Zepsuta ładowarka do wkrętarki

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
koala27
Posty: 3
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 10:56
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Zepsuta ładowarka do wkrętarki

Post autor: koala27 »

Właśnie zacząłem organizować sobie zaplecze do budowy quadrocoptera i przy czyszczeniu metalowej skrzynki na pakiety okazało się, że zepsuła się ładowarka do mojej wkrętarki. Mam wkrętarkę z akumulatorami Li-Ion 10,8V. Dołączona do niej ładowarka "zintegrowana" z wtyczką do gniazdka po podłączeniu powinna zaświecić się na zielono, a po podłączeniu do niej akumulatora zmienić kolor na czerwony w czasie ładowania i znów świecić na zielono po naładowaniu. Obecnie po podłączeniu do gniazdka nie świeci się nic. Napis na niej głosi "Battery charger output 12,6V 600mA". Co ciekawe na podstawce do ładowania jest napis 10,8V 600mA, ale to jest produkcja P.R.C. więc napisane może być wszystko ;). Akumulator ma trzy styki "+", "-" i ten trzeci który jest nieopisany, a jest używany do ładowania razem ze stykiem "-". Teraz mam zagwozdkę, bo nie wiem czy to faktycznie jest ładowarka Li-Ion, czy może jakiś zasilacz 12,6V. Tak wygląda układ z akumulatora ładowarki. Żółty kabel który idzie od trzeciego styku przylutowany jest do VDD3.
aku.jpg
aku.jpg (230.29 KiB) Przejrzano 2963 razy
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc lub za wskazanie, gdzie takiej pomocy szukać, bo wkrętarka jest sprawna i nie uśmiecha mi się wydawać kilku stówek.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Zepsuta ładowarka do wkrętarki

Post autor: Lech55 »

koala27 pisze: Napis na niej głosi "Battery charger output 12,6V 600mA". Co ciekawe na podstawce do ładowania jest napis 10,8V 600mA, ale to jest produkcja P.R.C. więc napisane może być wszystko
W sumie opis zgodny z aku li-ion, nominalne napięcie aku 3,6Vx 3=10,8V, max napięcie ładowania 4,2Vx3=12.6V.
Awatar użytkownika
koala27
Posty: 3
Rejestracja: środa 22 lut 2017, 10:56
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Zepsuta ładowarka do wkrętarki

Post autor: koala27 »

Lech55 pisze:
koala27 pisze: Napis na niej głosi "Battery charger output 12,6V 600mA". Co ciekawe na podstawce do ładowania jest napis 10,8V 600mA, ale to jest produkcja P.R.C. więc napisane może być wszystko
W sumie opis zgodny z aku li-ion, nominalne napięcie aku 3,6Vx 3=10,8V, max napięcie ładowania 4,2Vx3=12.6V.
Masz rację, dzięki :).
ODPOWIEDZ