OT z tematu o kompie do 4k

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

OT z tematu o kompie do 4k

Post autor: MacPiston »

Zanim wprowadzisz kogoś w błąd to sprawdź co się dzieje na rynku. To co piszesz było aktualne, ale z 3-4 lata temu. GPU jasne, tylko nVidia (bo nawet jakbyś chciał AMD to i tak są nie do dostania :P).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

MacPiston pisze:Zanim wprowadzisz kogoś w błąd to sprawdź co się dzieje na rynku.
Zanim kogoś zachęcisz do czytania sprawdź czy przypadkiem nie jest serwisem PC i laptopów z długoletnim doświadczeniem :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: MacPiston »

A jakie to ma znaczenie?
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: piwko »

Jak to jakie? Wie co się psuje bo widzi to na bieżąco, ale nie wie co jest dobre, bo się nie psuje :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

MacPiston pisze:A jakie to ma znaczenie?
Dla mnie dość znaczące - wiem że on wie o czym pisze bo z tym tym pracuje więc jego opinia będzie daleko wyższej wagi niż kogoś kto coś tam nadmienił bo ma lub widział/przeczytał a na dodatek podkopał swoją wiarygodność trącąc fanbojką i wycieczkami ad personam. Z resztą piwko dość trafnie to podsumował z jednym zastrzeżeniem - wie co jest dobre bo do niego też to trafia. Serwis to nie tylko naprawa ale modernizacja i konserwacja też więc wie co jest zrobione i działa zgodnie z zasadami wiary a co...no cóż.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

MacPiston pisze: A tak poza tym, to dlaczego podważasz wiarygodność mojej opinii? Nie wiesz czy ja też np. nie pracuję w serwisie PC czy tam w podobnej branży. A może jednak?
Dlatego że o tobie wiem tyle że dajesz sobie prawo do deprecjonowania cudzej opinii nie dając nic w zamian w sensie argumentacji bo "Doczytaj sobie" to raczej mizerny argument a z opinii Remzibiego korzystałem wielokrotnie i nigdy się na niej nie przejechałem. Stosując bardzo lubianą na forum analogię do branży motoryzacyjnej - jeżeli wizyta u mechanika zaczyna się od słów "kto Panu to tak spie..." to jest to zazwyczaj ostatnia wizyta u tego mechanika, szczególnie jak wiem że wcale "spie...ne" nie jest. Także nawet jeżeli pracujesz w branży to właśnie wbiłeś nóż w plecy tak swojej wiarygodności jak i swojemu profesjonalizmowi.
Reasumując - masz jakąś opinię wypracowaną na podstawie konkretnych doświadczeń? Chcesz się nią podzielić? Fajnie. Chcesz podyskutować z cudzą bo masz konkretne kontrargumenty? Dlaczego nie. Będziesz jechał po cudzej opinii na zasadzie w/w mechanika - będziesz miał mnie na karku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: MacPiston »

Rurek pisze:Nie możecie wytrzymać żeby sobie nie dopi#$%lać...
Chyba zamknę wątek bo prosiłem w pierwszym poście o coś. Grochem o ścianę :-(
No właśnie nie, nie możemy sobie nie dop!erdalać bo kogoś palce swędzą i w każdym temacie musi prawić swoje mądrości. Tak, podważam cudzą "opinię", bo mam do tego prawo i powody, zwłaszcza że opinia ta jest całkowicie w stylu "fanboyowskim", czego miało nie być. OK, zgadzam się - mogłem kulturalniej, za co przepraszam. Akurat ty na temat "doczytaj sobie" się nie wypowiadaj, bo nie raz widziałem jak na kogoś nowego naskakiwałeś z podobnymi tekstami. I tak, mam swoją opinię którą już wyraziłem pisząc co nieco oraz podając 2 konkretne propozycje, czego ani ty "znawco tematu" ani nikt inny nie uczynił. Specjalnie dla ciebie napiszę raz jeszcze - AMD ma najlepszy stosunek ceny do wydajności, na czym zależy autorowi tematu. I nie wiem gdzie widzisz coś typu "kto Panu tak sp!erdolił", ale może wizyta u okulisty w przyszłym tygodniu coś na ten temat pomoże.
EDIT: A co do mojego komentarza wypowiedzi remzibi'ego, to nieco wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej: Intel nie, dlatego bo na dniach premierę mają nowe procesory Coffee Lake wraz z chipsetem Z370(390), które będą drogie (i procesory, i płyty), więc do 3,5k z 32GB ramu prawdopodobnie nie uda się złożyć niczego lepszego od Ryzenów. Obecnej platformy (Kaby Lake, Skylake) nie ma sensu kupować, bo: a) wydajność gorsza od Ryzenów b) płyty nie obsłużą Coffee Lake, co powoduje że platforma ta jest już martwa. Skomentuję jeszcze słowa "chipset tylko Intela" - a do procesorów Intela co można innego? :lol: To potwierdza moje podejrzenia że doświadczenia oraz opinia kolegi remzibi'ego jest już nieco przestarzała, i nie można jej dzisiaj uznać za wiarygodną. Jak mam jeszcze coś wyjaśnić to nie krępuj się, jeszcze trochę cierpliwości znajdę.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

MacPiston pisze:Tak, podważam cudzą "opinię", bo mam do tego prawo i powody
To bądź łaskaw je przytoczyć bo samo prawo to trochę mało żeby usprawiedliwić twój świąd w kierunku klawiatury.
MacPiston pisze:Akurat ty na temat "doczytaj sobie" się nie wypowiadaj, bo nie raz widziałem jak na kogoś nowego naskakiwałeś z podobnymi tekstami.
Jeżeli nie widzisz różnicy między "doczytaj sobie" spowodowanym lenistwem pytającego a "mój zestaw jest lepszy, chrzanisz głupoty a dlaczego to doczytaj sobie" to cóż...pozostaje współczuć.
MacPiston pisze: I nie wiem gdzie widzisz coś typu "kto Panu tak sp!erdolił", ale może wizyta u okulisty w przyszłym tygodniu coś na ten temat pomoże.
Tu
MacPiston pisze:Zanim wprowadzisz kogoś w błąd to sprawdź co się dzieje na rynku.
Wytłuścić czy też się wybierasz do okulisty?
MacPiston pisze:A co do mojego komentarza wypowiedzi remzibi'ego, to nieco wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej:
I tak trzeba było od razu. EOT.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: MacPiston »

Taa... I teraz EOT... Nagadałeś się? Świetnie. Mnie też to cieszy ze więcej nie muszę spierać się z osobą z którą nie warto tego robić. Aha, i jednak możesz mi wytłuścić (I nawet wysłać okulary -2) bo ja dalej nie widzę do czego się przyczepiłeś.
EDIT: Albo wiesz, jednak nie. EOT w końcu
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Mrowkarz »

Ja się tylko wtrącę w sprawie programu, bo na komputerach się nie znam wystarczająco by sie tu wypowiadać.
Rurku zerknij sobie na DaVinci Resolve, darmowy program i tez bardzo dobry, do tego dużo lepszy jeśli chciałbyś się pobawić w jakiś grading ;)
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

MacPiston pisze:Taa... I teraz EOT...
EOT w temacie dlaczego się czepiłem. Dalsze wyjaśnienia odnośnie tego (chyba) nie są konieczne. Ale jeżeli chcesz sobie popyszczyć dalej w imię zasad to dla mnie nie ma problemu :mrgreen: Służę uprzejmie...
MacPiston pisze:Aha, i jednak możesz mi wytłuścić (I nawet wysłać okulary -2) bo ja dalej nie widzę do czego się przyczepiłeś.
Czyli to nie kwestia oczu a tego do czego są (albo i nie) podłączone. W sumie, sądząc po wcześniejszej "argumentacji", należało się tego spodziewać.
Ten wredny...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: piwko »

Nie powinieneś być moderatorem. Wiem że tego nie zrozumiesz...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: MacPiston »

I w tym właśnie leży problem... Dla niektórych zielony kolorek to dodatkowe +100 do ego a potem w każdym temacie jest dyskusja bardzo podobna do tej z tego tematu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: komputerek do edycji wideo 4k

Post autor: Verid »

piwko pisze:Nie powinieneś być moderatorem. Wiem że tego nie zrozumiesz...
Ależ ja to świetnie wiem, rozumiem i wcale się o to nie prosiłem. Jednak ktoś stwierdził coś odwrotnego więc zamierzam działać tak długo aż nie zmieni zdania.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ