latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantura

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcinutt
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2019, 22:40
Lokalizacja: Polska

latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantura

Post autor: marcinutt »

siema jak to jest z lataniem noca bo latalem se w nocy o 2.30 na szkole gdzie plac bieżnia boisko itp [bardzo] duzy teren brak ludzi wszyscy spia o tej poże ZAGROZENIA BRAK APLIKACJA SWIECIŁA NA ZIELONO DRON MA SWIATŁA a tu mi jaks frajer przylecial i uszkodzil przewód od gimbala i oberwal mi 2 cienkie przewody z tam jest ich pare I CO SZARPAŁ SIE ZEMNĄ I JAK UDAŁO MI SIE WYNEGOCJOWAC ZE NIE NAGRYWAM NIKOGO z BLOKOW I ZEBY SIE ODCZEPIL TO MU ODDAŁEM KARTE Z DRONA CHOC NA NIEJ ZBYTNO NIE BYLO CO NAGRANE I TERAZ SZUKAM SERWISU A 2 SPRAWA ZGŁASZAC NA POLICJE CHOC GO STRASZYLEM ZEBY MNIE PUSCIŁ bo zadzwonie na polijcje to mi wyrwal telefon ??? CZY PO PROSTU POJSC NASTEPNYM RAZEM Z 3 KOLEGAMI I JUZ TAKI CWANIAK NIE BD JAK SIE POJAWI NARAZIE NIE MOGE TYPA NIAMIERZYC ciemno było NICZYM ZŁOŻYŁEM SPRZET TO HUJA NIE MOGOLEM DOGONIC a miałem paralizator przy sobie zeby na niego użyć prosze o porade POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: pawelsky »

Co do zniszczenia badz zaboru mienia, pobicia itp. oczywiscie masz jak najbardziej prawo tego typu sytuacje zglosic na policje. Rekoczynow z kolegami nie polecam.

Co do lotow w nocy to z praktycznego punktu widzenia rekreacyjno-sportowe latanie w nocy jest niedozwolone. Po pierwsze trudno w nocy spelnic warunek VLOS, po drugie Twoj dron jako statek powietrzny powinien zostac wyposazony w wymagane prawem lotniczym oswietlenie, a jestem przekonany ze takowego nie posiadasz (nie, standardowe diodki z przodu i z tylu nie sa wystarczajace).

Co do niewybrednego slownictwa ktorego uzywaz w poscie - patrz regulamin punkt 12.

I na koniec - wylacz CapsLocka i nie krzycz :)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: wiesiek_kr »

Witam,
@marcinutt - pomijając słownictwo, to w języku polskim występują tzw znaki interpunkcyjne.
Czytając takie posty, trudno się dziwić, że później na innych forach koledzy piszą że nasze forum schodzi na złą drogę. Żenada.

Pozdrawiam
Wiesiek
marcinutt
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2019, 22:40
Lokalizacja: Polska

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: marcinutt »

dzięki za informacje i przepraszam jestem zdenerwowany ta sprawa
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: Verid »

Twoje zdenerwowanie nieco utrudnia zrozumienie postu więc chciałbym uściślić. Zostałeś poturbowany, okradziony z karty pamięci i twoje mienie (kopter) zostało zniszczone? Jeżeli tak to OCZYWIŚCIE powinieneś udać się na policję. Nigdy nie wiesz czy w okolicy nie było jakiegoś monitoringu który coś zarejestrował.
Podobnie jak przedmówcy, polowania z kolegami nie polecam bo a)jak go upolujecie to on może was wystawić niebieskim, b)on też zapewne ma kolegów, wyczeka moment aż będziesz sam i na zerwanym kabelku gimbala się nie skończy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: NeXuS »

A czy czasem "frajer" nie był ochroniarzem od tego terenu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: Verid »

Bycie ochroniarzem nie uprawnia do rabunku i zniszczenia mienia. Prawo ściśle definiuje co pracownikom ochrony wolno i wyżej wymienione nie wchodzą w ten zakres.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: Jagoda »

Może jakiś "mężuś" na lewiźnie :roll:
I spanikował, że żonka się dowie.
Ale poważnie
marcinutt pisze: STRASZYLEM ZEBY MNIE PUSCIŁ bo zadzwonie na polijcje to mi wyrwal telefon ???
I co z tym telefonem?Oddał czy zabrał?
Pozdrawiam. :), :)
marcinutt
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2019, 22:40
Lokalizacja: Polska

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: marcinutt »

nie był ochroniarzem szkoły bo go nie ma tam na 99% bo bylem juz tam z 3 razy latac i rożne godziny wieczorne
nie raz z kolegami piwo sie piło o rożnych porach wieczornych nocnych na szkole nie raz tam sie rożne rzeczy działy lato zima jesień zero przypału policji i awantur w bloku ze ktoś drze mordę na terenie szkoły powiedzmy ....

kiedyś był monitoring na zewnątrz ale go nie ma zdjęli czemuuu... państwo może PIS nie wiem

oddał telefon po czy juz nawet sam wyrywałem po szarpaninie i mu pokazałem aplikacje dron radar ze moge tu latac i moj dron ma oświetlenie zielone czerwone i białe odpowiednie na tą wysokość samoloty latają dużo wyżej i nawet tego drona by nie widzieli i by nie zagroził paraboli lotu innych maszyn latających to nie Lotnisko Chopina w Warszawie hehe


obecnie dron jest w serwisie czekam na info a frajer sam sie napatoczy ja se sprawe wyczekam

i nie wiem czy dalej posta ciągnąc......
potrzebowałem informacji z internetu od profesjonalistów w tej sprawie co i jak
POZDRAWIAM

Edytuj posty!
Jagoda pisze:Może jakiś "mężuś" na lewiźnie :roll:
I spanikował, że żonka się dowie.
Ale poważnie
marcinutt pisze: STRASZYLEM ZEBY MNIE PUSCIŁ bo zadzwonie na polijcje to mi wyrwal telefon ???
I co z tym telefonem?Oddał czy zabrał?
GDYBY ZABRAŁ TO W CIĄGU 3 MNIUT JESTEM W DOMU I WŁĄCZAM KOMPUTER I WIDZĘ TELEFON CO DO METRA
ODCISKI BY BYŁY I 10 LECI DELIKWENT DO NAMIERZENIA
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: latałem nocą w dozwolonym punkcie na aplikacji i awantur

Post autor: pawelsky »

marcinutt pisze:moj dron ma oświetlenie zielone czerwone i białe odpowiednie na tą wysokość
Jak juz wspomnialem wczesniej oswietlenie Twojego drona nie odpowiada wymogom prawa lotniczego i nie upowaznia Cie do lotow nocnych. Niezaleznie od wysokosci.
ODPOWIEDZ