Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Kolejna dyskusja o zakupach zagranicznych

Post autor: kruger »

Też przymierzam się do zakupu 501s lecz jestem lewus w sprawie zakupów na alliexpress czy innym aukcyjnym portalu.Może ktoś poleci pewne miejsce?
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

Banggood
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Dokładnie na BG jest z EU magazynów dostępny.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Ok dzięki za podpowiedz.Powiedzcie mi jeszcze tylko jak z cłem i na co się nastawić.Nigdy nie zamawiałem jestem laikiem :-)
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: skazi »

kruger pisze:Nigdy nie zamawiałem jestem laikiem :-)
W wolnym tłumaczeniu, jestem leniem i nie chce mi się szukać. Podajcie wszystko na tacy.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Guzik z pętelką :-) czytam i
cytat"cło zapłacimy dopiero za zakup powyżej 150 EUR, natomiast 23% VAT jeśli wartość towaru przekroczy 45 EUR"
ale w praktyce czy każdego to łapie?
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

A w praktyce jest kilka wątków o tym traktujących więc bądź łaskaw je odnaleźć i doczytać a nie śmiecić w temacie o kopterze...
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: hornet2 »

kruger pisze:Guzik z pętelką :-) czytam i
cytat"cło zapłacimy dopiero za zakup powyżej 150 EUR, natomiast 23% VAT jeśli wartość towaru przekroczy 45 EUR"
ale w praktyce czy każdego to łapie?
Jeśli przesyłka pójdzie kurierem to na bank złapie ! A nie przy każdym zamówieniu jest możliwość wyboru formy przesyłki jak właśnie tylko przez kuriera .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

O czym Ty gadasz on ma zamiar kupować kopter z europejskich magazynów. Nie będzie żadnych podatków niezależnie od rodzaju przesyłki.
Jeśli przesyłka pójdzie kurierem to na bank złapie !
Najpierw przeczytaj a później pisz coś, na dodatek z wykrzyknikiem.
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Verid pisze:A w praktyce jest kilka wątków o tym traktujących więc bądź łaskaw je odnaleźć i doczytać a nie śmiecić w temacie o kopterze...
Wszystko wiadomo już co masz do powiedzenia i dziękuje bardzo.
PS:Jeżeli bym tak traktował początkujących w strzelectwie nie miał bym dziś miejsca na strzelnicy :-) ot takie zaśmiecenie tematu.
Pozdrawiam :lol:
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

kruger pisze:Jeżeli bym tak traktował początkujących w strzelectwie nie miał bym dziś miejsca na strzelnicy :-) ot takie zaśmiecenie tematu.
To nie jest forum o strzelectwie tylko o FPV i tutaj panuje niska tolerancja na lenistwo i niechęć do szukajki - to tak informacyjnie. A na zmianę podpisu daję koledze czas do północy, potem poleci krawat z tytułu pkt.12.
Ten wredny...
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Verid pisze:
kruger pisze:Jeżeli bym tak traktował początkujących w strzelectwie nie miał bym dziś miejsca na strzelnicy :-) ot takie zaśmiecenie tematu.
To nie jest forum o strzelectwie tylko o FPV i tutaj panuje niska tolerancja na lenistwo i niechęć do szukajki - to tak informacyjnie. A na zmianę podpisu daję koledze czas do północy, potem poleci krawat z tytułu pkt.12.
Proszę bardzo nie będę zresztą brał przykładu z kolegi,jestem grzeczny chłopiec,a co mi tam.. :shock:
Czy teraz wszystko jest ok? czy jeszcze jakieś życzenia..)

Żeby nie spamować edytuję .. dziękuje uprzejmym kolegom za poradę na PW.Hubsan 501s pro zamówiony z Banggood:-)
pozdrawiam
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

DronNOOB pisze:Dokładnie na BG jest z EU magazynów dostępny.
Niekoniecznie Banggood. Tam płacisz tylko Paypal lub kartą, co oznacza wyższy przelicznik za dolara. Przy karcie, jeśli nie jest to karta walutowa w $, średnio 5% więcej, przy do tego złodziejskim kursie. Paypal wypada w stosunku do karty o niebo lepiej. Gearbest oferuje Przelewy24, przy których przelicznik dolara jest dużo korzystniejszy i płacisz w PLN z konta w swoim banku, z płatnościami BLIK włącznie.

Na stronie Aipaczka.pl jest bardzo przydatna podstrona z aktualnymi przelicznikami dolara przy różnych metodach płatności.

https://kurs.alipaczka.pl/

Różnica między Przelewy24 a Paypal to ok 12 groszy (3.7368 do 3.855). Przy 100$ mamy 12 zł różnicy, przy płatnościach kartami nie-walutowymi (z dolarem jako walutą rozliczenową) różnica będzie jeszcze większa.

Poza tym wysyłki z europejskiego magazynu z reguły oznaczają wyższą cenę w porównaniu do tej przy wysyłce z Chin, ponieważ eksporter z Chin nie uniknie opłat celnych tak, jak nam się to z reguły udaje. Gearbest oferuje tzw Priority line - rodzaj wysyłki, który gwarantuje pominięcie vat itp,

Co do zakupu H501s - kilka dni temu podawałem link do Gearbest i kod, który zbijał cenę H501s (wersja standard) do 690 zł - sam skorzystałem.

Tutaj kod promocyjny na niższą cenę H502s (119$ w stosunku do regularnej ceny ok 134$):
https://couponsfromchina.com/tag/hubsan/

Edytuj posty!

Aby nie być gołosłownym:

Cena na Banggood przy zakupie z EU: 225$ + 11$ wysyłka Francja-Polska. Licząc średni kurs dolara 3.8 otrzymujemy cenę 896,8 zł

Obrazek

Cena przy wysyłce z Chin 203.99$ z darmową wysyłką, co daje cenę ok 775 zł.

Obrazek

Za różnicę w cenie (120 zł) mamy np co b najmniej 1 dodatkowy pakiet lipo do tego copterka.

Kupon który podawałem na Gearbest działa i wciąż można kupić tam H501s w wersji standard za 690 zł, z opłatą Priority Line w cenie ok 3 zł omijającą opłaty cele:

Obrazek
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

A Ty VAT z GB kiedy wysyłka z Chin kurierem doliczasz? Bo na razie powklejałeś linków ale jakoś pomijasz fakt, że Warehouse: China
z opłatą Priority Line w cenie ok 3 zł omijającą opłaty cele:
A to dobre Priority Line, to właśnie kurier.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

woyd pisze:Tam płacisz tylko Paypal lub kartą, co oznacza wyższy przelicznik za dolara. Przy karcie, jeśli nie jest to karta walutowa w $, średnio 5% więcej
Bzdura. Na BG możesz sobie wybrać walutę z PLN włącznie (nigdy nie płaciłem im w dolarach) a Gearbest lubi ciąć w ciula: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=38833 pomijając fakt że ceny mają średnio wyższe od BG to nawet jak ktoś się zgapi i zapłaci w $ to wychodzi podobnie.
woyd pisze:Gearbest oferuje tzw Priority line - rodzaj wysyłki, który gwarantuje pominięcie vat itp,
Z tą "gwarancją" to bym tak nie szafował :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ