Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: DronNOOB »

O nie wie co pisze. Oplata PayPal to najlepsze zabezpieczenie w razie problemów z dostarczeniem paczki, z niedziałającym sprzętem.
PayPal zawsze będzie kończyć spor na korzyść kupującego, jeśli dostaną potwierdzenie.
Co do kursu, wiele już ma USD na koncie PayPal, wiele zarabia w USD, wiele kupuje USD w czasie kiedy złotówka najbardziej mocna w rozrachunku do dolara.
Robię dośc często zakupy na GB i wiem na pewno Priority line to kurier, po za jednym ( z tego co wiem) wyjątkiem kawadrokopter Xiaomi oni teraz wysyłają niby z Chin a realnie robią taką samą kombinację jak TomTom czyli przepakowują w Holandii. Ogólnie jeśli chodzi o GB to jak tylko mają możliwość to będą migać się od gwarancji czy zwrotów kosztów ( jest nawet temat na forum). PayPal to najlepszy straszak na ich support.
Mrrudzin
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 24 sty 2013, 17:44
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: Mrrudzin »

A paypal pozwala na przelew USD na swoje konto założone w pl?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: PiotrSz »

Mrrudzin pisze:A paypal pozwala na przelew USD na swoje konto założone w pl?
Z paypala nie da się przelać pieniędzy w walucie innej niż waluta kraju czyli jeśli ballance na pp jest w $ a konto docelowe na które jest wykonywany przelew znajduje się w Polsce to przelew zostanie wykonany w złotówkach i nie będzie istotne że przelew będzie wykonany na konto walutowe. PP tak ma... oni żerują na przewalutowaniu...
Mrrudzin
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 24 sty 2013, 17:44
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: Mrrudzin »

Czyli nic się nie zmieniło :(
Zrezygnowałem z paypala jakiś czas temu na rzecz konta walutowego w USD ze względu na spore koszty transakcji.
Zaletą paypala zostaje jednak bezpieczeństwo transakcji.
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: majek »

Bo z PP nie robi się przelewów, tylko podpina się kartę walutową. Kantor Aliora daje takie karty za darmo. W przypadku zwrotów kasa też od razu wraca na kartę, a nie na konto PP, więc nie ma żadnego problemu z przewalutowaniami po stronie PP.
Mrrudzin
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 24 sty 2013, 17:44
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: Mrrudzin »

majek pisze:Bo z PP nie robi się przelewów, tylko podpina się kartę walutową. Kantor Aliora daje takie karty za darmo. W przypadku zwrotów kasa też od razu wraca na kartę, a nie na konto PP, więc nie ma żadnego problemu z przewalutowaniami po stronie PP.
Ale w takim przypadku przy płatności kartą w USD kwoty w USD PP nie przewalutowuje USD na PLN i spowrotem na USD?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: skazi »

To chyba oczywiste że nie, inaczej majek nie proponowałby takiego rozwiązania.
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: majek »

Dokładniej to jest tak, że jak dodajesz polską kartę w USD, to i tak chcą rozliczać ją w pln, ale da się to zmienić.
Czyli procedura jest taka:
1. dodajemy kartę do konta pp
2. weryfikujemy ją
3. pp obciąża kartę w pln na te klika zł
4. piszemy reklamację do pp, że mają rozliczać tę kartę w USD oraz że straciliśmy kasę na złym obciążeniu karty
5. pp zmienia nam rozliczenie karty na USD i oddaje dodatkowe kilka zł/usd w ramach rekompensaty za złe obciążenie i stratę na przewalutowaniu
6. od tej pory cieszymy się z obciążania karty bezposrednio w usd

Można jeszcze prosić o rozliczanie karty zawsze w walucie transakcji i wtedy jak płacimy kartą usd np. w cad, to przeliczy już organizacja wystawiająca kartę (czyli np. mastercard), co jest całkiem korzystne dla dziwnych walut.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: miś »

Muszę spróbować z tym przeliczaniem z CAD... Dotychczas unikałem takich transakcji, a mam ustawione przeliczanie od wystawcy karty.

EDIT:
I Spróbowałem... Hmmm, nie wiem co powiedzieć...
Zakup za całe 1.28CAD :mrgreen:

I teraz według przelicznika PayPal wyszło by:
1.28CAD = 1.05USD = 3.85PLN

Karta została obciążona kwotą 1.28CAD co w przeliczeniu przez mastercard wyniosło 1.07USD (czyli już więcej). A dalej aktualny kurs sprzedaży USD wynosił 3.67PLN/1USD, czyli za 1.28CAD w sumie zapłaciłbym 3.93PLN (jakbym kupił dziś USD).

A więc na niecałych 4 zł wyszło 8gr różnicy na korzyść przeliczenia PP.
Ciekawe, ciekawe.

No chyba że po końcowym rozliczeniu zmieni się przelicznik mastercard, bo na razie to tylko kwota zablokowana.
Pzdr. -----MIŚ-----
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: kruger »

Panowie szukam porady.
Zakupiłem z Banggood Hubsana 501ss ,który w trzecim locie "uciekł" Po znalezieniu stwierdziłem,że przecież jest nowy a uległ uszkodzeniu nie z mojej przyczyny.
Za poradą kolegów z tutejszego forum założyłem spór na PayPal o roszczenie zwrotu kasy lub wymiany sprzętu w/w
Po próbie dogadania się z chińczykami nici.Dostarczone wszelkie foty uszkodzeń włącznie z filmem itp.
Zdenerwowany przekazałem im,że więcej nie będę odpowiadał na prywatne maile poza Paypal i rozszerzyłem spór.Po kilku dniach dostałem odpowiedz,że zwrócą mi 300zł jako rekompensatę.
Jak uważacie walczyć dalej i czy jest sens>?? czy lepszy "wróbel" w garści...
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: majek »

miś pisze:Karta została obciążona kwotą 1.28CAD co w przeliczeniu przez mastercard wyniosło 1.07USD (czyli już więcej)
Poczekaj na finalne obciążenie, bo rzeczywiście pierwsze często jest całkiem od czapy. Jest to wkurzające, bo na karcie trzeba mieć zawsze więcej kasy. Jak się jeździ z kartą za granicą i płaci normalnie to też tak jest - ostatnio policzyłem sobie, że X USD powinno wystarczyć na ileśtam koron i niestety musiałem w międzyczasie dorzucić kasę na kartę, bo te pierwsze obciążenia zablokowały mi za dużo i nie starczyłoby mi mi już na resztę. A kilka dni zajmuje zanim przekształci się to w normalne obciążenie.
I nie wiem czemu tak to jest, zwłaszcza że ponad rok temu jak używałem jeszcze kredytówki (zanim ją zepsuli), to tam chyba nie miałem takich jaj.

Jak ostatecznie przeliczą możesz sprawdzić na https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
ODPOWIEDZ