwie linijki później piszesz DOKŁADNIE TO SAMO, a potem rzucać się jak wesz na grzebieniu o argumentację ad personam? Chcesz się babrać na tym poziomie? To spodziewaj się tego samego w swoją stronę, dla mnie nie ma problemu. Jak zauważyłeś doświadczenie mam.
Co miało zaboleć? Nie ten poziom chłopie, zresztą klasyk klasyków; "Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
Verid pisze:Tak, a dla jeszcze innych pincet plus to jakby pana Boga za nogi złapali wiec po co kupować "durnie" i robić uprawnienia jak taniej wyjdzie bachory klepać. Narzędzia każdy ma, świadectwo kwalifikacji zbędne, wystarczy "wspólnik/wspólniczka". Skoro jest to względne to nie wiem kto tu się ośmiesza używając tego jako argument, szczególnie (jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to byś wiedział) że "brak kokosów" odnosił się do przeszłej sytuacji usług droniarskich a nie do tego co kto obecnie za kokosy uważa lub nie.
O czym Ty piszesz tak w ogóle? Do czego zmierzasz bo w tym mętliku ciężko wyłapać sens. Niektórzy czują podnietę gdy za jedno zlenie, wylot, dostaną X złoty zapominając, że jest to jedno z paru zleceń rocznie. Obecnie zleceń jest więcej to i oczywiście cena pojedynczego spada, choć nie zawsze i o tym dalej.
Verid pisze:I jest również masa tych którzy posiadają sprzęt i papiery ale doświadczenia i umiejętności brak wiec oferują się za bezcen. Zamiast rzucać niewieryfikowalnymi ogólnikami w stylu "masa", "margines", "względne" itp, wynikających z twojego wydajemisię bo tak ci pasuje do dyskusji, pogadaj z kimkolwiek kto zaczynał w okresie złotej prosperity, jak w stosunku do tego okresu wygląda rynek obecnie i jak bardzo został popsuty przez "łatwość obsługi" i dostępność wysokogatunkowego sprzętu w stylu Ph4 czy I2
Nie z mojego "widzimisie" tylko z faktów i nie muszę rozmawiać, bo jestem pośrednio w branży. O jakich Ty sytuacjach piszesz? Chyba urojonych w Twojej głowie. Podaj mi link do firmy, gdzie ktoś lata Ph4Pro/I2 za 200zł/dzień, bo to wg mnie jest "bezcen". Szanujące się firmy stawiają poprzeczkę wysoko, średniacy niżej itd jednak ze sprzętem pewnej półki nie schodzisz również poniżej określonego poziomu finansowego.
Verid pisze:No wiec otwieranie usług droniarskich bez powiązania z czymkolwiek innym sensu nie ma bo ten "deklasujący" sprzęt może mieć i obsłużyć każdy przygłup ze zdolnością kredytową. To ta "reszta" którą trzeba "ogarnąć" decyduje o twoim powodzeniu lub porażce. Latadło świetnie się sprawdza jako rozszerzenie posiadanego zakresu usług, nie jako usługa sama w sobie.
Natomiast jak się kończy połączenie pasji z zarabianiem pieniędzy to już się napatrzyłem na tym i poprzednim forum i zdecydowanie nie wyczerpuje to znamion czegoś czego można by zazdrościć.
A jednak każda firma w swojej ofercie NIE posiada sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy, dlatego posiadając już określony budżet na zabawki pokroju I2/S900+A7+Ronin jesteś w stanie mocno wejść do czołówki na lokalnym rynku. Skoro kolega posiada ewentualny budżet to również posiada go na zatrudnienie fotografa z/bez sprzętu czy tym bardziej montażysty. I widzisz, pomału, co prawda z bólami, udało mi się otworzyć Twoje oczy jak reagować na pytania w stylu "czy w tej branży da się zarobić" z "już nie" na "tak ale z szerszym zakresem usług" :lol: . Swoją drogą taka jest prawidłowa odpowiedź. Bo ktoś przespał dekadę wolnego rynku gdyż na dziś dzień, wąski zakres świadczeń jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. I tyczy się to każdej dziedziny.

Z mojej strony EOT. Męczysz tą ignorancją i głupio-mądrymi argumentami wnosząc miałkie merytorycznie odpowiedzi.
Verid pisze:Od zrozumienia tekstu pisanego również stronisz. Jak verstehen Sie nicht to się spróbuj wspomóc Google tłumaczem plus meliska na irytację i jeszcze mamy szansę na spokojną i rzeczową dyskusję.
Klasa sama w sobie :roll:
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: krall »

Panowie,

spokój!

Nie czytam dokładnie tego co piszecie bo czytanie cytatów cytatów w takiej ilości do masochizm ale i tak widzę tu za dużo złośliwości a tego przecież unikamy.
Jeśli macie potrzebę to PW, proszę

Swoją drogą - nic nie wywołuje takich emocji na forum (i w społeczeństwie) jak kasa i tematy poboczne od niej.
W kilku miejscach publicznych widziałem takie tabliczki: "rozmowy o pieniądzach, polityce i narzekanie: zabronione" :D ...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Verid »

Rybskee pisze:Co miało zaboleć?
Nie wiem co miało, zacząłeś coś jęczeć o argumentacji ad personam to się grzecznie pytam co ci dolega.
Rybskee pisze:Obecnie zleceń jest więcej to i oczywiście cena pojedynczego spada, choć nie zawsze i o tym dalej.
...oczywiście zleceniobiorców też jest więcej co ciągle jakoś ci umyka.
Rybskee pisze:Podaj mi link do firmy, gdzie ktoś lata Ph4Pro/I2 za 200zł/dzień
Firma (nie, nie będę im tu robił antyreklamy) z Nowego Dworu Gdańskiego która filmowała jeden z zeszłorocznych letnich eventów w mojej okolicy. Ph4.
Rybskee pisze:Szanujące się firmy stawiają poprzeczkę wysoko
"Szanowane" będzie bardziej precyzyjne. Tak, tylko jak "ktoś przespał dekadę wolnego rynku" to o ten szacunek będzie musiał ostro powalczyć zanim zacznie stawiać tą poprzeczkę na wysokości która go satysfakcjonuje.
Rybskee pisze:udało mi się otworzyć Twoje oczy jak reagować na pytania w stylu "czy w tej branży da się zarobić" z "już nie" na "tak ale z szerszym zakresem usług" :lol:
Och jaki ty genialny :mrgreen: no gratulacje. A jak jeszcze załapiesz że to "już nie" odnosiło się do porównania obecnej sytuacji i droniarskich początków (po raz kolejny ci to powtarzam) bo "już nie" da się zarobić 600PLN do łapy per krzywa fota z piankolotu co sam stwierdziłeś i że fakt konieczność posiadania dodatkowych usług był wspomniany zanim przyszła ci ochota się tu powydurniać to nie posiądę się z radości.
Rybskee pisze:Z mojej strony EOT.
Czemu ci nie wierzę....:mrgreen:
Rybskee pisze:Męczysz tą ignorancją i głupio-mądrymi argumentami wnosząc miałkie merytorycznie odpowiedzi.
Byłoby miło gdybyś wniósł choć tyle...
krall pisze:Jeśli macie potrzebę to PW, proszę
To Hyde więc w czym problem? Krew się nie leje, w razie co zatamuję a zaśmiecać sobie PW nie mam potrzeby.
krall pisze:W kilku miejscach publicznych widziałem takie tabliczki: "rozmowy o pieniądzach, polityce i narzekanie: zabronione" :D ...
Czyżby propozycja kolejnego punktu regulaminu? Część (tą o polityce) w sumie mamy, można by rozszerzyć, czemu nie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: krall »

Verid,
jeśli poziom dyskusji nie jest zbyt wysoki, niemerytoryczny, osobisty i prowadzona jest głównie między 2 osobami to jest to przesłanka żeby pozaśmiecać 2 skrzynki a nie robić śmietnika publicznego.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Verid »

Zacznę od tyłu - to że aktywnością w danym temacie wykazują się tylko dwie osoby przesłanką do porzucenia publicznej wymiany zdań w żadnym stopniu nie jest. Szczególnie jeżeli dotyczy problemu wystawionego przez osobę trzecią. Poziom osobisty? Grubo wątpię by Rybskee w jakikolwiek sposób wziął do siebie i potraktował osobiście cokolwiek tu napiszę, z wzajemnością z resztą. Niemerytoryczny? Również nietrafiony zarzut choćby z tego prostego względu że argumenty które tu padły są powtarzane przez WSZYSTKIE strony. Nie chciałeś się męczyć ryciem przez cytaty więc uproszczę. Generalnie i Rybskee i ja i Kowal i Volender malujemy ten sam obrazek jaki czeka Radauskas'a tyle że Rybskee używa różowej kredki i brokatu a reszta interlokutorów czarnej, szarej w najlepszym przypadku. Jedyne co zostaje to poziom który faktycznie podąża tam gdzie nie powinien ale cóż - to nie pierwszy i zapewne ostatni przypadek w którym ktoś chce próbuje ociekać zajebistością przez deprecjonowanie opinii interlokutorów.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Kowal »

Ja już się nauczyłem, że gdy zaczynają się "osobiste wycieczki" to zaprzestaję dyskusji :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: A może biznes dronowy ?

Post autor: Rurek »

A ja tylko dodam że najwięcej racji ma Piotrowy - w ten "drąnowy" biznes można wejść teraz tylko jak ma się niestandardowy pomysł, niszę gdzie nikt nie zajrzał albo wejścia w konkretnej dziedzinie/branży spowodowane wcześniejszą działalnością albo plecami :-)
Bo wchodzenie w oklepane tematy weselno*)-termowizyjno-inspekcyjno-fotogrametryczne jest nieopłacalne bo są lepsi/silniejsi/z większym doświadczeniem i reel'em na rynku. Przebić się tutaj to trzeba by być tytanem pracy albo totalnym talentem pilotażowo-szwenkującym.
I tylko drobna uwaga do Rybskee: pytanie retoryczne : czy dobre zdjęcie/ujęcie robi sprzęt czy człowiek? Jak znajdziesz prawidłową odpowiedź to zdasz sobie sprawę że twoja sentencja o skasowaniu połowy rynku z powodu mania inspajera2 nie za bardzo przystaje do realiów :-)

Edicao:
*) drobnym druczkiem - moje wynurzenia nie dotyczą najbanalniejszych kamerunów weselnych gdzie jakość przeważnie (w 80% przypadków) jest nieistotna - liczy się cena i żeby się błyszczało i złotem kapało , żeby wszystkim gały wyszły na wierzch :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ