UWAGA !! Traktowanie paczek

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: UWAGA!! TREFNY TOWAR!!

Post autor: rafi.devtox »

A ja wam powiem ze pracowalem 3 lata w 2 firmach kuierskich ( nazw nie podam ale to 2 wiodace firmy na rynku Polskim) i to co sie dziele na magazynach, w czasie przewozu wola o pomste do nieba... Nie raz zdarzaly sie ze na paczke z telefonem komorkowym spadala 30kg paczka z czesciami do skrzyni biegow od Golfa... He he... Sprawa reklamacji to juz inna sprawa. W jednej firmie paczka byla monitorowana od momentu kiedy wjechala na magazyn do momentu kiedy obieral ja kurier do doreczenia... Ale pomimo to na tysiace paczek ktore doreczylem ok 0.5% bylo uszkodzonych. Nigdy nie zostalem obciazony za zniszczenie paczki a klient zawsze otrzymywal rekompensate( od nadawcy badz od firmy kurierskiej)... I najwazniejsze jest zeby zawsze pakowac pacze tak zeby wytrzymala ekstremalne sytuacje ( rzucanie nia, zgniatanie przez inna paczke, chodzenie po niej!!!) i mowie wam to Ja byly kurier. Wszak glupota jest myslenie ze paczka ktora wysylamy bedzie oczkiem w glowie kuriera/magazyniera... I nagrywanie procesu odbioru paczki z paczkomatu ( najlepiej z perspektywy osoby trzeciej przy pomocy kumpla np) wlacznie z tymi wszystkimi procedurami przy panelu dotykowym jest najlepszym rozwiazaniem.

A tak z innej beczki ... Nie wyobrazacie sobie co ludzie potrafia wyslac w paczce... Kiedys jedna paczka spadla z tasmy i pekl karton... Wyszla z niego gigantyczna jaszczurka... Przez 2 tyg byla naszym pupilem dopoki odbiorca nie pofatygowal sie po nia osobiscie. Z tego co wiem nadawca zostal pozwany za niehumanitarne traktowanie zwierzat....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: Jagoda »

rafi.devtox pisze:... I najwazniejsze jest zeby zawsze pakowac pacze tak zeby wytrzymala ekstremalne sytuacje ( rzucanie nia, zgniatanie przez inna paczke, chodzenie po niej!!!) i mowie wam to Ja byly kurier.
Dobrze,że akurat kawy/piwa nie piłem - :lol: :lol:
Ekstremalne sytuacje??? - 1/5/10 ton na m/cm/mm^2 :roll: :lol: :lol:
Jak zamawiam np. kowadło to odpuszczam zgniecenie paczki a jak np. obiektyw to każde delikatne naruszenie opakowania- przesyłka uszkodzona.

Ps.
Firma kurierska dostarczyła mi 12 kielichów do wina (duże i b.delikatne) zapakowane od niechcenia.Opakowanie nie tknięte i kieliszki całe.To tylko jeden z przykładów a różnych przesyłek odebrałem sporo.
Chyba przesadzasz.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: UWAGA!! TREFNY TOWAR!!

Post autor: rafi.devtox »

Masz racje... Kazde naruszenie opakowania oznacza ze cos z ta paczka sie dzialo. Nie mowie ze zawsze tak bylo... Ludzie zamawiali nawet lustra 1.8x0.5m i sam osobiscie doreczalem im w stanie nienaruszonym. Da sie to zrobic. Ale na wlasne oczy widzialem tysiace sytuacji kiedy z tasmy spada np. karton z odzywkami dla sportowcow o wadze 50kg ( w tej firmie paczki zagraniczne mozna bylo pakowac do 50kg) na paczke z TME wielkosci pudelka po butach... Jeden wielki nalesnik z elektroniki... ( ta paczka pozniej dodatkowo zostala osobiscie przeze mnie rozjechana moim sluzbowym Sprinterem bo wypadla mi z samochodu przy grzebaniu w paczkach) . a to tylko jedna z sytuacji... Na magazynie dzieje sie pieklo... He he.. Ale zeby nie bylo ze strasze ... Na codzien 98% paczek dochodzi nienaruszonych...

Wysłane z mojego EAGLE975 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: darek_op »

rafi.devtox pisze: ( ta paczka pozniej dodatkowo zostala osobiscie przeze mnie rozjechana moim sluzbowym Sprinterem bo wypadla mi z samochodu przy grzebaniu w paczkach)
I dlatego jesteś byłym kurierem. Pozazdrościć szanowania cudzej własności !!!
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: rafi.devtox »

Kolego moj drogi wyobraz sobie ze jestes zawalony stosem paczek i masz ok 95 adresow do odwiedzenia w ciagu dnia... W zwiazku z tym jak czlowiek sie spieszy czasami wychodza sytuacje takie jak ta mimo ze czlowiek nie jest zlosliwy i chce jak najlepiej. Prace porzucilem gdyz zarobki nie byly adekwatne do czasu spedzonego w pracy ( 4.00-20.00)

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
nightwatch
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2017, 08:16

Re: UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: nightwatch »

Chińczycy jakoś specjalnie paczek nie zabezpieczają a idą miesiąc i dochodzą całe.
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: bajer0 »

Ja znałem też kilku byłych kurierów i niestety dość mocno się potwierdza to co "Rafi.devtox" pisze.
Nie możesz porównywać poczty do kurierki.
Kurier, który pół miasta musi obskoczyć, a zdrugiej strony ten sam rewir pokrywa 4/5 listonoszy którzy same Awiza dostarczają.
U nas kurierzy mają zdecydowanie za duże rewiry - wszystko po to aby ograniczyć koszty.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: UWAGA !! Traktowanie paczek

Post autor: rafi.devtox »

bajer0 pisze:Ja znałem też kilku byłych kurierów i niestety dość mocno się potwierdza to co "Rafi.devtox" pisze.
Nie możesz porównywać poczty do kurierki.
Kurier, który pół miasta musi obskoczyć, a zdrugiej strony ten sam rewir pokrywa 4/5 listonoszy którzy same Awiza dostarczają.
U nas kurierzy mają zdecydowanie za duże rewiry - wszystko po to aby ograniczyć koszty.
No listonosz napewno nie ma 100 adresow do obskoczenia w ciagu dnia. No chyba ze gdy wchodzi do klatki w bloku i do wszystkich skrzynek wrzuca awizo. He he. Temat kurierki to temat rzeka... Tylko kurier zrozumie kuriera... To byla tak meczaca zarowno fizycznie jak i psychicznie praca ze powiedzialem sobie ze nigdy, przenigdy wiecej kurierki...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ