Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Post autor: szaman89 »

Problemem raczej nie są kable a sama płyta główna. Tutaj może być odpowiedź na problemy Adriana: http://www.tomshardware.co.uk/forum/321 ... ge-extreme
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Post autor: df2 »

Nie neguje, że to może być wina płyty. Nie doczytałem się nawet jaka to konkretnie płyta.
Za to w takich przypadkach pomagało u mnie to co sugerowałem. Trwale i szybko.
Problem z płytą, rzeczywiście był. Jedna. Z jedną z pierwszych generacji pod core i3/i5 z wadliwym kontrolerem SATA.



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Post autor: MacPiston »

Niestety jak widać ta płyta ma problemy z urządzeniami SATA - być może tym razem dopadło Adriana :(
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Post autor: szaman89 »

df2 pisze:Nie neguje, że to może być wina płyty. Nie doczytałem się nawet jaka to konkretnie płyta.
Za to w takich przypadkach pomagało u mnie to co sugerowałem. Trwale i szybko.
Oczywiście ja też kategorycznie nie twierdzę, że to nie wina przewodów lecz synchroniczne odłączanie kilku sztuk peryferiów na raz raczej wyklucza wadliwe przewody.Gdyby to były przewody to urządzenia powinny się odłączać niezależnie od siebie. Obstawiałbym właśnie problem kontrolerów dysków na płycie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Komputer PC - wymiana płynu w chłodzeniu wodnym.

Post autor: Adrián »

Ok, sprawa chyba wyjaśniona.

Najważniejsze, że poskutkowało i działa :-)

Poprzepinałem kable, i zmieniałem opcję dysków w biosie i doszło do tego, że komp nie chciał wstawać, bo za każdym razem jakieś głupoty się pojawiały, dyski w biosie się pojawiały i znikały, aż windows nie chciał ruszyć.
Jakiś problem z boot windowsem z dysku.
Wsadziłem płytkę windows 10, na szczęście zrobiłem kopię i przy jej pomocy ruszył windows i chyba zaktualizowały się przy okazji sterowniki od dysków i być może nagrywarki. Poprzednio w menadżerze był jeden wykrzyknik, nawet gdy dysk się pojawiał losowo, ale nie udało mi się zainstalować do niego sterowników.
Przy innych nie było tego problemu.

Obecnie nie ma żadnego wykrzyknika przy dyskach.

Od tego momentu, za każdym razem, po włączeniu/restarcie komputera pojawia się logo biosu i później windowsa, czyli tak jak się to zwykle odbywa i nie ma problemu z dyskami.

Próbowałem tych samych metod, żeby do tego znowu wrócić, ale się nie udało. Na szczęście :-)

Gdzie leżał problem, tak naprawdę nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, ale działa i jestem skłonny powiedzieć, że to wina sterowników i/lub ustawień dysków w biosie.

Zakończyło się na tym, że tak zmieniałem przewody i pozycję dysków, że i tak wróciłem do poprzednich ustawień :mrgreen:

Dzięki wszystkim za pomoc i wskazówki :-)
ODPOWIEDZ