UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: Norfnet »

Na pytania o odbiorze osobistym nawet nie odpisuje a o wysyłce pobraniowej po chwili masz zapytanie o adres e-mail i po chwili na skrzynce link do płatności.
Wałek.
Blade Chroma
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: Adrián »

Jasne, że wałek, trzeba takie sprawy niezwłocznie zgłaszać obsłudze portalu i niech sami już dociekają, czy to kradzione konto, czy nie. To już nie nasz problem.
Najlepiej jak Kowal napisał, że chciałby odebrać osobiście, to też preferuję na allegro z nowymi użytkownikami. Jak zaczynają kręcić, odpuszczam, nawet jak jest to jedna okazja na milion..
Zairon
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:47

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: Zairon »

Sprzedający często przerzucają na kupujących koszty prowizji na allegro. Nie jest to do końca uczciwe, znana też jest praktyka "odstąpienia od umowy" aby koszt prowizji został zwrócony sprzedającemu.
Tu jest chociaż ta uczciwość, że po, zgadzają się na przetestowanie tydzień,dwa. Gdy dron ma gwarancję jest to w miarę pewne. Chociaż i tak nie wyklucza w 100% uszkodzeń których gwarancja nie obejmuje.

Natomiast przy braku gwarancji. Nawet jeśli drona testowaliśmy tydzień nie mamy żadnej pewności, że jest w pełni sprawny i nie wykrzaczy się dnia 8. Totalna loteria. W sumie jak ze wszystkim.
Odbiór osobisty o którym piszecie mam nadzieję, że ze spisaniem umowy? Teraz takie sprzęty często kosztują więcej niż nie jeden samochód. No bo z czym się zostaje gdy się okaże, że dron przestał działać, sprzedający zataił wadę a nie posiada się żadnej umowy czy aukcji na alle?
mahalnet
Posty: 22
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 12:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: mahalnet »

Można podwyższyć koszty doręczenia o usługę otwarcia paczki przed odbiorem (np poczta polska), można też po prostu poprosić sprzedającego o spisanie umowy sprzedaży i wysłaniem jej do ciebie. Jak się wypnie gdy sprzęt będzie mniej sprawny to po jakimś czasie dać zapytanie czy odprowadzil podatek od sprzedaży.
Najlepiej poprzez allegro, lepiej poprzez ebay i płatność PayPal. Lepsze są gwarancje odzyskania kasy.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: maxiiii »

mahalnet pisze:lepiej poprzez ebay i płatność PayPal.
A kupujący to już nie oszukują?
mahalnet pisze:Można podwyższyć koszty doręczenia o usługę otwarcia paczki przed odbiorem (np poczta polska),
Jako sprzedający preferuję najpierw wpłatę za koszty przesyłki i ewentualnego zwrotu odliczone od kosztów pobrania. A najlepiej wpłata na konto.

Jak ktoś nie chce to trudno - nie wysyłam.
To działa w dwie strony.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: Pieth »

maxiiii pisze:
mahalnet pisze:lepiej poprzez ebay i płatność PayPal.
A kupujący to już nie oszukują?
mahalnet pisze:Można podwyższyć koszty doręczenia o usługę otwarcia paczki przed odbiorem (np poczta polska),
Jako sprzedający preferuję najpierw wpłatę za koszty przesyłki i ewentualnego zwrotu odliczone od kosztów pobrania. A najlepiej wpłata na konto.

Jak ktoś nie chce to trudno - nie wysyłam.
To działa w dwie strony.

Robię dokładnie tak samo, za pobraniem nie wyślę za chiny, nawet na naszym forum się sparzyłem :-/
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Norfnet
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 09:19
Lokalizacja: Kielce

Re: UWAGA! Kolejny przekręt na OLX

Post autor: Norfnet »

Ja traktuję OLX tak jak jest to w regulaminie tzn. jako ogłoszenia lokalne.
Jeśli znajdę coś co mnie interesuje to po prostu proszę o wystawienie na Allegro. Gdy sprzedawca pisze mi że nie ma konta na Allegro to....traktuję to jako wałek.
Allegro też nie jest idealne ale zawsze gdy ktoś mnie przewalił to i tak odzyskiwałem kasę przez Program Ochrony Kupujących,choć z tym zawsze jest trochę zachodu.
Blade Chroma
ODPOWIEDZ