Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: TorFPV »

Jakich modeli używacie w swoich autach, na co zwracać uwagę przy wyborze ? Wiem że są tematy na innych forach ale chciałbym usłyszeć waszą radę, propozycję.

Głupota ludzka za kierownicą nie zna granic :shock:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Verid »

Mobius.
Ten wredny...
Przem@S
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 18 sie 2015, 11:41

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Przem@S »

Verid pisze:Mobius.
Bardzo wyczerpująca odpowiedź . Może wysil się trochę więcej .
Pokaż jak zamontowałeś go na szybie???
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Głuś »

Normalnie, uchwyty masz do tego zarówno na taśmę 3M jak i przyssawke. Ją mam do tego kondensator zamiast lipo - polecam.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Verid »

Przem@S pisze:Bardzo wyczerpująca odpowiedź .
Pytanie było jaki to napisałem. Co mam ci więcej napisać? Wypracowanie o Mobiusie?
Przem@S pisze:Pokaż jak zamontowałeś go na szybie???
Standardową przyssawką do montowania Mobiusa na szybie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Plotek »

To fakt, ludzka głupota nie zna granic. Raz kuzia jechałem do domu z pracy i fartem takim, myślałem sobie "Daniel, podłącz w końcu kamerkę pod stacyjkę, aby nagrywała po odpaleniu auta, a nie wtykasz za każdym razem w zapalniczkę".... Jechałem na lewym pasie ok. 70km/h, w lusterku dostrzegłem szybko zbliżające się dwa auta. Zeskoczyłem na prawy. Gościu puścił oczko awaryjnymi. Tak się składa, że zbliżaliśmy się do przejścia dla pieszych, a widziałem, że biegnie jakiś trenujący gościu. Zacząłem hamować. Mówię do żony "Patrz jak się zdejmuje pierwszych z przejścia". Kierowca zaczął hamować, ale ten drugi za nim nie zdążył :mrgreen: Gostek który sobie biegał zdążył i pobiegł dalej, ale strata to dwa zderzaki, lampy i coś tam jeszcze :lol:

W swoim aucie mam MiVue 388 - prezent na uro od żonki
W aucie żony coś w stylu Overmax. Coś takiego ale chyba jakaś wersja w dół: http://allegro.pl/kamera-samochodowa-re ... 18107.html

O MiVue powiem tyle: Jak się dowiedziałem ile kosztowała to prawie się pokłóciliśmy :mrgreen:
Overmax: dobry stosunek do ceny. nagrywa bdb, karta 32gb, pętla i jazda. jakość bdb, w nocy też nie najgorzej. Ma wyłączone IR bo denerwuje mnie to jak oglądam filmiki z podświetlaniem...

Jakbym miał sobie kupować kamerkę to mógłbym jeszcze raz wziąć Overmax. Co prawda nie pokazuje na osd prędkości i współrzędnych - mi to zbędny bajer. Kąty są git, jakość nagrania również. Jak będziesz szukać to bierz coś, co ma co najmniej nagrywanie w HD, a nie jakieś 640x480 bo budżetówki pewnie to jeszcze mają.



@EDITON
A jeszcze odnośnie Overmaxa... Mam go za lusterkiem, ekranik zamknięty. Po prostu wsiadasz, nie widzisz go z pozycji kierowcy, nic nie zasłania itd. Zapominam, że go mam :-)


Ale reklama, ja pierdziu xD Powinni za to płacić 8-)
Ostatnio zmieniony niedziela 10 sty 2016, 22:39 przez Plotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Przem@S
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 18 sie 2015, 11:41

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Przem@S »

Verid pisze:Standardową przyssawką do montowania Mobiusa na szybie.
Czy masz porównanie do typowej kamerki samochodowej? Czy nie ma żadnej różnicy i można używać śmiało w powietrzu i aucie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Verid »

Nie ma czegoś takiego jak "typowa kamerka samochodowa". Są modele słabsze i lepsze choćby vide post Plotka. Od niektórych Mobius będzie lepszy od innych niekoniecznie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Głuś »

Ją mam porównanie właśnie do Overmaksa takiego za 120zł - dwa lata temu. W zasadzie to miałem dwa Owermaksy, jeden rozbiłem samolotem i kupiłem znowu identyczny do samochodu, ale odesłałem bo obraz cieło.

Porównanie jest takie jak kamera typu gopro do zegarka z funkcją filmowania i tyle w temacie.
Mobius startuje pięknie z przekręceniem kluczyka w stacyjce tylko trzeba ustawić:-) A jak masz starszego ropniaka to dodatkowy kondensator :-)

Verdi - w cenie Mobiusa z ebaja nic nie będzie lepsze :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: fragles »

W samochodzie żony mam taki - http://www.prestigio.pl/catalogue/DVRs/Roadrunner_300i
a w swoim taki - http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/ ... ,a352.html

Oba spełniają swoją rolę dość dobrze - da się z nagrania odczytać numery rejestracyjne samochodu, który mijamy lub nas wyprzedza.
W nocy nie jest najlepiej, obraz jest ciemny i pojawia się ziarno.

W nocy i gdy widoczność jest kiepska radzę sobie tak, że jak widzę samochód, którego kierowca robi coś dziwnego/niebezpiecznego - na wszelki wypadek odczytuję na głos jego numery, w razie gdyby były niewyraźne na nagraniu (kamery nagrywają bardzo dobrze dźwięk).
Ostatnio zmieniony niedziela 10 sty 2016, 22:59 przez fragles, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: TorFPV »

Mobius z szerokim szkłem ? Strasznie się grzeje, a w lato temperatura w aucie jest nie mała ? :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: mknet »

Mobius daje radę :) Mój przeżył bez problemu cały Złombol w zeszłym roku.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: zybyzy »

bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: Ładziak »

Od 3 lat Mobius ze standardową soczewką. Dzień w dzień, od suwalskich mrozów po śródziemnomorskie upały, zawsze niezawodnie.
Zamontowany w okolicach lusterka wstecznego z wykorzystaniem przyklejanego na stałe niewielkiego uchwytu, więc w zasadzie go nie widać:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=51956
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki wideorejestrator do samochodu ?

Post autor: kamilborkowski »

U mnie Mobius z szerokim szkłem (idealnie łapie cały przód auta) jeździ od ponad roku. Zrobiłem nawet pod niego przetworniczkę w podsufitce która bierze prąd z lampki u góry i dzięki temu z sufitu tylko krótki kabelek wystaje. Jedyny minus jest taki że raz na kilka miesięcy jak słońce przygrzeje to przyssawka odpada.
ODPOWIEDZ